PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam auta - czym się różnią: LS / ES / 1.7i



Alchemiq
05-03-08, 15:36
Chcę kupić Civic Coupe 1,7 i szukam głównie na rynku niemieckim - jak szybko rozpoznać wersję USA od EU (by z góry odrzucać pewne oferty w necie).

Jako użytkownicy EM2 - powiedzcie, jakie występują najcześciej usterki i z jakimi kosztami napraw czy wymiany (olej, pasek, filtry) mogę się liczyć po przywiezieniu auta do kraju. Bo ceny pewnie są wyższe niż części do klasycznych Civic 3D :)

pomożecie?

dzięki za odpowiedź

Leeo
05-03-08, 16:09
hejka, pisales juz w moim temacie, ale nie mialem okazji odpowiedziec.

Wersja USA, ktora mam ja np, nie ma kierunkow bocznych w blotnikach, kierunki z przidu pala sie jako postojowki, z tylu sa czerwone kierunki, lusterka maja inny wyglad, silniki USA maja oznaczenie d17a1, d17a2, a europa d17a8 i a9. Masz tez licznik w milach :P

Pytales, czy to duze auto, odpowiem, ze tak. Z tylu jest masa miejsca, ale wiadomo jak to w coupe, ciezko sie wsiada do tylu bez dodatkowych drzwi :) zawieszenie bardzo miekie, nie jest to zawiecha sportowa, tylko taka jak w civie 4D.

Serwis cenowo oczywiscie drozszy niz w poprzednich modelach, bo auto drozsze :) CO do usterek, to masz temat ponizej, sa praktycznie te same co w 3D i 5D, wykluczajac CTDI. Ja mam wersje USA i poki co nic nie wymienialem poza lacznikami stabilizatorow - bez przeszkod podpasowaly europejskie.

Alchemiq
06-03-08, 01:17
dzięki Leeo ... teraz pozostaje tylko szukać autka :)

Pati_crx
06-03-08, 10:28
Zawieszenie jest sztywniejsze niż w sedanie. Pamiętaj, tylko że te hondy są i tak montowane w usa więc nie daj się zmylić numerem vin bo na europę i usa zaczynają się 1HGEM2.

Leeo
06-03-08, 12:24
Pati_crx, no juz nie rob z naszej coupe sztywnego auta :) Porownujac coupe z focusem trend moge smialo powiedziec, ze jezdzi sie jak na poduszce. :)

can
06-03-08, 16:51
juz Ci pisalem na PW mase info, ale nadal bede obstawal ze to nie jest rodzinny samochod i to miejsce z tylu jest smieszne w porownaniu np z toyota carina/oplem astra etc.

W praktyce wyglada to tak, ze kazdy kto wsiada do tylu pyta "czy mozna troche dac do przodu fotel"?

swoja droga - jak juz znajdziesz cos ciekawego, daj znac i wklej link => na pewno COS postaramy sie (mam nadzieje nie tylko ja) powiedziec juz po samych zdjeciach, a pare coupe sprzedawanych w necie znamy nawet dluzej:)

na zakonczenie - swojej szukalem 6 mcy bo podaz jest mala i latwo bedac napalonym ulec pokusie. Auto jest *****iste, ale trzeba BARDZO uwazac, bo jest masakrycznie malo niewalonych, w dobrym stanie egzemplarzy:)

wazna rzecz - wersja EURO potrafi byc nawet o 8 tys drozsza niz wersja USA (ten sam rocznik/podobny przebieg).

[ Dodano: Czw 06 Mar, 2008 ]

Pati_crx, no juz nie rob z naszej coupe sztywnego auta :) Porownujac coupe z focusem trend moge smialo powiedziec, ze jezdzi sie jak na poduszce. :)

zrobisz sprezyny i wrzucisz fele i pogadamy :aloha:

Alchemiq
06-03-08, 18:10
świetnie Panowie! temat się rozkręca.. a ja jestem tak napalony na to auto, że właśnie mam ochotę kupić pierwsze lepsze :) żartuję ;)

Sęk w tym, że mam ograniczony budżet, a chcę zmieścić się po sprowadzeniu auta + rejestracja + gaz :/ nic nie mówcie :/ , ale to ze względów ekonomicznych ... w kwocie 28-29 tys
Do tego chciałbym wymienić co niezbędne (pasek, olej, może jakieś niespodzianki), dlatego liczę, że auto nie może być droższe jak 25 tys.

Niestety nie znalazłem takiego... a to co wpadło mi w oko stoi w niemczech.. http://i11.ebayimg.com/08/m/000/87/ef/53d3_27.JPG

Trochę nie bardzo rozumiem opis w ofercie, ale pracuję nad tym :)
niestety link nie chce mi się tu wkleić.. ale jeśli ktoś poświęci kilka minut, to auto można znaleźć na www.mobile.de, (civic coupe, przebieg do 125 000, rocznik 2001, moc 129PS, cena 7490 euro, kolor czarny)

A co do miejsca z tyłu... cały rok jeżdżę sam - jedynie wakacje to podróże nad morze polskie lub nie :) , więc dziecko 10 letnie chyba wytrzyma 1000 km z tyłu, co?

can
06-03-08, 18:38
A pewnie ze wytrzyma. Wysle Ci w nocy takie wykresiki cenowe zebys widzial jaka cena mniej wiecej jest ok,a jaka jest podejrzana.

kolor-piekny,jedyny sluszny hehe :) tylko spoiler od razu out.

tak na serio to ciezko z ta kaska,ale dasz rade z niemiec. W Pl za ta cene wyrwiesz,ale walonego amerykana. Polukam noca sprobuje cos znalezc,ale napisz jaka odleglosc wchodzi w gre.

pzdr

Alchemiq
06-03-08, 23:22
odległość nie ma znaczenia... cena ma znaczenie :/

nie chcę auta podejrzanego czy bitego... w ostatnich 3 latach borykałem się z renault clio II (raz benzyna, raz diesel) - świetne mechanicznie auta, ale elektryka do d!

Nie chę w podobny sposób wpakować się w Hondę.
Co innego jak lekko bite, a co innego jak ma usterki elektryczne...

Obecnie śmigam od 4 lat civic 1,3 3D 94r. - fantastyczne auto, ale brakuje mocy.. i miejsca :)
ponieważ jestem zakochany w charakterystyce pracy silników hondy, to wybór padł na EM2..
Więc powtórzę - odległość nie gra roli - budżet się liczy, a nie mogę dać więcej za samo auto jak 25-26 tys...

Jeśli możecie pomóc, to będę wdzięczny.
pozdrawiam

Leeo
07-03-08, 00:11
ja tam bede bronil honoru aut z USA.. sa tansze i to sporo, a moim zdaniem zbytnio nie odstaja od europy.. Byle nie kupic z flood title i bedzie dobrze.. Moim zdaniem nie wazne czy auto mialo jakas stluczke, bo prawie kazde ma, byle bylo dobrze zrobione.. Jak bedziesz mial jakies pytania odnosnie amerykanca, to wal smialo, ja ze swojego jestem zadowolony, moze dlatego, ze auto praktycznie od nowosci jest w PL i znam jego cala historie ;] Amerykanski vtec ma 2KM wiecej niz europa, a amerykanski non-vtec mniej o 5KM, wiec jak juz to szukac tylko wersje EX :)

Alchemiq
07-03-08, 08:50
jest oferta w necie -> Białystok -> Leeo to twoja oferta ? ;)
LINK (http://otomoto.pl/honda-civic-coupe-ex-C4473620.html)

auto ładne, niestety automat, a co najważniejsze ... kto zakłada gaz i sprzedaje auto???
bo w usa na gazie chyba nie jeździł .... :agent:
cena by mnie zadawalała, ale sprzedaż po załozeniu gazu jest podejrzana..

[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 ]
a jaki może być koszt naprawy tych uszkodzeń?
LINK (http://otomoto.pl/honda-civic-prawie-idealne-coupe-C4511099.html)

oprócz opisanego i widocznego zderzaka przód + tył i lampy może być jeszcze klapa z tyłu do malowania i nie wiadomo co z tylnim bokiem-nadkolem... a to duży element gdyby chcieć go malować ...

Pati_crx
07-03-08, 09:35
Nie kupuj automatu, miałem automat w D17A1 i całe szczęście, że się go pozbyłem, a koszt przełozenia skrzynie wyniesie Cię z 6000zl. A ta druga hondka ma maske od sedana bo ma chromowaną listwę i jest jakoś krzywo zamonotwana bardzo możliwe, że miał przedniego dzwona całkiem konkretnego bo zderzak przedni jest szpachlowany bo tak pęka szpachla (wiem bo miałem tak w poprzedniej identycznie). Nie podoba mi się też szczelina przy poduszce pasażera. A wracając do pierwszego to on już długo stoi na otomoto i allegro. Leeo amerykański VTEC może mieć więcej bo w ameryce mierzy sie inaczej moc na hamowni (z osprzętem ktory umożliwia odpalenie silnika, czyli nie koniecznie musi mieć pozakładane filtry i takie tam).

Alchemiq
07-03-08, 09:59
... szukam dopiero od miesiąca.... can szukał 6 :)
wszystko przede mną

gdybyście na coś konkretnego natrafili, to dajcie znać - jak spotkamy się na jakimś zlocie, macie u mnie pivko :piwo2:

can
07-03-08, 10:21
alchemiq ta pierwsza srebrna o ile dobrze pamietam to jescze niedawno w opisie bylo ze brak poduszek... a stoi tu co najmniej od polowy grudnia.

Kurde stary praca mnie goni, ale jak wroce z roboty to postaram Ci sie pomoc:)

Badz dobrej mysli i nie spiesz sie, bo jak sam napisales (chyba?) - kase latwo wypieprzyc.

[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 ]
tak z innej beczki panowie patrzcie jaka cena... chyba zglupial: http://moto.gratka.pl/tresc/honda-civic-coupe-automatic-1-7-benzyna-8360574.html?w=4e92693deaac5539&s=1

Leeo
07-03-08, 11:42
Alchemiq, ta srebrna to mojego kolegi z Bialego, on jezdzil z tym gazem sporo czasu. Rzeczywiscie w opisie wczesniej bylo, ze nie ma czolowych poduszek. Wiem, ze sprowadzal ja dla siebie i pod siebie tez ja robil. Jezdzil ja na pewno ponad rok, zerknij na fotki ze spotow w grupa podlasie, zreszta jest na forum - piterek82

Pozdro

Alchemiq
07-03-08, 12:48
fakt - doczytałem w jednej z wypowiedzi piterka, że gaz ma od 2006... szkoda, że tych poduch nie ma ... a żeby obie założyć to trochę się już nie opłaca ... poza tym tego właśnie szukam :)

[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 ]
znalazłem taką ofertę:
LINK (http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=lmtacgujghzn)
auto jest po lekkim gradobiciu ...

i przyszło mi do głowy... czy nie da się go na nowo pomalować ?!
taka cena + malowanie (3000zł) -> tragedii nie ma, tylko czy tak małe wgniecenia można usunąć???

co myślicie?
plusem malowania jest, to że mógłbym pomalować go na jedynie słuszny kolor.. czarna perła :d
ale miodzio!

can
07-03-08, 20:01
No to mam chwile czasu:) na dzien dobry masz ponizej pare wykresikow - w listopadzie zeby sie upewnic ze kupuje auto za wlasciwa cene ktora nie jest podejrzana ani w jedna, ani w druga strone, spisalem wszystkie ceny z poszczegolnych rocznikow i przebiegi, i zrobilem z tego takie wykresiki, zebym widzial mniej wiecej czy przy danym przebiegu i roczniku auto nie odstaje za bardzo od reszty. Wnioski mialem pozniej bardzo ciekawe, a do dzisiaj sie smieje widzac EM2 2002 za 25 tys, 2005 za 35 tys i to co pokazywalem rano - 2002 za 38 tys.

2001: http://img183.imageshack.us/img183/142/2001nb5.th.jpg (http://img183.imageshack.us/my.php?image=2001nb5.jpg) 2002: http://img100.imageshack.us/img100/7697/2002gu1.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=2002gu1.jpg) 2003: http://img100.imageshack.us/img100/4008/2003gn8.th.jpg (http://img100.imageshack.us/my.php?image=2003gn8.jpg) 2004: http://img264.imageshack.us/img264/9728/2004qb4.th.jpg (http://img264.imageshack.us/my.php?image=2004qb4.jpg)

Rozejrze sie zaraz po sieci, jak znajde cos godnego uwagi to Ci wkleje link)

[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 ]
to ciekawe:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4457495

JDMowe EM2 !!!!!!! CO WY NA TO ?!?!?! :aloha:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4597598

Alchemiq
07-03-08, 20:56
can jesteś wielki!
gratki za chęć robienia takich zestawień, ale niestety dobiłeś mnie jak młotek papiaka.. jednym ruchem..
2001 - średnia cena 8,5-9 tys euro (bo to chyba masz w euro)
2002 - 9-10 tys
2003 - 9,5-10,5 tys

a jak przeliczyłem swój budżet to mogę dać za samo auto 7,5 tys euro... + rejestracja, wymiana oleju, filtrów, itp., że nie wspomnę, że marzy mi się wymiana alu, bo te w standardzie hitu nie robią..

i dzięki Tobie zaczynam weekend w kiepskim humorze ;)

I twój link - auto stoi w komisie chyba od grudnia.. a jak w komisie, to znaczy, że jest kręcony licznik, dodatkowo prawdziwa wartość to 2-3 tys mniej (po co przepłacać?)
II link - robota z przełożeniem anglika... gra nie warta świeczki

obawiam się niczego więcej nie znajdziesz ....
a ten?
LINK (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=32636499&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&maxPowerAsArray=95&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2002-12-31&maxPrice=8000&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minMileage=80000&maxMileage=125000&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=pl&pageNumber=1)

can
07-03-08, 21:01
zwroc uwage na przebiegi, ktore masz po lewej pionowo wypisane = rozny przebieg rozna cena, to ma kolosalne znaczenie, dlatego mysle ze bedzie dobrze :P

Alchemiq
12-03-08, 15:06
przeglądam oferty i widzę auta oznaczone jako LS (120KM) i ES (125KM), jest też poprostu 1,7i (120KM)
wszystkie to wersje europejskie, ale czy wszystkie to Vteki?

oznaczenia te dotyczą silników, czy wyposażenia również? znalazłem coś takiego:
D17A8 SOHC PGM-FI, kat. 120KM Civic 2d LS EM2 01-
D17A9 SOHC VTEC PGM-FI, kat. 125KM Civic 2d ES EM2 01-
czyli LS to VTEC ....

zna ktoś niemiecki, by przetłumaczyć mi opis oferty?

can
12-03-08, 17:09
USA:

D17A1

* Found in:
o 2001-2005 Honda Civic DX/LX
+ Displacement : 1668 cm3
+ Bore and Stroke : 75 mm X 94.4 mm
+ Compression : 9.5:1
+ Power : 115 hp @ 6100 rpm & 110 ft·lbf @ 4500 rpm
+ Valvetrain : SOHC
+ Fuel Control : OBD-2 MPFI

D17A2

* VTEC
* Found in:
o 2001-2005 Honda Civic EX
+ Displacement : 1668 cm3
+ Bore and Stroke : 75 mm X 94.4 mm
+ Compression : 9.9:1
+ Power : 127 hp @ 6300 rpm & 114 ft·lbf @ 4400 rpm
+ Valvetrain : SOHC VTEC
+ Fuel Control : OBD-2 MPFI

D17A6

* VTEC-E
* Found in:
o 2001-2005 Honda Civic HX
+ Displacement : 1668 cm3
+ Bore and Stroke : 75 mm X 94.4 mm
+ Compression : 9.9:1
+ Power : 117 hp @ 6100 rpm & 111 ft·lbf @ 4500 rpm
+ Valvetrain : SOHC VTEC-E
+ Fuel Control : OBD-2 MPFI

D17A7

* Found in:
o 2004-2005 Honda Civic GX
o Uses CNG (Compressed Natural Gas)
+ Displacement : 1668 cm3
+ Bore and Stroke : 75 mm X 94.4 mm
+ Compression : 12.5:1
+ Power : 100 @ 6100 rpm & 98 ft·lbf @ 4000 rpm
+ Valvetrain : SOHC
+ Fuel Control : OBD-2 MPFI

EUROPE:

D17A8
* Found in:
o 2001-2005 Honda Civic LS
+ Displacement: 1668 cm3
+ Bore and Stroke: 75 mm X 94.4 mm
+ Power: 120 @ 6200 rpm
+ Valvetrain: PGM-FI SOHC

D17A9
* Found in:
o 2001-2005 Honda Civic ES
+ Displacement: 1668 cm3
+ Bore and Stroke: 75 mm X 94.4 mm
+ Power: 125 @ 6300 rpm
+ Valvetrain: PGM-FI VTEC SOHC

Roznice miedzy LS/ES/EX/DX/LX/HX/GX są różnicami miedzy wyposazeniem, na Europe to m.in. szyberdach w ES i jego brak w LS, i analogicznie w ES spryskiwacze przednich lamp, map lighter etc. W europejskich wersjach masz zawsze światło przeciwmgielne w tylnym zderzaku z lewej strony, w wersjach USA tego nie ma (chyba ze ktos sobie customowe dorobil). W wersji ES jest tez klima automatyczna, w LS jest manualna (to akurat na plus, bo mozna lepiej wyregulowac temperature - stwierdzone przez wlasciciela ES).

I takie tam dalej...

Generalnie patrz po pokrywie zaworow - albo jest napisane VTEC albo nie ma. wersje USA mialy tez bebny z tylu (o ile wiem to wszystkie mialy bebny, DX/LX/EX etc). No i ten nieszczesny automat - na 90% jesli ma automat to jest z USA.

Pytaj dalej... :)

Leeo
12-03-08, 18:12
ja mam manual, jestem w 10% ;)

Znalazlem dzisiaj w Bialym taka Hanie jak moja, no prawie, bo w automacie i ubogo wyosazona. Tez jasne wnetrze, taki sam kolor. Z bardzo malym, ale rzeczywistym przebiegiem 23tys mil. Wlasciciel chce ja sprzedac za 27tys, ale mysle, ze bylby sklonny do negocjacji. Z tymi chromami chce za nia 30tysi, ale tak jak pisalem sklonny do negocjacji. Gdybys nic nie znalazl, to tak Ci po prostu pisze ;]

18" chromy, opona 225/40R18 :P
http://img152.imageshack.us/img152/430/dsc00787yd2.th.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=dsc00787yd2.jpg)

lukas-comp
12-03-08, 18:25
napisz na pw to Ci podesle tlumaczenie

Alchemiq
12-03-08, 18:28
can - dzięki !
leeo - sorki, ale chromy... no comment, bo jak mnie poniesie, to jeszcze kogoś urażę .. :/
no i jednak chciałbym "panować" nad ta dziwką :d więc automat odpada

nadal szukam ...

Leeo
12-03-08, 19:25
wiem, wiem, tez nie wyobrazam sobie automatu :)

Co do komentowania tych chromow, to prosze bardzo, to nie moje i moje nie beda nigdy :D

Pati_crx
13-03-08, 09:46
Widziałem dzisiaj w Warszawie przy ul. Modlińskiej w komisie srebrną EM2 najprawdopodobniej wersja LS bo miała czarne klamki i światło przeciwmgłowe, jak będziesz zainteresowany to moge przy okazji podjechac i ją oblukać.

Alchemiq
13-03-08, 10:32
jestem zainteresowany!

btw
Wertuję neta i co się okazuje?
Najtańsze auta w Niemczech to przedział 25-28 tys zł - jest ich dosłownie kilka sztuk. Wysyp coupe zaczyna się powyżej 8 tys euro więc powyżej 30 tys zł, a spokojnie można kupić za 35 tys zł ... oczywiście do tego jeszcze koszt przywiezienia auta + opłaty + rejestracja.

Zadaję sobie pytanie, w jakim stanie przywiezione zostały auta do Polski, skoro puszcza sie je za 27-29 tys zł...
Te najtańsze w Niemczech zawsze mają jakieś usterki - a to łożyska, a to problemy z silnikiem lub elektryką... auto, które można kupić z czystym sumieniem kosztuje w Niemczech ok 35 tys zł!

Nie wiem, jak Wy znaleźliście swoje furki, ale ja zaczynam mieć dosyć i dostrzegam, że chyba porwałem się z motyką na księżyc...
Dzisiaj mam doła :(

ps.
Pati_crx jeśli masz aparacik - pstryknij jakieś foty - wrzucisz mi na emila

can
13-03-08, 11:15
Czyli moje wykresy maja racje :/

pytanie - ile dalismy za swoje furki:) to info-klucz do odpowiedzi "jak znalezlismy" :D

a co z ta złota co na mobile.de ogladalismy?

Alchemiq
13-03-08, 11:34
:ścianaaa:

a jak nie poskutkuje, to strzelam sobie w łeb !

Pati_crx
13-03-08, 12:03
Słuchaj auto bede mógł oblukac dopiero w sobote bo pracuje od 9 do 17 a w tych godzinach jest czynny ten komis.

Leeo
13-03-08, 12:29
nie strzelaj sobie w leb i kup USEJ :P Wszyscy widza tylko wady amerykanca, a zalety? Kazda czesc z ebaya pasuje jak ulal :) A tam wszystko tansze, wydechy, swiatla, caly tuning, juz nie wspomne o czesciach mechanicznych :)

Szukajac jak can - sprawdzasz VIN autka i wychodzi co tam z nim bylo.. To ze uderzone to normalka, to ze salvage title, tez normalka, bo inaczej nie oplacaloby sie sciagac, wazne, zeby bylo dobrze zrobione, nie przekrecone i sprwne w 100% :)

can
13-03-08, 14:11
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4457495

to jest ta, ktora stoi na modlinskiej. chyba ladna, co? no i te kola... :D jak u mnie! :D
europejczyk, LS D17A8, nieobnizany, kola chyba 16" ale pewien nie jestem:)
wyglada ladnie na zdjeciach, cena tez uczciwa za ten przebieg + rocznik.

Alchemiq
13-03-08, 14:21
Pati_crx postara się go dla mnie sprawdzić - cena wysoka jak za 2001, jeśli jest tylko do rejestracji, to można rozważyć zakup, ale jak dojdą opłaty...
No i ta szpara pomiędzy drzwiami i resztą budy jest jakaś dziwna...

dzieki panowie za zainteresowanie

Pati_crx
13-03-08, 16:54
To nie szpara, tylko gumowy odbojnik żebyś sobie i komuś nie porysował drzwi :P

lukas-comp
13-03-08, 17:00
No dlatego ja mowie, ze zagranica nie ma wcale aut taniej - tzn normalnych, zadbanych, serwisowanych z malym przebiegiem.
Jak jest auto sprowadzane i cena niska to znaczy, ze na bank bylo cos z nim nie tak: mocny strzal, zrobione i na oko nic nie widac, cofniety sporo licznik + wymieniona kierownica, jeszcze inne czarne rzeczy, ale nie chce obrzydzac Ci zakupu auta :D

W sumie jak masz auto to nie ma sie co napalac i lepiej dozbierac troche $$ i wtedy sie rozgladnac :)

Alchemiq
13-03-08, 17:49
... chyba muszę wdrożyć plan awaryjny

Powiedzcie mi ile kosztuje zagazowanie takiego modelu Hanki?
Bo może moje kalkulacje są błędne i zamiast liczyć, że założę gaz to lepiej dołożyć do samego auta?
No ale muszę wiedzieć ile kosztuje zagazowanie i jak wygląda spalanie bez gazu i z gazem.
Proszę o uczciwe odpowiedzi ;)
Ja raczej uprawiam styl mieszany jeśli chodzi o jazdę... czasami depnę w podłogę, ale to na chwilę i przy okazji skillowania jakiegoś golfa :z pod oka: no i 90% jazdy w roku to jednak miasto... obecnie moje d13b2 potrzebuje 8-9l/100 w zalezności od pory roku i takie spalanie akceptuję, jednak poszukiwane coupe ma również 2 razy w roku jechać gdzieś dalej... 1-3 tys km i wtedy na benzynie może być już drogo.

Jakie więc macie spalanie i czy gaz do takiego auta wogóle się zwróci, kiedy rocznie będę robił 10 tys km?

Pati_crx
13-03-08, 18:09
Mi pali w mieście od 8 do 10 litrów, raz udało mi się zrobić 15,5 i 6,5 :D Z tego co pamiętam to GENO miał gaz w swoim EM2 i na hamowni wyszło, że na gazie moc spadła mu o 1KM.

can
13-03-08, 18:10
mz bez sekwencji nie podchodz, a to jakies 3 tysie lekko liczac. hanki srednio znoszą w ogole gaz. nie wiem ile z gazem ile bez, ale moja pali - jak juz mowilem - od 6,5 w trasie przy normalnej jezdzie w okolicach 3tysRPM do 10 w miescie przy killowaniu roznych ciekawych ziomow i deptaniu dla przyjemnosci z jazdy. Srednio pali mi 8.5l z jazdą 5 dni w tygodniu po miescie i trasą Wawa-Łódź-Wawa w weekendy. Ale ja nie mam VTEC i dlatego mniej mi pali.

jak tak mysle jeszcze to przeciez pisales ze w 30k bys sie chcial zamknac... z lekkim hakiem moze nawet. No to masz ta hanke z modlinskiej za 30 tyskow, gosc ci spusci troche i jeszcze Ci zostanie na kolacje:)

A tak serio to jest dokladnie jak tu ktos powiedzial - modele w okolicach 25k albo w ogole ponizej (ROTFL) były na stowe walone/cofane i co tam jeszcze. Ja bym najpierw kupil, a potem sie zastanawial nad ekonomicznoscia gazu patrzac, czy mnie stac na to paliwo czy nie.

Reasumujac - co z ta zlota z mobile.de, i co powiesz jak po ogledzinach ta na modlinskiej okaze sie calkiem spoko?

Leeo
13-03-08, 18:36
piterek82 ma gaz w swojej, tez sekwencje. Liczac, ze chcesz wstawic w miare dobry gaz, to spokojnie 4500zl. Pytalem kiedys GENO i piterka ile im pala zgazowane, to powiedzieli, ze nie wiecej jak litr do spalania na benzynie. Mi moja hanka pali jezdzac tylko po miescie na klimie kolo 10, nawet moze troche mniej - jezdzac na PB98. Ale przynaje, ze vtec sie czasami zalacza ;) Co do trasy, to w sumie nie wiem, bo rzadko jezdze na samej trasie. Moj ojciec jezdzil moja hanka jak czekal na nowe auto, to spalanie spadlo mu do 7,5 srednio, a na trasie 6,6 :) Hehe, sam nie wiem ak to zrobil, bo takiego wyniku mi nie udalo sie osiagnac, ale to bez kitu, poprate kalkulacjami :)

Jestem takiego zdania jak can, nie mysl poki co o gazie, bo to wcale nie taka oszczednosc, a doloz to do hanki, bo jak kupisz zloma, to drozej Cie to wyjdzie niz jazda na benzynie zamiast gazu :)

lukas-comp
13-03-08, 19:40
ta tez jest ciekawa LINK (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=36805470&tabNumber=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=85&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=109&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2002-12-31&minPrice=5001&maxPrice=8000&transmission=MANUAL_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&maxMileage=150000&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&doorCount=TWO_OR_THREE&lang=en&pageNumber=1)

Alchemiq
13-03-08, 21:55
Panowie.. panikuję.. potrzebuję spokoju.
W ofertach nic nowego się nie pojawia, a akceptowany przedział cenowy skazuje mnie na auta z felerem..

Co z tym złotym? LINK (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=32636499&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=85&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=95&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&minPrice=6001&maxPrice=9000&transmission=MANUAL_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minMileage=30000&maxMileage=150000&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&doorCount=TWO_OR_THREE&lang=de&pageNumber=1)
Piękny!, ale niewiele jest o nim napisane w ofercie - jest daleko - tani (nie wiem czy to zaleta, czy wada) bo jest w sieci długo, nie ma alu.

Srebrny z Modlińskiej.
LINK (http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4457495)
Kolor wymaga podrasowania (ciemne szyby) - stoi długo w komisie, a znając polskie komisy, to jest licznik kręcony i nikt mi nie powie, że był bity, a bardzo chciałbym rzetelnej, prawdziwej informacji, poza tym sprowadzony, więc niemiec sprzedał go 3-5 tys taniej... na plus: brak lotki i całkie fajne alu.

Kolejny srebrny:
LINK (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=36805470&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=85&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=95&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&minPrice=6001&maxPrice=9000&transmission=MANUAL_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minMileage=30000&maxMileage=150000&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&doorCount=TWO_OR_THREE&lang=de&pageNumber=1)
Znowu srebrny.. z drugiej ręki.. najtańszy z najtańszych (to nie jest zaleta), ohydne alu, no i lotka do wywalenia..

A ten mi się podoba:
LINK (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=22193646&tabNumber=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=85&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=95&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2003-12-31&minPrice=6001&maxPrice=9000&transmission=MANUAL_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minMileage=30000&maxMileage=150000&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&doorCount=TWO_OR_THREE&lang=de&pageNumber=1)
Też jest długo w sieci.. opis - może ktoś dokładnie przetłumaczy??? ale za to czarny!
lotka, brak alu - to na minus.

Wychodzi na to, że ten z W-wy jest warty przyjrzenia się, ale niestety w polskim komisie nie uzyskam prawdziwych informacji... a do tego nie mam miernika lakieru...

idę spać!

szpaq0
13-03-08, 22:05
poszukaj jeszcze na www.gratka.pl

Leeo
13-03-08, 22:42
A co Ty sie tak uparles z tymi alusami?? Przeciez to najmniejszy problem, poza tym alufelgi sa teraz tak bajecznie tanie, ze szok.. Ten zloty prezentuje sie bardzo fajnie, ale moim zdaniem najlepsza opcja to ten na modlinskiej. Trzeba go po prostu sprawdzic.. Niestety na szukanie aut tez marnuje sie kaske -testy sa niezbedne.. CO do przekrecenia licznika to bardzo prawdopodobne, bo to z komisu, ale zawsze mozna sie dogadac z kolesiem i o to zapytac, a jak powie, ze nie, to prosty tescik - wyciagnij licznik. To bajecznie prosta operacja, odkreca sie 2 srubki, wysuwa oslone, 3 srubki na rogach licznika i juz, jezeli zobaczysz, ze plomby na liczniku zerwane, to nawet nie bedziesz montowal, bo koles z komisu to oszust, a jezeli nie, to wystarczy sprawdzic geometrie i zbierznosc + stan silnika. To ze byl lekko walony(kolizja, nie wypadek, po ktorym dospawuje sie cwiartke) to juz normalka w tych czasach, tak jak pisalem, wazne, zeby byl dobrze zrobiony. Tu jest zaleta aut z Polski, mozesz wszytsko sprawdzic na miejscu z stosunkowo mala kaske...

A GENO juz sprzedal swoja coupe? Nie dogadasz sie z nim co do kupna jego? On chcial kiedys chyba 31 za swoja, a mial wypas z gazem, alusami, konikitem.

Hehe, smiesznie wyglada ten koles za srebrna na modlinskiej - schyla sie jakby sprawdzal, czy byla bita z tylu... w sumie fotek od tylca nie ma ;)


http://moto.allegro.pl/item325187579_honda_civic_coupe_1_7_125km_tuning_z adbany.html - w ostatecznosci mozesz kupic ta i z biegiem czasu doprowadzic ja do normalnego wygladu :)

lukas-comp
14-03-08, 04:07
W tym czarnym co Ci sie podoba to za wiele ciekawego gosc nie napisal - jedynie to co Ci wyslalem na pw :/

can
14-03-08, 08:49
ludzie ja do zgorzelca jechalem z lodzi na ogledziny (!!!), a potem dopiero drugi raz zeby kupic. z lodzi do zgorzelca jest prawie 400km ...

no i warto bylo :)

Alchemiq
14-03-08, 09:22
mam znajomego w Zgorzelcu, który okazyjnie wozi furki i jeśli będzie jeszcze TO AUTO (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=37277036&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=85&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=109&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2000-01-01&maxFirstRegistrationDate=2002-12-31&minPrice=5001&maxPrice=9000&transmission=MANUAL_GEAR&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&maxMileage=150000&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&doorCount=TWO_OR_THREE&lang=en&pageNumber=1)
i z rozmowy telefonicznej wynikać będzie, że wszystko jest oki, to pojedziemy po niego... ale dopiero po świętach.. więc nic pewnego.
A dlaczego tak uparłem się na alu w cenie auta? Nie uparłem się ale ładne alu, a tym bardziej 16' czy 17', jak te z coupe na Modlińskiej, to 1,5k zł w kieszeni :)

Leeo
14-03-08, 12:45
Super kolorek, tylko przebieg :/ Co on po wyspie jakiejsc jezdzil tylko ;)

Roslina
14-03-08, 14:00
eLO zIOMY.
Orientujecie sie moze, czy w tych amerykanskich Hondach montowali skrzynie CVT? Jest chyba taka wersja HX?

Pati_crx
14-03-08, 15:00
Na ameryke to nie wiem, ale na azje były skrzynie cvt.

can
14-03-08, 15:47
w czym byly, w EM2? w ogole bylo na azje em2?

Pati_crx
14-03-08, 19:33
W sedanach i hb byly na azje wiec moze i em2 tez bylo.

can
14-03-08, 20:54
heh juz wiemy, ze bylo na jukej:)

tak patrze na te tematy i mam wrazenie ze przydalby nam sie jak nie osobne forum, to przynajmniej osobny wątek.

btw pati wlasnie siadam do fot, bedziesz mogl wreszcie ten avatar zmienic.

Leeo
14-03-08, 22:04
Pati, czemu Twoja ciagle na necie?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4242762

Pati_crx
15-03-08, 13:40
Oglądałem właśnie hondke z modlińskiej, autko ma oryginalny lakier bo sprawdzałem miernikiem, książka serwisowa i jest gotowa już do rejestracji plus komis płaci za Ciebie 2% podatku. silniczek 120KM i bardzo zadbana, cena końcowa 29000zł. Ja bym ją łykał bo naprawdę *****ista jest i te szczeliny w drzwiach to tak jak mówiłem gumowe odbojniki. Zadzwoń do tego komisu i się umów bo szkoda stracić taką okazje.

PS: moja hondka jest na otomoto bo te kutafony od kredyów wystawiają sobie caly czas tą aukcje a nie sprawdzą, że auto sprzedane już dawno.

can
15-03-08, 15:43
no to alchemiq... trzymam kciuki i czekam jak juz kupisz na jakis nowy system mycia tych "Wygodnych w czyszczeniu" felg :D

Alchemiq
15-03-08, 15:49
dzwoniłem... jest już rezerwacja.. moja rezerwacja!!!! :aloha:
w poniedziałek jadę :d

Pati_crx jesteś wielki!
Ogromne dzięki!!!

I tak jak obiecałem - jak się gdzieś spotkamy, na jakimś zlocie, to macie u mnie chłopaki pivko ;)

can
15-03-08, 15:50
to jak bedziesz jechal w poniedzialek to zrob tak, zebysmy sie jeszcze dali rade ustawic w poniedzialek po poludniu, to sie poznamy od razu i zrobimy mini zlot :)

no i ta cena przynajmniej rzetelna, a nie jakas okazja.. :D

co ty na to?

Leeo
15-03-08, 16:21
Ej, sprobujcie z nim pojechac, zeby na spokojnie sobie porownal wasze Em2 z ta co kupuje, to bardzo pomaga...Bo jak nie bita, to moze krecona.. Mimo tego co sprawdzil pati radzilbym Ci jednak przejechac sie na stacje kontroli. Na modlinskiej jest pare servisow, np przy skrecie na aluzyjna jest servis boscha. A cene jeszcze pewnie da sie stargowac jak pokazesz civa can'a lub patiego w pieknym stanie :)

Fajne oponki na niej siedza, goodyear eagle, chyba gsd3, jak tak to 430zl sztuka :)

Pati_crx
15-03-08, 17:26
No wiadomo, ze na stacje trzeba jechac, ale koles mowil, ze nie ma zadnego problemu i sie podjedzie.

can
15-03-08, 17:27
ja bardzo chetnie o ile to bedzie o 17:01 i pozniej :D

Alchemiq
15-03-08, 18:46
Widzę, że ten mini zlot, to można zrobić właśnie na Modlińskiej :d
Ale mam problem i nie wiem czy pojadę w poniedziałek... nie mam kierowcy ... nagle nikt nie może ze mną jechać.. więc chyba przyjadę we wtorek, jeśli fura będzie jeszcze stała.

lukas-comp
15-03-08, 18:56
Oglądałem właśnie hondke z modlińskiej, autko ma oryginalny lakier bo sprawdzałem miernikiem, książka serwisowa i jest gotowa już do rejestracji plus komis płaci za Ciebie 2% podatku. silniczek 120KM i bardzo zadbana, cena końcowa 29000zł. Ja bym ją łykał bo naprawdę *****ista jest i te szczeliny w drzwiach to tak jak mówiłem gumowe odbojniki. Zadzwoń do tego komisu i się umów bo szkoda stracić taką okazje.

PS: moja hondka jest na otomoto bo te kutafony od kredyów wystawiają sobie caly czas tą aukcje a nie sprawdzą, że auto sprzedane już dawno.

wystawiaja i za Ciebie placa oplate ? ;>

can
15-03-08, 19:01
nie, robią sobie reklame w ten sposob. Pati musi odbierac telefony, a bank sie reklamuje cudzym samochodem.

havok
15-03-08, 21:50
tak patrze na te tematy i mam wrazenie ze przydalby nam sie jak nie osobne forum, to przynajmniej osobny wątek.
Moja propozycja, co do tego co zrobić z tym wątkiem: otworzyć stosownie nazwany temat na podforum Grupy Towarzyskie.

Ewentualnie prośba do moderatora tego działu, aby wydzielił podchodzące pod taki temat wypowiedzi do nowego wątku w tamtym miejscu ;)

krystian194
16-03-08, 15:56
aalchemiq-ja kupilem moja EM2 za 4,5 tys euro i jechalem po nia pod luxemburg(915 km od domu) znalazlem ja na necie i bylem pierwsza osoba ktora zadzwonila po to auto no i je zerezerwowalem odrazu.majac kase w kieszeni szukalem takiej coupe jakies 2 tygodnie,no mialem fuxa he he bo szukac pol roku to bym niemial cierpliwosci.moja em2 byla lekko uszkodzona stad taka niska cena zakupu-remont z malowaniem na gotowo wyniosl mnie 3,5 tysiaca zl.cala fura na gotowo wyszla 22 tys.dopiero w 4 dni juz ja mam zarejestrowana i jezdzi sie pieknie-poprostu cudne autko.Jesli chcesz kupic em2 to mi sie wydaje ze jak masz kase to proboj znalezc wersje po liftingu i europejczyka zebys sie niewdal w jakies automaty itp. a co do szukania w necie to sproboj poszukac tez na stronie autoscout24.de -pozdrawiam i zycze powodzenia

Alchemiq
16-03-08, 20:07
łatwo Ci mówić - szukaj okazji - ale po pierwsze, okazji jest niewiele, a po drugie, nie każdy ma możliwość zrobić auto tanio...

Jeśli ja przywiózłbym auto bite, to będę musiał je oddać do "mechaników", którzy zedrą ze mnie kasę wg. cen rynkowych.. nie mam ziomali mechaników, lakierników, elektryków...

Fajnie, że zrobiłeś auto za 3,5 tys, to Twój plus. I wiem, że takie okazje się trafiają.. ale nie mam tej żyłki do wyszukiwana aut bitych, oceniania szkód, a tym bardziej kosztów naprawy.

Wolę auto w całości, ewentualnie lekko przerysowane. Takie jak Twoje zrobiło na mnie duże wrażenie i raczej nie zdecydowałbym się go kupić... to by mnie przerosło, a lakiernicy i inni zdarliby ze mnie skórę :)

Upatrzone auto już mam, ale czy je kupię? Mogę po nie podjechać dopiero w środę, więc jeśłi będzie jeszcze stało, to będzie moje ;)

Leeo
16-03-08, 22:16
Tu sie zgadzam, zrobiles wyjatkowo tanio, ja obstawialem, ze taniej jak 7 tysi Ci nie wyjdzie.. Nie ma co mieszac w glowie Dominikowi, niech pojedzie, zobaczy to EM2, porowna z can'a lub patiego i bedzie wiedzial co i jak. Nawet jak nie kupi, to bedzie doswiadczenie na przyszlosc :)

Alchemiq
17-03-08, 15:42
Czy ktoś może podesłać mi "manuala" , jak szybko i bez szkód :) sprawdzić czy licznik był kręcony?
Na co zwrócilibyście uwagę oglądając auto?
Pomijam oczywiście, że trzeba zwrócić uwagę na:
- spasowanie elementów karoserii,
- oznaczenia szyb czy lamp
- sprawdzenie czy pod uszczelkami nie ma pyłu po szpachlu
- oblookać podłogę bagażnika
- spasowanie elementów w komorze silnika (czyt. oryginalne zgrzewy i zamalowane śróbki)

Dzisiaj kolega mi podpowiedział, że należy odpalić silnik i odkręcić korek oleju - silnik nie powinien zmniejszyć obrotów.

Co jeszcze?

can
17-03-08, 17:39
oblukaj lakier przy szybach/swiatlach/uszczelkach - jak bylo malowane, to beda zacieki, bedzie wychodzil stary lakier albo nowy bedzie nachodzil na te elementy

deske rozdzielcza czy nie jest odksztalcona nigdzie przy slupkach, podobnie jak i z tylu polka pod szyba

jedz na jazde probna i nie wahaj sie krecic go do 6 tys

przejedz sie delikatnie po nierownej nawierzchni (dziury etc) i posluchaj zawieszenia

wjedz na kanal i obejrzyj auto dokladnie od spodu - podluznice, amortyzatory, wydech, miske olejowa etc

w EM2 w desce rozdzielczej otwieraja sie zaslepki po bokach (takie przy drzwiach z boku), zobacz sobie jak tam wyglada czy pordzewiale etc

zobacz atrape od silnika od spodu, czy pod zderzakiem jest taka gumowa listwa/uszczelka, czy w bagazniku sa wszystkie uchwyty do mocowania dywanikow i nie ma ponaklejanych łat,

i tak dalej, i tak dalej

o ktorej bedziesz ją ogladal i kiedy w koncu, to moze sie pojawie?

[ Dodano: Pon 17 Mar, 2008 ]
aaa, pamietaj jeszcze ze jest duzo takich dwuznacznych cech, np wymieniana szyba z przodu nie musi swiadczyc o dzwonie (bo wystarczy ze pękła), z kolei wyklepany prawy błotnik przeraża mnie mniej, niż rozwalone zawieszenie, za które musisz zaplacic 2tysie.

105000km w tej hondzie jest dosc prawdopodobne, bo srednio wychodzi to 15tys/rok. To jest coupe, a nie rodzinny sedan :)

Leeo
17-03-08, 18:15
moim zdaniem najlepsza detekcja przebiegu, to nie tylko porownanie z innym EM2, ale wyciagniecie licznika. Z tylu sa plomby, zeby rozebrac licznik trzeba je polamac, a bez rozebrania nie przekreca. Wymontowanie licznika jest naprawde proste..

2 srubki na daszku od spodu
wyciagasz czarna ramke(ma dwa uchwyty przy kierownicy)
i widzisz licznik - 3 sruby, jedna na szczycie i dwie u podstawy, tak jak w trojkacie.
od gory masz dwie wtyczki na zatrzaski, bez problemu wychodza. I juz :) Pewniejszej detekcji przebiegu nie widze ;)

Poszukaj na necie jest napisane jak sprawdzasc auto dokladnie, ze sprawdzaniem sprzegla, skrzyni, wspomagania kierownicy itp

Alchemiq
17-03-08, 20:59
Panowie, a teraz poważne pytanie!
Moja żona zapytała mnie (na wypadek gdybym kiedyś pożyczył jej auto :d ) czy regulowana jest wysokość fotela kierowcy ?
Jakoś wcześniej o tym nie pomyślałem... może dlatego, że nie zakładałem, że moja kochana będzie chciała jeździć moją kochaną :)

Co do kupna, to wybieram się w środę rano (8,00), więc powinienem być w W-wie ok 13.
Pewnie ze 2 godziny zajmą oględziny + przegląd.
Na spotkanie poza zakupem raczej nie ma mowy, bo nie chcę wracać po nocy.
Więc jeśli ktoś ma ochotę pojawić się w komisie, to będzie miło :)

No dobra, ale co z moim śmiertelnie poważnym pytaniem?

Leeo
18-03-08, 00:41
Polookaj na aukcjach allegro - jak jest takie cus, to Twoja zona bedzie usatysfakcjonowana :P

http://img527.imageshack.us/img527/7978/regulacjaoj9.th.jpg (http://img527.imageshack.us/my.php?image=regulacjaoj9.jpg)

Alchemiq
18-03-08, 20:53
Jutro ruszam w trasę.
-Wyjazd ok 8.00
-Na miejscu będę ok. 13 -13,30
-Oględziny + przegląd 13,30-14,30
Czy ktoś mnie wspomoże?
Będzie miło :-)

Jakby co , to do zobaczenia! ... na jakimś zlocie? :-)

Alchemiq
18-03-08, 20:53
Jutro ruszam w trasę.
-Wyjazd ok 8.00
-Na miejscu będę ok. 13 -13,30
-Oględziny + przegląd 13,30-14,30
Czy ktoś mnie wspomoże?
Będzie miło :-)

Jakby co , to do zobaczenia! ... na jakimś zlocie? :-)

Leeo
18-03-08, 22:06
Jak cos pojdzie nie po Twojej mysli, to tu masz suer zamiennik - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4291042 Sedany sa klawe, zwlaszcza takie z polskich salonow i z gazem - wszystko jak chciales :)

a tu z wawy jeszcze oferta, troche gorsza, ale obadaj sedana, moze jednak :)
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4194453

Leeo
18-03-08, 22:06
Jak cos pojdzie nie po Twojej mysli, to tu masz suer zamiennik - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4291042 Sedany sa klawe, zwlaszcza takie z polskich salonow i z gazem - wszystko jak chciales :)

a tu z wawy jeszcze oferta, troche gorsza, ale obadaj sedana, moze jednak :)
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4194453

Alchemiq
18-03-08, 22:34
Czy to będzie EG, EP, czy iny czort nie toleruję 5D!
więc wybór padł na EM2! :-)

Alchemiq
18-03-08, 22:34
Czy to będzie EG, EP, czy iny czort nie toleruję 5D!
więc wybór padł na EM2! :-)

Leeo
18-03-08, 22:38
ale to dwa 4D wyslalem :D Powodzenia !! Mam nadzieje, ze wszytsko pojdzie po Twojej mysli, daj znac co i jak jak wrocisz !!

Leeo
18-03-08, 22:38
ale to dwa 4D wyslalem :D Powodzenia !! Mam nadzieje, ze wszytsko pojdzie po Twojej mysli, daj znac co i jak jak wrocisz !!

can
18-03-08, 23:12
hahah :aloha:

ostatecznie jak bys patrzyl na tego sedana tylko z przodu na wprost i nie ogladal sie do tylu, to bys tez widzial tylko EM2 :) :aloha:

[ Dodano: Sro 19 Mar, 2008 ]
no ciekawe jak Ci idzie... 15.00, wiec albo fruniesz hanną do domu, albo zes sie rozmyslil ... napisz ASAP !

can
18-03-08, 23:12
hahah :aloha:

ostatecznie jak bys patrzyl na tego sedana tylko z przodu na wprost i nie ogladal sie do tylu, to bys tez widzial tylko EM2 :) :aloha:

[ Dodano: Sro 19 Mar, 2008 ]
no ciekawe jak Ci idzie... 15.00, wiec albo fruniesz hanną do domu, albo zes sie rozmyslil ... napisz ASAP !

Leeo
19-03-08, 18:35
no wlasnie !! Kupiles??

Leeo
19-03-08, 18:35
no wlasnie !! Kupiles??

Alchemiq
19-03-08, 23:51
Wróciłem z Wawy ....
Od dzisiaj jestem ambasadorem EM2 na północną Wielkopolskę !!!! :aloha:
Auto jest wypasione!
I moje pierwsze pytanie brzmi:
Jak zlikwidować odcięcie paliwa ?!!!!
Życie miało zaczynać się on the red line, a Hanka robi mi tu takiego psikusa ....

Jutro więcej napiszę.

Alchemiq
19-03-08, 23:51
Wróciłem z Wawy ....
Od dzisiaj jestem ambasadorem EM2 na północną Wielkopolskę !!!! :aloha:
Auto jest wypasione!
I moje pierwsze pytanie brzmi:
Jak zlikwidować odcięcie paliwa ?!!!!
Życie miało zaczynać się on the red line, a Hanka robi mi tu takiego psikusa ....

Jutro więcej napiszę.

can
19-03-08, 23:59
ooo mistrzu no to gratuluje !!! Napisz jak auto, jakie spalanie i w ogole jak wrazenia, no i co wyszlo jescze przy sprzedazy, o czym bysmy nie wieidzieli:D

btw w koncu masz 16" czy 17" te felgi?

can
19-03-08, 23:59
ooo mistrzu no to gratuluje !!! Napisz jak auto, jakie spalanie i w ogole jak wrazenia, no i co wyszlo jescze przy sprzedazy, o czym bysmy nie wieidzieli:D

btw w koncu masz 16" czy 17" te felgi?

Pati_crx
20-03-08, 09:08
Mówiłem, że ją łyknie sam bym to uczynił :D Jeżeli chodzi o odcięcie to ja w moim poprzednim em2 miałem odcięcie na jałowym biegu (nie można było przekroczyć 5tys. obrotów) jest to normalna rzecz i ciesz się bo masz taką hondowską procedurę startową :D

Pati_crx
20-03-08, 09:08
Mówiłem, że ją łyknie sam bym to uczynił :D Jeżeli chodzi o odcięcie to ja w moim poprzednim em2 miałem odcięcie na jałowym biegu (nie można było przekroczyć 5tys. obrotów) jest to normalna rzecz i ciesz się bo masz taką hondowską procedurę startową :D

Alchemiq
20-03-08, 10:48
Pati_crx wielkie dzięki, że oblookałeś dla mnie to auto!
Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli!
btw, tym w komisie podobało się jakieś niebieskie EM2, które przyjechało na oględziny :-)

A teraz tak:
auto sprawdzałem w serwisie Hondy - podwozie, mechanika, lakier, elektryka.. kompleksowo - dałem za to 100 zł.
I wyszło, że:
- Przebieg jest oryginalny (w roku 2004 w serwisie w Niemczech wymienione było zapięcie pasów przy przebiegu 54k) więc dzisiaj 105k jest realne.
- Amory tylne do wymiany - skuteczność 35% i 53%
- Poduchy, SRS, wspomaganie- bez błędów
- Lakier - auto miejscowo malowane... chyba.. na całym aucie wartości wahają się w przedziale 70-90 um, ale na masce przedniej (tylko miejscowo) ok 120-140 um, klapie tylnej 90-120 um i na dachu 140-160 um - podejrzenie gradobicia ...
- luz na drążku kierownicy
Tak czy inaczej mechanicy z serwisu twierdzą, że nie widzieli tak zadbanego auta, a jeśli nawet było lakierowane, to jest zrobione to profesjonalnie.
Ostatecznie cenę auta zbiłem o 1400 zł :-)

Teraz czeka mnie wymiana amorów na tył lub całość + gleba -25mm, ale nie wiem czy mnie na to stać ... Dodatkowo czas chyba zmienić rozrząd + zrobienie tego luzu na kolumnie kierownicy. Więc te trzy rzeczy to konieczność.

Podpowiedzcie teraz, jakie amory wybrać na tył i czy zostawiać przód (ze skutecznością 65%), czy też robić całość i pokusić się o glebę -25mm ... chociaż już teraz na tych niskoprofilowych gumach jest twardo i czuć każdą nierówność na drodze ...

Co do wrażeń z jazdy, to jest za cicho.. nie słyszę silnika!
W dochczasowej EG, to słyszę jak powietrze jest zasysane i czuję rezonans w podłodze od wydechu :-) a tu nic!
Ale odejście ma niezłe, co prawda wyprzedzanie możłiwe jest tylko przy redukcji. Na 5 jest to kompletnie niemożliwe.
Zanim się obejrzałem i jak już wkońcu usłyszałem silnik, to miałem 170... więcej nie próbowałem bo śnieg padał, a ja na letnich...
Ale koleś, który przywiózł auto do W-wy jechał 215 i obserwował jak wskazówka paliwa opada :d

Alchemiq
20-03-08, 10:48
Pati_crx wielkie dzięki, że oblookałeś dla mnie to auto!
Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli!
btw, tym w komisie podobało się jakieś niebieskie EM2, które przyjechało na oględziny :-)

A teraz tak:
auto sprawdzałem w serwisie Hondy - podwozie, mechanika, lakier, elektryka.. kompleksowo - dałem za to 100 zł.
I wyszło, że:
- Przebieg jest oryginalny (w roku 2004 w serwisie w Niemczech wymienione było zapięcie pasów przy przebiegu 54k) więc dzisiaj 105k jest realne.
- Amory tylne do wymiany - skuteczność 35% i 53%
- Poduchy, SRS, wspomaganie- bez błędów
- Lakier - auto miejscowo malowane... chyba.. na całym aucie wartości wahają się w przedziale 70-90 um, ale na masce przedniej (tylko miejscowo) ok 120-140 um, klapie tylnej 90-120 um i na dachu 140-160 um - podejrzenie gradobicia ...
- luz na drążku kierownicy
Tak czy inaczej mechanicy z serwisu twierdzą, że nie widzieli tak zadbanego auta, a jeśli nawet było lakierowane, to jest zrobione to profesjonalnie.
Ostatecznie cenę auta zbiłem o 1400 zł :-)

Teraz czeka mnie wymiana amorów na tył lub całość + gleba -25mm, ale nie wiem czy mnie na to stać ... Dodatkowo czas chyba zmienić rozrząd + zrobienie tego luzu na kolumnie kierownicy. Więc te trzy rzeczy to konieczność.

Podpowiedzcie teraz, jakie amory wybrać na tył i czy zostawiać przód (ze skutecznością 65%), czy też robić całość i pokusić się o glebę -25mm ... chociaż już teraz na tych niskoprofilowych gumach jest twardo i czuć każdą nierówność na drodze ...

Co do wrażeń z jazdy, to jest za cicho.. nie słyszę silnika!
W dochczasowej EG, to słyszę jak powietrze jest zasysane i czuję rezonans w podłodze od wydechu :-) a tu nic!
Ale odejście ma niezłe, co prawda wyprzedzanie możłiwe jest tylko przy redukcji. Na 5 jest to kompletnie niemożliwe.
Zanim się obejrzałem i jak już wkońcu usłyszałem silnik, to miałem 170... więcej nie próbowałem bo śnieg padał, a ja na letnich...
Ale koleś, który przywiózł auto do W-wy jechał 215 i obserwował jak wskazówka paliwa opada :d

Pati_crx
20-03-08, 10:58
Mi padł przedni prawy amorek, ale zamówiłem sobie Koni 1030 komplet (4sztuki :P) amory plus sprezynki i całość kosztuje 2000zł, gleba ma byc podobno -35.

PS: No koles sie pytał w tym komisie ile chciał bym za swoją :P

Pati_crx
20-03-08, 10:58
Mi padł przedni prawy amorek, ale zamówiłem sobie Koni 1030 komplet (4sztuki :P) amory plus sprezynki i całość kosztuje 2000zł, gleba ma byc podobno -35.

PS: No koles sie pytał w tym komisie ile chciał bym za swoją :P

Leeo
20-03-08, 12:10
17" na bank ma ;)

GRATULUJE :D :D :D Zakladaj temat , bedzie kolejne em2 :D

Leeo
20-03-08, 12:10
17" na bank ma ;)

GRATULUJE :D :D :D Zakladaj temat , bedzie kolejne em2 :D

can
20-03-08, 13:57
jol, nie wiem w koncu jaki masz rozmiar, ale nawet jesli masz 17" (czyli tak jak ja) to na tyl mysle ze szkoda kasy na -25, bo nie bedzie efektu. Rob -35 bo wtedy to dopiero super wyglada. ale juz zupelnie dziwnie bedzie jak glebe zostawisz tylko z tylu, komplet przod + tyl eibacha kosztuje ok 800zł.

Powiem Ci ze ja bylem zaskoczony elastycznoscia na V biegu, bo zupelnie niezle dawal rade. Teraz tez redukuje, ale mz na codzien przy takim normalnym wyprzedzaniu z poziomu 80km/h wystarczy 4, czasem wrzucam 3 i wtedy mi sie geba smieje :)

Ostatnio jak jechalem to mi odcielo przy 7000, musze to jeszcze raz sprawdzic zeby byc pewnym . co do dzwieku silnika - fakt, to nie byly juz auta robione do wyscigow, a bardziej do lansu :P ale przy jakims nakladzie srodkow da sie z tego zrobic konkretny projekt :P

niniejszym witam w klubie EM2, czekam na foty i nowy temat w nasze samochody. Gratuluje !!! i ciesz sie z pewnego auta, moze kosztowalo sporo, ale przynajmniej bedziesz sypial spokojnie :)

can
20-03-08, 13:57
jol, nie wiem w koncu jaki masz rozmiar, ale nawet jesli masz 17" (czyli tak jak ja) to na tyl mysle ze szkoda kasy na -25, bo nie bedzie efektu. Rob -35 bo wtedy to dopiero super wyglada. ale juz zupelnie dziwnie bedzie jak glebe zostawisz tylko z tylu, komplet przod + tyl eibacha kosztuje ok 800zł.

Powiem Ci ze ja bylem zaskoczony elastycznoscia na V biegu, bo zupelnie niezle dawal rade. Teraz tez redukuje, ale mz na codzien przy takim normalnym wyprzedzaniu z poziomu 80km/h wystarczy 4, czasem wrzucam 3 i wtedy mi sie geba smieje :)

Ostatnio jak jechalem to mi odcielo przy 7000, musze to jeszcze raz sprawdzic zeby byc pewnym . co do dzwieku silnika - fakt, to nie byly juz auta robione do wyscigow, a bardziej do lansu :P ale przy jakims nakladzie srodkow da sie z tego zrobic konkretny projekt :P

niniejszym witam w klubie EM2, czekam na foty i nowy temat w nasze samochody. Gratuluje !!! i ciesz sie z pewnego auta, moze kosztowalo sporo, ale przynajmniej bedziesz sypial spokojnie :)

Alchemiq
20-03-08, 15:39
Właśnie wróciłem ze sklepu z częściami.... napinacz do paska ... 560 zł :] i to zamiennik...
Jak myślicie , wymieniać przy 105 k? przepieg przebiegiem, ale pasek ma już 7 lat!

Zaczynam od rzeczy koniecznych.. później przyjemności.. czyli na ciemne szybki i glebę może zbraknąć kasy.. trzeba będzie zapisać to w zaplanowanych :)

Foty będą :d
a czy czeka nas jakiś zlot??

Alchemiq
20-03-08, 15:39
Właśnie wróciłem ze sklepu z częściami.... napinacz do paska ... 560 zł :] i to zamiennik...
Jak myślicie , wymieniać przy 105 k? przepieg przebiegiem, ale pasek ma już 7 lat!

Zaczynam od rzeczy koniecznych.. później przyjemności.. czyli na ciemne szybki i glebę może zbraknąć kasy.. trzeba będzie zapisać to w zaplanowanych :)

Foty będą :d
a czy czeka nas jakiś zlot??

Leeo
20-03-08, 15:49
jak pasek nie zmieniany od poczatku, to bym sie tym zajal, bo to nie ma zartow.. Wiadomo, najpierw naprawy, potem bajery.. Ja jestem troche innego zdania jak can. Co do gleby, tez jestem za -25.. Pamietam jak kiedys pisales u mnie w temacie o duzym bagazniku, rodzinnych wypadach itd. Mysle, ze jak srogo zaladujesz auto, to -35 moze byc juz za duzo, dlatego ja bede na bank inwestowal w eibach pro kit :)

Wizja zlotu robi sie nam coraz bardziej realna, szkoda tylko, ze nas tak porozrzucalo po Polsce :/ Z krystianem, to jest nasz 5 aktywnie dzialajacych na dorum, bo nie wiem co z azisem - jego coupe tez byla na allegro. Hehe, no i Bernard okazjonalnie w PL :)

Leeo
20-03-08, 15:49
jak pasek nie zmieniany od poczatku, to bym sie tym zajal, bo to nie ma zartow.. Wiadomo, najpierw naprawy, potem bajery.. Ja jestem troche innego zdania jak can. Co do gleby, tez jestem za -25.. Pamietam jak kiedys pisales u mnie w temacie o duzym bagazniku, rodzinnych wypadach itd. Mysle, ze jak srogo zaladujesz auto, to -35 moze byc juz za duzo, dlatego ja bede na bank inwestowal w eibach pro kit :)

Wizja zlotu robi sie nam coraz bardziej realna, szkoda tylko, ze nas tak porozrzucalo po Polsce :/ Z krystianem, to jest nasz 5 aktywnie dzialajacych na dorum, bo nie wiem co z azisem - jego coupe tez byla na allegro. Hehe, no i Bernard okazjonalnie w PL :)

Alchemiq
20-03-08, 17:44
Panowie, a interesuje mnie jeszcze jedna ważna rzecz.. ma ktoś jakiegoś manuala do tego auta?
Dobrze jest wiedzieć jak rozbiera się pewne rzeczy, jak wymienia itd...
np. będę kładł instalację audio.. chciałbym wiedzieć jak obecnie idzie instalacja, jak rozebrać progi, drzwi, itp..
Generalnie skąd czerpiecie info o tym modelu?

Alchemiq
20-03-08, 17:44
Panowie, a interesuje mnie jeszcze jedna ważna rzecz.. ma ktoś jakiegoś manuala do tego auta?
Dobrze jest wiedzieć jak rozbiera się pewne rzeczy, jak wymienia itd...
np. będę kładł instalację audio.. chciałbym wiedzieć jak obecnie idzie instalacja, jak rozebrać progi, drzwi, itp..
Generalnie skąd czerpiecie info o tym modelu?

Leeo
20-03-08, 18:28
Nie wiem, czy to cos pomoze, ale w tym temacie umiescilem linka do obslugi wersji USA, ale sporo szczegolow powinno sie zgadzac :)

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=513611#513611

Leeo
20-03-08, 18:28
Nie wiem, czy to cos pomoze, ale w tym temacie umiescilem linka do obslugi wersji USA, ale sporo szczegolow powinno sie zgadzac :)

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=513611#513611

can
20-03-08, 20:02
EM2 FAQ:
http://www.honda-tech.com/zerothread/2247386

MANUAL W WERSJI NA KOMPA (PONAD 160MB):
http://downloads.hondatech.info/Auto/Manuals/Civic/Civic01-05.zip

NAJWIEKSZA W NECIE KOPALNIA WIEDZY O EM2:
http://www.civicforums.com/forums/182-7th-gen-honda-civic

kiedy wrzucisz jakies obrazki, dane etc?

can
20-03-08, 20:02
EM2 FAQ:
http://www.honda-tech.com/zerothread/2247386

MANUAL W WERSJI NA KOMPA (PONAD 160MB):
http://downloads.hondatech.info/Auto/Manuals/Civic/Civic01-05.zip

NAJWIEKSZA W NECIE KOPALNIA WIEDZY O EM2:
http://www.civicforums.com/forums/182-7th-gen-honda-civic

kiedy wrzucisz jakies obrazki, dane etc?

lukas-comp
20-03-08, 23:47
lol tyle kasy za napinacz zamiennik ? :/
ja do swojej EU7 dawalem 400zl za oryginal :D

lukas-comp
20-03-08, 23:47
lol tyle kasy za napinacz zamiennik ? :/
ja do swojej EU7 dawalem 400zl za oryginal :D

krystian194
23-03-08, 23:57
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=31961476&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&maxPrice=8000&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

tu masz linka do ladnie puknietej em2 z fajnym bodykitem-cena jest bardzo niska a udezenie miodzio(koszty remontu niewyjda duzo) cena za nia to 3,5tys euro no i wersja europejska co najwazniejsze,skladane lustra,skrzynia manual itp-ja na twoim miescu dzwonilbym odrazubo za taka kase em2 europa z tak lekkim uderzeniem to okazja

a jak chcesz calaka na fajnym alU to kuknij to-cena tez do przyjecia no i kolejna europejka :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=3302793&tabNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&maxPrice=8000&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=de&pageNumber=1

can
24-03-08, 01:27
kolega juz kupil, patrz 10 postow wyzej:)

lukas-comp
24-03-08, 17:29
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=31961476&__lp=14&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&maxPrice=8000&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

tu masz linka do ladnie puknietej em2 z fajnym bodykitem-cena jest bardzo niska a udezenie miodzio(koszty remontu niewyjda duzo) cena za nia to 3,5tys euro no i wersja europejska co najwazniejsze,skladane lustra,skrzynia manual itp-ja na twoim miescu dzwonilbym odrazubo za taka kase em2 europa z tak lekkim uderzeniem to okazja

a jak chcesz calaka na fajnym alU to kuknij to-cena tez do przyjecia no i kolejna europejka :D

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=3302793&tabNumber=2&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=3&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&maxPrice=8000&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&categories=SportsCar&lang=de&pageNumber=1

1. fajna mi to mala stluczka z wystrzelonymi poduchami :D jak dla siebie jest to malo oplacalne...

2. zadna okazja bo w opisie pisze, ze auto po niewielkim gradobiciu i cos stuka w silniku

krystian194
24-03-08, 20:49
piszesz jak bys sie wogole znal kolego-widze ze miales tyle doczynienia z udezonymi autami co babcia ze skokami spadachronowymi.czy widziales kiedykolwiek auto uderzone przodem ktore ma niewywalone poduchy??? pewnie cinquecento tak he he pozatym koles juz kupil auto wiec poco ruszasz ten temat?? zeby sie posmiac???ja chandluje autami z niemiec juz troszke czasujak,a ty bys mial rozeznanie w cenach czesci do em2 to bys wiedzial ze ta furke z ogloszenia mozna zrobic za nieduze pieniadze i sie nia cieszyc tym bardziej ze czesci przed fl sa tansze,bo cos o tym wiem bo sam do swojej szukalem,tagze kolego zanim kogos skrytykujesz zastanow sie troche

nitro20
24-03-08, 21:22
piszesz jak bys sie wogole znal kolego-widze ze miales tyle doczynienia z udezonymi autami co babcia ze skokami spadachronowymi.czy widziales kiedykolwiek auto uderzone przodem ktore ma niewywalone poduchy??? pewnie cinquecento tak he he pozatym koles juz kupil auto wiec poco ruszasz ten temat?? zeby sie posmiac???ja chandluje autami z niemiec juz troszke czasujak,a ty bys mial rozeznanie w cenach czesci do em2 to bys wiedzial ze ta furke z ogloszenia mozna zrobic za nieduze pieniadze i sie nia cieszyc tym bardziej ze czesci przed fl sa tansze,bo cos o tym wiem bo sam do swojej szukalem,tagze kolego zanim kogos skrytykujesz zastanow sie troche
Ja pierdziu, sami specjaliści. Żeby nie wiem jaką miał pewność że auto po takim dzwonie jest dobrze zrobione to nie chciałbym mieć świadomości że kiedyś było rozjeb... sztruclem z wywalonymi poduchami, no, ale niektórym to nie przeszkadza, tak jak Tobie.

lukas-comp
25-03-08, 07:12
dokladnie ;]
do stanu z fabryki nigdy nie doprowadzisz, a po drugie liczac normalne ceny czesci za nowe poduchy, napinacze, koszty robocizny wychodzi zdecydowanie drozej niz zakup w calosci!
No, ale polak potrafi... z dwoch przystankow zlozyc auto za 500zl ;]

Mala kolizja bez wystrzelenia poduszek jest mozliwa np. delikatne wgniecenie blotnika, drzwi itp

Pati_crx
25-03-08, 09:23
Widać, że zajmujesz się sciąganiem aut z niemiec, wszystko przecież da sie wyklepać :D

Alchemiq
25-03-08, 11:14
Kolega co mieszka w Zgorzelcu robi auta przywiezione z Niemiec... na placu stała beemka .. a raczej spalony jej szkielet.. nówka wnętrze już było w magazynie...

Obok stała piękna lśniąca beemka - normalnie nówka! cena okazja!
A wcześniej wyglądała tak samo jak ten spalony szkielet... położyli elektrykę, wnętrze, lakier i wszystrko gra! Teraz pewnie jeździ nią jakiś kark.

Polak potrafi ...

Pati_crx
25-03-08, 11:29
A jak tam sie em2 sprawuje ??

Alchemiq
25-03-08, 12:14
zapraszam tutaj :
Moja Sweet Virgin (http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=47667)

cały czas mam mieszane uczucia... trochę brakuje jej charakteru do poprzedniczki ...

krystian194
25-03-08, 21:29
nitro 20- ty specjalisto a ty myślisz ze czym jezdzisz????? a ty myślisz ze twoja honda była cala ???? pewnie kupiłeś ja trzaśniętą i sam klepałeś blachę na kolanie a teraz piszesz o fachowcach-widac ze nie masz pojęcia o niczym co jest związane z profesjonalna robota-człowieku to ze ty klepiesz blachę na kolanie młotkiem taty to nie znaczy ze ktoś robi tak samo,nawet nie wiesz co potrafi zrobić porządny blacharz-ja niemowie ze z 3 bmw robi sie jedna ale mowie o np. takim strzale jak ten z ogłoszenia który krytykujesz.założę sie o skrzynę wódy ze jak oddał byś auto po takim uderzeniu jak z tego ogłoszenia do konkretnego fachowa który robil by to na tip top to po odebraniu jej i pomalowaniu byś sie zdziwił.ale widać po twoim komentarzu nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz,sorki że się uniosłem ale wkurzają mnie typy co nie mają pojęcia i piszą byle co