PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrywa od silnka demontaż



Genax
20-10-13, 18:49
Chciałbym wymienić uszczelkę pod pokrywą od silnika ponieważ widzę, że jest urwana w kilku miejscach i leci mi olej z tych miejsc. Czy jeśli ściągnę pokrywę to czy mogę bez problemu wymienić tą uszczelkę?

kris00011
20-10-13, 18:58
tak, tylko dokładnie oczysc miejsca, w których przylegała uszczelka.

Genax
20-10-13, 19:00
Polecasz jakiś preparat ? I do pokrywy silnika? Jest jakaś kolejność w przypadku odkręcania śrub?

tomashek
20-10-13, 22:21
odkręcać możesz jak chcesz ale przykręcaj na krzyż najlepiej czyli górna lewa prawa dolna potem górna prawa i lewa dolna i potem środkowe.
kup jakiś zwykły zmywacz uniwersalny i popsikaj wytrzyj szmatką a to co nie chce zejść delikatnie śrubokrętem. Tylko uważaj żeby uszczelka Ci nigdzie nie zeszła bo będziesz miał znowu przeciek

Genax
21-10-13, 00:24
Uszczelke i tak wymieniam przy zdejmowaniu pokrywy

FaziRBK
21-10-13, 10:50
Koledze wyżej nie chodzi o to, że kupujesz nową tylko, że masz uważać, żeby ją dobrze przykręcić, tak, żeby Ci nigdzie nie uciekła poza obręb gdzie ma być dociśnięta pamiętaj również, że na rogach tam gdzie uszczelka ma półkole musisz użyć uszczelniacza wysokotemperaturowego w tubce, ale w małej ilości. Poczytaj manuala to nie będziesz miał żadnych problemów. Podpowiem Ci z doświadczenia, że jak kupisz zamiennik to będziesz musiał ją trochę ponaciągać, oemowe pasują bardzo dobrze. To samo tyczy się uszczelek miski etc. Ale nie namawiam Cię do kupna OEM'owej uszczelki bo dobry zamiennik, jeżeli zostanie dobrze złożony to nie będzie cieknąć.

CRX1
21-10-13, 10:58
Bardzo dobrze spisuje się do uszczelniania :
http://archiwum.allegro.pl/oferta/masa-uszczelniajaca-silikon-victor-reinz-reinzosil-i3090849906.html

Genax
21-10-13, 12:31
Ok dzięki za informacje :) Jutro przyjdzie uszczelka także dopiero jutro się za to zabiorę

Genax
22-10-13, 15:45
Ok uszczelka wymieniona tylko miałem problem z dwoma mniejszymi śrubami. Tak jakby wkręcić je można jedynie do połowy i była mała przestrzeń między uszczelką śruby, a pokrywą dlatego dałem pod śrubę jeszcze jedną uszczelkę

CRX1
22-10-13, 18:50
Nie możliwe ! A jak było wcześniej,na pewno było ok.Cyba zamieniłeś śruby :(

bednar_ek35
22-10-13, 19:06
Raczej chyba był kupiony zamiennik.

A i napewno będzie ciekło.

FaziRBK
22-10-13, 19:17
Pomyliłeś śruby, zła kolejność wkręcania. Po prostu krótką wkręciłeś w dłuższy gwint, zaś dłuższej śruby nie da rady wkręcić w gwint, który jest krótszy od samego gwintu śruby :)

Genax
22-10-13, 21:17
Panowanie taki ciemny to ja nie jestem, żeby w krótsza dziurę wkręcić śrubę o 5cm dłuższą :D Już wiem co jest nie tak. Przypomniało mi się, że pod śrubą była cienka gumowa uszczelka, która leży u mnie w garażu ponieważ była pęknięta. Jest ona może gruba na 2mm. Dostanę ją gdzieś? I dodaję zdjęcie, gdzie jest inna śrubka ponieważ nie było tam żadnej ale cieknie akurat z niej i jak widać na górze także z tej śrubki gdzie nie ma tej uszczelki na 2mm okrągłej i bednar nigdzie mi nie cieknie, a został kupiony zamiennik, który o dziwo pasował idealnie i nic nie musiałem naciągać jak to mówiliście, że tak jest w zamiennikach. Wie ktoś jaka śrubka wchodzi tam gdzie jest ta mała na krzyżak? Czy może mogę ją potraktować silikonem w okół?

http://imageshack.us/a/img191/6416/h1oj.jpg

FaziRBK
22-10-13, 23:09
Masz jakiś złom nie daleko siebie?. Jeżeli tak to podjedź i może będzie stała jakaś Honda to sobie wykręcisz :)

Genax
22-10-13, 23:39
Niestety nie mam :) a pomysł, żeby silikonem potraktować śrubkę z każdej strony?

Genax
23-10-13, 15:29
Tak w ogóle to te śruby od pokrywy krótsze nie wkręcają się do końca. Jest przestrzeń między śrubą, a uszczelką

CRX1
24-10-13, 01:31
Z tej śruby na gwiazdkę nic nie powinno cieknąć ,ona jest poza uszczelką.Możesz wkręcić ją na pastę (silikon,który na ogół stosuje się do sanitariatów,a auto nie jest takim )

Genax
24-10-13, 13:15
Dobra dałem wokól niej trochę silikonu i nic nie cieknie. :)