PDA

Zobacz pełną wersję : Przednia szyba...



wasik111
05-03-08, 13:55
Witam,

Mam krótkie pytanie do używających Hondy Civic 1.8 2007 rok.
Czy Wasza przednia szyba też tak szybko się rysuje. Mam ten samochód od września a rysy od wycieraczek oraz takie drobne mam już tyla jak bym przejechał ze 100 000 km.

Napiszcie czy też tak się u WAS dzieje, w salonie hondy twierdzą, że tylko ja tak mam.

Szyba firmy Pilkington.

pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

lasic
05-03-08, 15:28
No niestety u mnie tez. Rok czas, ryski pojawily sie na jesieni, teraz jest ich mnostwo. Nic z tym nie robie bo jakbym sie mial kazda ryska w tym samochodzie to by mnie ****ica strzelila...

wasik111
05-03-08, 15:47
Napisz do Hondy , im wiecej nasz bedzie tym szybciej zareaguja.
Ja dzwonilem i jezdzilem do dealera, to mi powiedzieli,ze jak bedzie wiecej zgloszen to beda wymieniac szybe, tym ktorzy to zglosza lub wszystkim. Ale jak podkreslil, nowa szyba tez moze sie tak rysowac. FMEA w zakladach hondy chyba podupadlo. Ja im tak latwo nie popuszcze. Pisalem rowniez do wytworcy szyb - Pilkington w Sandomierzu, jak narazie zero odpowiedzi. A pisza, ze sa " FIRST IN GLASS" - chyba jednak nie.

Jak przyjdzie lato to sie juz calkowicie zalamie z powodu tych pieprzonych rys.
Chyba sie pozbede tego samochodu. Nawet we Fiacie nie bylo takiej JAZDY :( .

jaztek
06-03-08, 23:13
Szyba przednia rysuje się tak samo szybko jak czarny perłowy metalik ;(. Po lakierze wystarczy przejechać palcem i jest rysa (nawet na samochodach, które stoją w salonie widać wyraźne rysy na lakierze). Cieszę się, że nie jestem odosobniony w poziomie zadowolenia z Civica :P

goncjusz
23-11-08, 19:31
Pisałem o swojej szybie w wątku o usterkach itp, ale powtórzę. U mnie ryski pojawiły się po kilku tygodniach użytkowania...Po prostu wstyd!!! Zastanawiam się czy to jest wina szyby czy wycieraczek, pewnie prawda jest gdzieś pośrodku. W ASO powiedzieli mi, że z nowymi wycieraczkami będzie to samo więc nie ma co nowych wstawiać... Wspaniale! Aha powiedzieli też, że nikt mi takiej gwarancji nie uwzględni, jedyne co to mogę próbować pisać do Honda Polska. Czy ktoś z Was próbował?
Widzę, że mimo wszystko za wiele nas nie ma, a szkoda...jakby było nas sporo, to może byłaby jakaś reakcja? Wasik111 napisz mimo wszystko czy otrzymałeś jakąś odpowiedź.

kvas
24-11-08, 01:05
Dołączam się do wątku. U mnie to samo po niecałym roku czasu użytkowania - szyba porysowana!!! Zwróciłem się z tym do serwisu przy pierwszym przeglądzie, ale to samo jak u Was. Honda ma za mało zgłoszeń żeby to uznać za usterkę seryjną, a tak przecież jest. Może jakoś wspólnie napiszemy pismo do centrali Hondy w Polsce? Co Wy na to Panowie? Cztery lata jeździłem punciakiem - szyba nie jest porysowana, WTF???

p.s. wasik111 - chłopie mam identyczną Hanie jak Ty - pozdro! :)

szoi
24-11-08, 09:33
U Mnie Też Szyba Porysowana Auto Ma 6 Miesięcy...

malykciuk
24-11-08, 13:45
potwierdzam mam to samo
ale watpie zebysmy cos wywalczyli
chyba zze petycje walniemy i wszyscy z forum sie podpisza ;)

goncjusz
24-11-08, 17:38
ja jestem za Panowie, nie możemy im odpuścić. Trzeba się zgrać, napisać, podpisać i wysłać, tylko podejrzewam, że musiałoby nas być sporo... Więc ogłaszam akcję zgłaszania się w tym wątku osób z tym problemem!!! :)

semri
24-11-08, 22:45
Więc ogłaszam akcję zgłaszania się w tym wątku osób z tym problemem!!! :)

1. semri - Bydgoszcz

lukione
24-11-08, 23:49
1. semri - Bydgoszcz
2. lukione- Warszawa (mi w BLS powiedzieli że cały samochód nadaje się do polerowania ponieważ mam odkurz jak po lakierowaniu, składałem petycje w honda poland i olali mnie ciepłym moczem)

goncjusz
25-11-08, 00:13
1. semri - Bydgoszcz
2. lukione- Warszawa (mi w BLS powiedzieli że cały samochód nadaje się do polerowania ponieważ mam odkurz jak po lakierowaniu, składałem petycje w honda poland i olali mnie ciepłym moczem)
3. goncjusz - Gdynia - w ASO położyli laskę, ale pocieszyli, że może jak się znajdzie więcej osób to Honda Poland zareaguje, stąd ta inicjatywa :)

szoi
25-11-08, 10:18
--------------------------------------------------------------------------------

1. semri - Bydgoszcz
2. lukione- Warszawa (mi w BLS powiedzieli że cały samochód nadaje się do polerowania ponieważ mam odkurz jak po lakierowaniu, składałem petycje w honda poland i olali mnie ciepłym moczem)
3. goncjusz - Gdynia - w ASO położyli laskę, ale pocieszyli, że może jak się znajdzie więcej osób to Honda Poland zareaguje, stąd ta inicjatywa
4. szoi - Kościerzyna

goncjusz
25-11-08, 11:50
mało nas :(

noso
25-11-08, 15:19
1. semri - Bydgoszcz
2. lukione- Warszawa (mi w BLS powiedzieli że cały samochód nadaje się do polerowania ponieważ mam odkurz jak po lakierowaniu, składałem petycje w honda poland i olali mnie ciepłym moczem)
3. goncjusz - Gdynia - w ASO położyli laskę, ale pocieszyli, że może jak się znajdzie więcej osób to Honda Poland zareaguje, stąd ta inicjatywa
4. szoi - Kościerzyna
5.noso - Gdynia

galagalicki
25-11-08, 15:28
2. Galagalicki Ogrodzieniec

kvas
26-11-08, 00:23
1. semri - Bydgoszcz
2. lukione- Warszawa (mi w BLS powiedzieli że cały samochód nadaje się do polerowania ponieważ mam odkurz jak po lakierowaniu, składałem petycje w honda poland i olali mnie ciepłym moczem)
3. goncjusz - Gdynia - w ASO położyli laskę, ale pocieszyli, że może jak się znajdzie więcej osób to Honda Poland zareaguje, stąd ta inicjatywa
4. szoi - Kościerzyna
5.noso - Gdynia
6.Galagalicki Ogrodzieniec
7.kvas- Warszawa, mi powiedzieli to samo co goncjuszowi i zaproponowali by samemu interweniować u Hondy Poland

bunet
26-11-08, 08:05
1. semri - Bydgoszcz
2. lukione- Warszawa (mi w BLS powiedzieli że cały samochód nadaje się do polerowania ponieważ mam odkurz jak po lakierowaniu, składałem petycje w honda poland i olali mnie ciepłym moczem)
3. goncjusz - Gdynia - w ASO położyli laskę, ale pocieszyli, że może jak się znajdzie więcej osób to Honda Poland zareaguje, stąd ta inicjatywa
4. szoi - Kościerzyna
5.noso - Gdynia
6.Galagalicki Ogrodzieniec
7.kvas- Warszawa, mi powiedzieli to samo co goncjuszowi i zaproponowali by samemu interweniować u Hondy Poland
8. bunet-Warszawa

Sebanek
26-11-08, 13:45
Seba - Warmia - bede chcial na pismie z ASO opinie na temat szyby przedniej i wtedy wysle do Honda Poland - przeciez to wplywa na bezpieczenstwo - w nocy sa refleksy itd....

Artur S.
26-11-08, 14:25
Qrde, Panowie - też bym się podpisał pod ewentualną petycja, ale gapiłem się na szybę i prawdę mówiąc nie widziałem żadnych rys... Albo jeszcze - tfu! tfu! za mały przebieg (9,5tys), albo jestem tfu! tfu! ślepy, albo mam oby! porządną szybę. Macie może jakieś fotki jak to u Was wygląda - o ile da się zrobić takie, na których coś widać...?
A może któryś z Was wpadłby na chwilę w sobotę albo niedzielę na Wirażową koło Okęcia? Byłaby okazja porównać szczawie i oblookać, jak się mają do siebie wady poszczególnych egzemplarzy - u mnie na razie poza skrzypieniem plastików o żadnym errorze nie wiem. Ale jeśli jest, to dobrze byłoby go skasować jeszcze w ramach gwarancji.....
Pzdr - Artur S.

otest
26-11-08, 20:29
Panowie, Podstawa to kwity .
Jesli macie auto na gwarancji to zglaszac to jak najszybciej PISEMNIE z przebiegiem i wiekiem. Serwis na pewno nie bedzie chcial sam wystawic tlumaczac sie ze nie ma obowiazku i mozliwosci wydrukowania takiego zgloszenia. Dlatego proponuje przygotowac pisemko gotowe do podbicia.
Jesli po jakims czasie Honda przyzna sie do tego ze jest to wada fabryczna to majac DOKUMENT ze usterka zostala zgloszona na gwarancji bedzie podstawa do bezplatnej naprawy.
Ja teraz "Wyrywam z gardla" serwisantom kopie zlecen by miec podkladke ze pewne sprawy zglaszalem i byly robione w ASO.
PS : Ja nie wiem czy odzywka typu "Pierwszy raz slysze by....." nie nadaje sie na napisanie skargi do HP tym bardziej ze na tym forum ludzie opisywali ze zglaszali sie do tego samego ASO z ta sama usterka
PS2 : Dopisalbym sie rowniez ale u mnie szyba na razie bez zastrzezen - moze jednak jakies foto??

Lexx
27-11-08, 17:04
Też bym się dopisał, ale u mnie szyba jest ok. Wprawdzie patrząc pod pewnym kątem widać lekkie zniekształcenia (jakby efekt rozrzedzonego powietrza), ale kompletnie mi to nie przeszkadza.

Pik
27-11-08, 20:25
Nie chce byc zlym prorokiem, ale porysowana szyba bedzie najpewniej uznana jako normalne uszkodzenie eksploatacyjne (podobnie jak np odbicia wynikajace ze slabej jakosci lakieru), ktore nie podlega gwarancji i za ktore Honda nie odpowiada. Bardzo watpie, czy komus uda sie cokolwiek zalatwic w tej sprawie, niezaleznie ile osob zglosi ten problem.

Cale szczescie, ze szyby u mnie po 1,5 roku uzytkowani nie nosza sladu najmniejszych rys...

semri
27-11-08, 22:05
Pik, jak ani razu nie skrobałem szyby, zawsze używam rozmrażacza i ściągaczki, usuwam piach spod wycieraczek, szyba myta szmatką i na nic. Wystarczy się spojrzeć w pełnym słońcu i widać pełno rys po wycieraczkach.

Pik
27-11-08, 23:04
Moze sie nie przygladam dokladnie?

Ale no logike biorac, to przeciez Honda sama nie robi tych szyb. Robi to firma specjalizujaca sie w produkcji szyb i na pewno wykonane w tej samej technologi szyby siedza w Volkswagenach, Citroenach, Fordach i masie innych marek! Moze jestescie zbytnimi szczegolarzami???

zyga502
27-11-08, 23:55
ja mam przejechane 36 tys km w dwa lata i nie mam zadnych rys na szybie

semri
28-11-08, 00:31
nie mowie ze zle patrzysz, tylko ze u mnie wystarczy tak spojrzec :)

goncjusz
28-11-08, 01:36
Panowie, skończcie proszę tę jałową dyskusję. Faktem jest, że niektórym się poszczęściło - zazdroszczę - z tą szybą, niektórym niestety nie. Postaram się zrobić na dniach fotki tych rys chociaż nie wiem czy dobrze wyjdzie i wkleję na forum.

Faktem jest, że w żadnym innym aucie które użytkowałem/użytkuję a opiekuję sie w firmie flotą samochodową, więc mam co nieco z autami do czynienia - w żadnym aucie czy to dwuletnim czy pięcio nie było takiego feleru. To jest straszny obciach dla Hondy. To co ktoś napisał, że te same szyby są montowane w Vw czy innych autach może i ma racje, ale te Hondowe (niektóre) wycieraczki moim zdaniem są głównym winowajcą problemu. Najgorsze, że nie można dostać nigdzie zamienników...

Maro2004
28-11-08, 14:02
Panowie, nie wiem czy jednym z czynników powodujących rysowanie szyby przez wycieraczki nie jest czujnik deszczu (dot tych samochodów, które takowy posiadają). Ja go wyłączyłem, gdyż miałem na początku kilkakrotnie przygodę, że po spadnięciu dwóch kropelek czujnik włączał wycieraczki mimo, że szyba była sucha. Jeżeli wziąć pod uwagę, że w takiej sytuacji na szybie mógłby być kurz oraz drobne ziarna piasku (np spod kół poprzedzających samochodów) to na efekt porysowanej szyby długo czekać nie trzeba. Teraz włączam ten czujni dopiero wtedy, gdy już dobrze pada a szyby zostały zmyte deszczem.

zyga502
28-11-08, 15:38
ja uważam ,że czujnik deszczu jest jakby najmniej przydatnym gadżetem w aucie,właśnie z tego powodu jaki wymienił maro2004,kilka kropel spada na szybę i ruszają wycieraczki i niedość ,że one same się niszczą szybciej ,to może i szyba się szybciej rysuje,w wersji 4d nie ma tego czujnika i nawet, gdybym go miał to napewno bym go wyłączył

Kozo
28-11-08, 16:12
Teraz włączam ten czujni dopiero wtedy, gdy już dobrze pada a szyby zostały zmyte deszczem.

dla mnie jest oczywiste ze tak nalezy go uzywac :)

lokcio
28-11-08, 23:35
ja mam obecnie 8 tys km i przyznam ze rys zadnych nie mam

kjawo
29-11-08, 12:13
A ja proponuję zapoznać się ze specyfiką działania czujnika deszczu... To urządzenie ma zmienną charakterystykę pracy (można ustawić częstotliwość wycierania) Ustawiając czułość +/- w połowie uzyskuje takie wycieranie jakiego sam bym używał... Komentarze "i tak bym nie używał,... nawet gdybym miał..." są żałosne... Idąc tym tokiem rozumowania można zadać pytanie po co klimatyzacja? (przecież więcej auto pali, a mogę przecież otworzyć szybę..."... Po co elektryczne szyby? (przecież jak są brudne i są na nich "drobne ziarna piasku (np spod kół poprzedzających samochodów)" to się szyby rysują... Lepiej przecież otworzyć drzwi... Czujnik zmierzuchu.. Phi.. Po co? Po to, żebymśmy nie zapomnieli włączyć świateł... W Peugeocie 807 świała włączają się kilka sekund (2-3) po odpaleniu auta i gasną wraz z wyłączeniem zapłonu.Uważam, że to bardzo przydatny gadżet (dla niektórych przecież zbędny) Takie przykłady można mnożyć...
Nie popadajmy w paranoję... Auto nie jest modelem postawionym na półce, tylko urządzeniem uprzyjemniającym życie lub narzędziem pracy...

Jestem zwolennikiem "dodatków" w samochodach... Elektryczne i elektroniczne gadżety bardzo mi się podobają, więc nie dziwcie się mojemu komentarzowi. Era Wołg, Syrenek, Trabantów czy wreszcie Fiatów 125p skończyła się i nie wróci... Jesteśmy o krok od napędu wodorowego (największy problem stanowi dostępność paliwa i wielkość ogniw), a elektryczny już dawno zagościł na naszych drogach... To jest rozwój, a głupi dodatek (czujnik deszczu), którego natabene rzadko się używa jest jednym z etapów rozwoju...


Pozdrawiam Wszystkich, a szczególnie tych, których odpowiedzi skłoniły mnie do tej fragmentami bezczelniej i zaczepnej riposty. :)

zyga502
29-11-08, 15:17
dzięki za pozdrowienia i ja również Cię pozdrawiam,ale tak jak napisałeś ,takie dodatki sa fajne i ułatwiają życie (ja np zamontowałem sobie czujnik parkowania i automatyczne wlączanie świateł) ,ale tylko wtedy ,gdy się umie z nich korzystać,mam 3 znajomych ,którzy mają w autach czujiki wycieraczek (2 hondy i golf 5 ) i zauważyłem ,że u nich czujnik działa sobie "sam" ,czyli jest włączony cały czas i nieraz widziałem ,gdy jechałem z nimi ,że wycieraczki się włączały po doslownie kilku kroplach,na moją uwagę ,że tak to chyba nie powino być ,bo i szkoda wycieraczek i szyby ,wzruszali ramionami i tyle,ich auto ich sprawa
,a ja naprawdę nie używałbym tego dodatku ,z tym ze w 4d nie mam nawet regulacji prędkości wycieraczki na "czasówce" ,bo wprowadzili to dopiero w tym roku do wersji exe ( miałem to nawet w służbowym lublinie w 2000r) więc troche lipa

wasik111
03-12-08, 10:37
To co, ja napiszę oficjalne pismo do HONDY , zobaczę co mi odpiszą.
Wy też wyślijcie pismo do Hondy w Warszawie.
Pozdrawiam,
wasikxxx

asta
28-12-08, 10:53
ja na szczęście nie mam rys, ale jak to wcześniej ktoś zauważył przednia szyba jak spojrzeć pod odpowiednim kątem zniekształca obraz, byłem w serwisie z tym problemem. Facet na początku nic nie widział ale po 10 min pokazywania w końcu dostrzegł i stwierdził, że jak mi bardzo zależy może przyjąć zgłoszenie reklamacji ale wątpi w pozytywne jej rozpatrzenie. Tym bardziej, że jak później stwierdził ten typ tak ma bo ogładaliśmy civy stojące w salonie i wszystkie tak zniekształcały

goncjusz
29-12-08, 14:22
wasik111, napisales pismo? Ja mam zamiar wyslac na początku stycznia.

4gotten
29-12-08, 19:56
Panowie, nie wiem czy jednym z czynników powodujących rysowanie szyby przez wycieraczki nie jest czujnik deszczu (dot tych samochodów, które takowy posiadają). Ja go wyłączyłem, gdyż miałem na początku kilkakrotnie przygodę, że po spadnięciu dwóch kropelek czujnik włączał wycieraczki mimo, że szyba była sucha. Jeżeli wziąć pod uwagę, że w takiej sytuacji na szybie mógłby być kurz oraz drobne ziarna piasku (np spod kół poprzedzających samochodów) to na efekt porysowanej szyby długo czekać nie trzeba. Teraz włączam ten czujni dopiero wtedy, gdy już dobrze pada a szyby zostały zmyte deszczem.
Mam podobne spostrzeżenia. Wprawdzie nie mam u siebie czujnika deszczu, ale przed każdą jazdą kiedy auto stało dłużej na powietrzu podnoszę wycieraczki i usuwam kurz i większe drobinki pyłu czy tez piasku nawiane przez wiatr. Nauczyło mnie doświadczenie przy poprzednim samochodzie kiedy po dłuższym postoju włączyłem wycieraczki i porysowałem sobie szybę. W miarę możliwości staram się parkować i unosić wycieraczki. Może wygląda dziwnie ale jest skuteczne. Zwróćcie kiedyś uwagę ile różnego syfu zbiera się na wycieraczkach po postoju.

goncjusz
15-01-09, 01:17
Chciałbym nieco reaktywować temat. Ludzie, nie mogę zrozumieć tego co wypisujecie... jakbym miał robić tak jak piszecie, czyli przed każdą jazdą wycierać wycieraczki, popadłbym chyba w paranoję nie mówiąc już o sąsiadach/kolegach z pracy/obcych ludziach, którzy by się pukali w czoło widząc taką akcję.
Nie dajmy się zwariować - ten sam typ wycieraczek jest w Octaviach II, które posiadamy we flocie w firmie i żadna z nich nie ma porysowanych szyb, a zapewniam Was, że żaden pracownik nie dba o pióra wycieraczek w samochodzie służbowym, przynajmniej w tej firmie.
Moja szyba została porysowana w niecałe 2 tygodnie po odbiorze auta z salonu, taka sytuacja jest nie do przyjęcia. W lutym auto kończy równy rok, a szyba w tej chwili wygląda jakby miała kilkanaście lat, to jest skandal i nie mam zamiaru odpuścić tego tematu, będę walczył z dealerem, z Honda Poland do upadłego. Jakbyście się przyłączyli do tej akcji to na pewno byłoby nam łatwiej coś w tej kwestii załatwić

kapa-k1
15-01-09, 03:09
Koledzy proponuje zrobic ryse przemyslowym diamentem z 2cm potem udezyc lekko gumowym mlotkiem i zasuwac do ASO ze szyba pekla sama po wplywem zimno-cieplo Wymiencie na nowa szybe firmy Splintex lub Securit bo Pilkington jest do bani jestem po wymianie szyby bylem w firmie Pilkington i nawet nowe szyby maja porysowane!!!Wylaczajcie czujnik deszczu i bedzie ok pozdrawiam

Sebanek
23-01-09, 13:03
Chciałbym nieco reaktywować temat. Ludzie, nie mogę zrozumieć tego co wypisujecie... jakbym miał robić tak jak piszecie, czyli przed każdą jazdą wycierać wycieraczki, popadłbym chyba w paranoję nie mówiąc już o sąsiadach/kolegach z pracy/obcych ludziach, którzy by się pukali w czoło widząc taką akcję.
Nie dajmy się zwariować - ten sam typ wycieraczek jest w Octaviach II, które posiadamy we flocie w firmie i żadna z nich nie ma porysowanych szyb, a zapewniam Was, że żaden pracownik nie dba o pióra wycieraczek w samochodzie służbowym, przynajmniej w tej firmie.
Moja szyba została porysowana w niecałe 2 tygodnie po odbiorze auta z salonu, taka sytuacja jest nie do przyjęcia. W lutym auto kończy równy rok, a szyba w tej chwili wygląda jakby miała kilkanaście lat, to jest skandal i nie mam zamiaru odpuścić tego tematu, będę walczył z dealerem, z Honda Poland do upadłego. Jakbyście się przyłączyli do tej akcji to na pewno byłoby nam łatwiej coś w tej kwestii załatwić

Witam.
Popieram powyższe.
Ja wysłałem już pismo do Honda Poland - czekam na odpowiedź.
Jak będzie trzeba to pogonię po sądach.
Pozdrawiam

goncjusz
24-01-09, 03:37
witaj, daj znać jeśli coś Ci odpowiedzą, jestem ciekaw jak do tego podejdą. Również czekam na odpowiedź od Honda Poland.

wasik111
30-01-09, 13:07
Ja już się zdecydowałem.
Zamieniam honde na mazdę - nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, ale może będzie lepiej.
Trudno jak się przejadę to trudno ale próbować trzeba. :)

luckie
30-01-09, 15:38
Mazda 6 - tez mi to chodzi po glowie.

Pabloss
30-01-09, 16:11
ale to chyba droższe auto ????

goncjusz
31-01-09, 15:41
ja tez juz wiem, ze Hondy więcej nie kupię :)

bunet
31-01-09, 22:12
ja tez juz wiem, ze Hondy więcej nie kupię :)

a ja kupie-accorda
Byłem dziś w salonie nissan/mazda na górczewskiej i autowest i powiem że accord jest super.
Mazda jest jeszcze bardziej plastikowa niż civic.
Accord to przynajmniej 2 klasy wyżej.(jakość wykończenia)-zaznaczam, że jest to moja opinia, ale zaznaczę, że ww ciągu 3 godzin siedziałam i avensis, i w accordzie i maździe 6. i najlepszy jest accord.
ps:
nasz civic nie jest wcale taki zły:)

zyga502
01-02-09, 00:12
ja, gdybym miał te ok 100 tys to kupiłbym bez wachania właśnie accorda,nie mazdę ,passata,avensisa ,jeździłem nim i ...dla mnie bomba

Yossarian
01-02-09, 00:31
A ja jakbym miał 100tysięcy to bym nowego Civic Type R kupił. Co kto lubi, ale Civic jak dla mnie jest świetnym autem i nie zamierzam go zmieniać

buri
01-02-09, 01:43
mazda 6 sedan comfort
1.8 120KM 5MT PLN 79 900 159g CO2/km
civic sport 2009
1.8 140KM 6MT PLN 70 400 155g CO2/km
przewaga mazdy jest dodatkowe 100 bagaznika
wyposazenie gorsze,w dodatku w mazdzie trzeba doplacac za lakier
jedyna przewaga to zawieszenie wielowahaczowe,dynamike i spalanie pomijam
IMHO nawet w porownaniu z mazda z silnikiem 2.0 civic jest lepszy

bunet
01-02-09, 10:17
mazda to ford
a ford ... wiadomo

Sebanek
04-02-09, 20:04
Otrzymałem odpowiedź....
"
Szanowny Panie
W odpowiedzi na pismo dotyczące reklamacji porysowanej przedniej szyby stwierdzam iż, powodem uszkodzenia nie może być złe spasowanie szkła szyby przedniej do wycieraczek, lecz materiał ścierny często twardszy od szkła (kryształki piasku itp) jaki dostał się pomiędzy wycieraczkę a szybę w miejscu styku. Zdarza się to jedynie przy użyciu wycieraczek na brudnej, nieoczyszczonej szybie bez wcześniejszego jej spłukania, spryskania. Mając, więc na uwadze te fakty nie widzimy podstaw do uznania Pańskich roszczeń z tytułu gwarancji.
"
Ode mnie: czekam teraz na powrót prawnika z urlopu i wytaczam im proces.
Swoją drogą to gratuluję temu panu za dedukcję bez oględzin auta to raz - zarysowania są tam gdzie wycieraczki zmieniają kierunek w pionie a nie w poziomie - konia z rzędem temu, kto w Hondzie udowodni że piasek lepiej się trzyma u góry szyby gdzie jest porysowana a nie na dole gdzie nie jest, dwa gdzie w instrukcji obsługi jest napisane żeby czyścić szybę przed użyciem wycieraczek?
Szukam biegłego z dziedziny motoryzacji, czekam aż prawnik wraca z urlopu i wytaczam proces.
Pozdrawiam

Tym sposobem pozbyli się następnego chętnego na zakup nowej Hondy - czego by nie wypuscili - nie wezme.

semri
04-02-09, 21:15
>> Zdarza się to jedynie przy użyciu wycieraczek na brudnej, nieoczyszczonej szybie bez wcześniejszego jej spłukania, spryskania.

ciekawe jak sie da uruchomic wycieraczki bez uprzedniego spryskania, no chyba ze sie plyn skonczy, ale wtedy tylko dwa razy przejada po szybie


>> dwa gdzie w instrukcji obsługi jest napisane żeby czyścić szybę przed użyciem wycieraczek?

jest chyba cos napisane, zeby przed kazdym uruchomieniem samochodu wyczyscic brud spod wycieraczek

walcz, walcz

goncjusz
05-02-09, 00:10
ja mam m.in. w tej samej sprawie spotkanie z przedstawicielem Hondy Poland w przyszłym tyg, oczywiście napiszę po spotkaniu jak poszło

Artur S.
05-02-09, 12:19
ciekawe jak sie da uruchomic wycieraczki bez uprzedniego spryskania,
:eek: Chyba że to "literówka" i miało być: "...ciekawe jak można uruchamiać wycieraczki bez uprzedniego spryskania...".
Pzdr - Artur S.

zyga502
05-02-09, 16:40
ciekawe jak sie da uruchomic wycieraczki bez uprzedniego spryskania, no chyba ze sie plyn skonczy, ale wtedy tylko dwa razy przejada po szybie

no chyba ,że to nie literówka i odpowiedź brzmi , oczywiście ,że się da :) ,a w drugą stroną oczywiście ,że się da spryskać szybę bez włączenia wycieraczek:)

semri
05-02-09, 17:46
cos za malo ostatnio w deszczu jezdze, oczywiscie ze sie da, ale kto jezdzi i specjalnie szoruje szybe bez spryskiwacza/ opadow. Pare razy moze sie zdarzyc, ale te pare i tak nie powinny spowodowac takich skutkow jakie posiadamy.

szoi
06-02-09, 09:30
To fakt. Z tą szybą to jakaś tragedia jest. Ciekawe jak będzie wyglądała za rok...

Qrczak86
06-02-09, 20:56
To słuchajcie teraz... niedawno wymieniałem gumki wycieraczek. Wszystko odbyło się w ASO.
Zawsze pilnuję, żeby wycieraczki nie pracowały "na sucho", co jakiś czas je czyszczę, a jednak po kilku deszczowo-śniegowych dniach, na szybie po stronie kierowcy, dokładnie w połowie długości wycieraczki pojawiła się wyraźna rysa, wyczuwalna nawet palcem (!!!). Chyba nie muszę dodawać, jak potrafi to nie tylko zdenerwować, ale i przeszkadzać w trakcie jazdy.
Oglądałem dokładnie te gumkę, nie zauważyłem nic podejrzanego, a jednak rysa powstała.
Jestem w zdruzgotany jak fabryczne gumy mogą porysować szybę w tak krótkim czasie! Co robić :/ Chyba czeka mnie wymiana szyby :/

galagalicki
11-02-09, 13:52
Panowie teraz mam porównanie: nowa toyota raw4 - po przebiegu 30 tys - szyba porysowana tak jak u mnie przy przebiegu 70 tys, nowa nowiusieńka cytryna C2 mojej Żonki przebieg 1 tys - szyba jusz zaczyna mieć ślady po wycieraczkach, Opel Vectra przebieg 80tys szyba wygląda tak samo, opel Vivaro 40 tys - to samo, więc chyba trochę przesadzamy z tymi rysami. I nie jest to porównanie z aut stojących na ulicy tylko z tych którymi czasem pomykam.
Pozdrawiam

goncjusz
08-03-09, 00:28
To słuchajcie teraz... niedawno wymieniałem gumki wycieraczek. Wszystko odbyło się w ASO.
Zawsze pilnuję, żeby wycieraczki nie pracowały "na sucho", co jakiś czas je czyszczę, a jednak po kilku deszczowo-śniegowych dniach, na szybie po stronie kierowcy, dokładnie w połowie długości wycieraczki pojawiła się wyraźna rysa, wyczuwalna nawet palcem (!!!). Chyba nie muszę dodawać, jak potrafi to nie tylko zdenerwować, ale i przeszkadzać w trakcie jazdy.
Oglądałem dokładnie te gumkę, nie zauważyłem nic podejrzanego, a jednak rysa powstała.
Jestem w zdruzgotany jak fabryczne gumy mogą porysować szybę w tak krótkim czasie! Co robić :/ Chyba czeka mnie wymiana szyby :/

Mam niestety to samo, opisałem to w innym wątku, ale powtórzę.

Problem występuje na szybie od strony kierowcy. Od strony pasażera jest OK. Zgłaszanie w serwisie nic nie dawało, nie chcieli nawet przyjąć zgłoszenia, postanowiłem więc wysłać pismo do Honda Poland o tej sprawie z żądaniem wymiany szyby. Spotkał się ze mną rzeczoznawca, oczywiście nie stwierdził wady materiałów ani złego spasowania szkła, zasugerował jedynie, że rysy te powstały przez zanieczyszczone pióra wycieraczek lub używanie ich bez spryskania szyby płynem. To samo otrzymałem w odpowiedzi od Honda Poland, na którą czekałem ponad miesiąc czasu. Nie wiem co mam robić, nie mam zamiaru zostawić tak tej sprawy, rys przybywa, auto ma zaledwie rok....o pióra wycieraczek dbam, często przecieram je wilgotną szmatką w celu usunięcia zabrudzeń. Zamierzam im odpowiedzieć, ale jeszcze się zastanawiam nad treścią pisma, możecie coś poradzić? Jak na nich wpłynąć, straszyć od razu sądami, rzeczoznawcami i obsmarowaniem ich wszędzie gdzie się da, w prasie motoryzacyjnej, na portalach itp czy przyjąć inną politykę?

Pik
08-03-09, 11:48
Po co pisac w dwoch watkach??? Teraz nie wiem, w ktorym mam sie wpisywac... ;)

Przyjrzalem sie dokladnie szybie w mojej Hondzi (ma 2 lata) i faktycznie mozna zauwazyc drobne mikro ryski i zarysowania... Ale to raczej normalne zjawisko. Moim zdaniem nie ogranicza to widocznosci, nie wplywa na bezpieczenstwo. Mozna to uznac za drobny feler estetyczny (trzeba sie dobrze przygladac, zeby to zauwazyc!)

Poza tym chyba w kazdym aucie sie tak dzieje. Poprzednio mialem Focusa i bylo podobnie. Kupowalem nawet specjalny "wosk" do szyb, ktory mial wypelniac te wycieraczkowe zarysowania.

Uwazam to za normalne zuzycie eksplotacyjne i ze jest to w normie, ale nie zamierzam swojego zdania nikomu narzucac. Jesli ktos chce dochodzic swoich praw, to prosze bardzo!

Artur S.
08-03-09, 12:21
Spotkał się ze mną rzeczoznawca...
Pytanie jaki rzeczoznawca? Z Hondy czy z PZM-tu? Jeśli ten drugi, to chyba za wiele nie da się już zwojować - niestety...
Pzdr - Artur S.

goncjusz
09-03-09, 01:38
Po co pisac w dwoch watkach??? Teraz nie wiem, w ktorym mam sie wpisywac... ;)

Przyjrzalem sie dokladnie szybie w mojej Hondzi (ma 2 lata) i faktycznie mozna zauwazyc drobne mikro ryski i zarysowania... Ale to raczej normalne zjawisko. Moim zdaniem nie ogranicza to widocznosci, nie wplywa na bezpieczenstwo. Mozna to uznac za drobny feler estetyczny (trzeba sie dobrze przygladac, zeby to zauwazyc!)

Poza tym chyba w kazdym aucie sie tak dzieje. Poprzednio mialem Focusa i bylo podobnie. Kupowalem nawet specjalny "wosk" do szyb, ktory mial wypelniac te wycieraczkowe zarysowania.

Uwazam to za normalne zuzycie eksplotacyjne i ze jest to w normie, ale nie zamierzam swojego zdania nikomu narzucac. Jesli ktos chce dochodzic swoich praw, to prosze bardzo!
sorry, powinno być w jednym, mój błąd

Niestety u mnie nie są to drobne mikroryski, tylko mocno przeszkadzające i ograniczające widoczność rysy. I wpływa to zdecydowanie na bezpieczeństwo jazdy. I zapewniam Cię, że w każdym aucie tak się nie dzieje, to jest mój czwarty samochód i w poprzednich nigdy czegoś takiego nie miałem. Poza tym opiekuję się flotą samochodową w firmie, w której pracuję - 25 pojazdów i w żadnym nie występuje taki feler. Nie są to Hondy, tylko Skody...


Pytanie jaki rzeczoznawca? Z Hondy czy z PZM-tu? Jeśli ten drugi, to chyba za wiele nie da się już zwojować - niestety...
Pzdr - Artur S.

z Hondy POland, przynajmniej tak się przedstawił :)

Artur S.
09-03-09, 10:01
Jak z HP to chyba nie spodziewałeś się innej odpowiedzi niż "zużycie eksploatacyjne"?
Sprawa jest prosta: najpierw pogadaj z niezależnym rzeczoznawcą PZM (http://www.rzeczoznawcy-pzm.pl). Jeśli po oględzinach auta potwierdzi, że wina leży po stronie źle dobranych komponentów "szyba-wycieraczka", bierz to na piśmie (niestety, taka opinia kosztuje coś koło 150-300PLN!) i z papierem uderzaj do Hondy. IMHO sprawa jest wtedy do wygrania tym bardziej, jeśli w opinii biegłego będzie wzmianka że rysy stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa jazdy.
Pzdr - Artur S.

goncjusz
17-03-09, 01:22
Odpowiedź z Honda Poland:

"Szanowny Panie. W odpowiedzi na Pana pismo dotyczące reklamacji przedniej szyby stwierdzam, że powodem uszkodzenia nie może być złe spasowanie szkła szyby przedniej do wycieraczek, lecz materiał ścierny często twardszy od szkła ( kryształki piasku itp.) jaki dostał się między wycieraczkę a szybę w miejscu styku. Zdarza się to jedynie przy użyciu wycieraczek na brudnej, nieoczyszczonej szybie bez wcześniejszego jej spłukania, spryskania. Mając więc na uwadze te fakty nie widzimy podstaw do uznania Pańskich roszczeń z tytułu gwarancji. Mamy nadzieję, że dalsza eksploatacja samochodu będzie w pełni pomyślna i pozostanie Pan całkowicie zadowolonym klientem firmy Honda"

Przyszedł mądrala z H.P. na oględziny i stwierdził to co napisałem powyżej, bardzo jestem ciekawy na jakiej podstawie określił, że owe zarysowania powstać mogły przez nieużywanie spryskiwacza, co jest istną bzdurą. Gdyby powodem był materiał ścierny, rysy pojawiłyby się na pełnym kącie pracy wycieraczek, tymczasem pojawiają się na szerokości około 10 cm w miejscu, gdzie wycieraczki przechodzą maksymalnie w lewo i powracają na swoje miejsce (wzdłuż lewego słupka)
O pióra dbałem jak mało kto, przed użyciem wycieraczek zawsze używam płynu, pióra regularnie oczyszczam z zabrudzeń... Po prostu aż żal d***e ściska jakie mają podejście do sprawy. Po wymianie piór wycieraczek na nowe, rys pojawia się jeszcze więcej niż poprzednio, auto ma rok a szyba wygląda jak w kilkunastoletnim aucie... Nie mam zamiaru tak tej sprawy zostawić z tego faktu, iż jest to na 100% wina kiepskiej jakości szyby, kiepskich wycieraczek, braku odpowiedniego spasowania szkła albo jedno i drugie...

alphaOne
17-03-09, 17:14
:) u mnie tez sie pojawiaja takie mikrorysy wzdlug lewego slupka - jezeli pojawia sie to wszystkim to twierdzenie ze to wina piasku jest bzdura. mysle ze wspolny list do HP jest niezlym pomyslem, niech nam potem organizuja wizyty rzeczoznawców.

Artur S.
17-03-09, 17:29
Wspólny list to utopia (bo nie sądzę by każdy chciał przed innymi zdradzać swoje dane osobowe). Poza tym wartość takiego pisma byłaby dla HP żadna, choćby z uwagi na proporcje pomiędzy ilością "sygnatariuszy" listu a wszystkimi użytkownikami szczawi. Brutalne ale IMHO prawdziwe.
Wydaje mi się, że jedynie opinia niezależnych a umocowanych prawnie instytucji (PZM, UOKiK itp) może wymusić na hondzie uznanie wady za fabryczną. A i tego nie jestem pewien, bo w grę wchodzą przecież ogromne koszty związane z obligatoryjną wymienianą szyby albo wycieraczek (chyba że opinia dotyczyłaby tylko konkretnego egzemplarza). Nic dziwnego że honda jako instytucja się broni, raczej szanse upatrywałbym w dogadaniu się po cichu z jakimś dealerem - choć też IMHO marne...
Podtrzymuję to co proponowałem: pogadać np. z niezależnym rzeczoznawcą z PZM, i zobaczyć co podpowie.
Pzdr - Artur S.

buri
17-03-09, 19:45
Twoje dane osobowe i tak maja odkad kupiles samochod wiec bez przesady..ale polecam Wam pisanie nie wspolnego listu a wrecz przeciwnie. wszystkie skargi na usterki splywaja do Hondy w japonii gdzie siedzi maly zolty mysliciel i analizuje ale dopoki nie dostanie okreslonego odsetka skarg na ten sam element, nie kiwnie palcem dlatego tutaj liczy sie ilosc a nie jakosc listu.mnie tez wkurzaja rysy na przedniej szybie ale przyjrzyjcie sie szybom w nowych samochodach Waszych znajomych i zobaczycie ze nie tylko honda montuje kiepskie szyby...

kvas
17-03-09, 20:05
Heh a przecież to szyby Pilkingtona bodajże - lidera w produkcji szyb dla różnych marek. Także do Fiata, a tam nie było żadnych takich "rewelacji"... Moim zdaniem to była jakaś felerna seria i tyle. Ja sie też załapałem...

Artur S.
17-03-09, 20:54
Twoje dane osobowe i tak maja odkad kupiles samochod wiec bez przesady..
Pisząc "...przed innymi..." miałem na myśli współautorów listu - bez obrazy oczywiście.
Natomiast faktycznie zgadzam się, że kilka(naście/set) pojedynczych skarg może odnieść lepszy efekt niż jedna zbiorowa.
Goncjusz, jak już idziesz na całość, to może spróbować zainteresować tematem TVN Turbo?
Pzdr - Artur S.

semri
17-03-09, 22:54
i wtedy wszyscy wystąpimy, żeby mieli porównanie i przy okazji spota się zorganizuje :)

zyga502
17-03-09, 23:30
bez obrazy ,ale ja wtedy wystąpię z Wami swoim autem i jednak potwierdzę ,że honda robi dobre auta bez usterek :D

semri
17-03-09, 23:39
sedany to inna historia, o wiele mniej usterek niż w HB.
Pytałem się ostatnio w serwisie o "typowe" usterki nowego Accroda, odwiedź - póki co żadne

bunet
18-03-09, 07:14
sedany to inna historia, o wiele mniej usterek niż w HB.
Pytałem się ostatnio w serwisie o "typowe" usterki nowego Accroda, odwiedź - póki co żadne
Mocno się interesuję accordem i jak na razie to jedyna wada to Lakier.
Taki sam odpryskujący jak w Civicu a nawet może gorszy:(
Rozmawiałem w ASO na ten temat. Kupę accordów sprzedają do MatkiRosji :)
Po roku użytkowania na terenach Moskwy ich lakier podobno wygląda tragicznie!
Ja na przeglądzie pokazałem 2 małe odpryski w mojej Hani na masce i....Powiedzieli:
" takie odpryski porównując z accordem to nic."
Ale chyba z tego co ktoś już kiedyś pisał tak po prostu jest i będzie-EKOLOGIA(lakiery bezołowiowe itp)
Pzd

szoi
18-03-09, 09:39
Moja szyba wygląda tragicznie. Raz zgłaszałem w serwisie ale zlali to. JAk pojadę z pedałem sprzęgła to im zgłosze jeszcze raz i poproszę o wpis w książkę serwisową,.

Kozo
18-03-09, 15:27
dzisiaj mylem szyby wew i zew. - rysy obecne na szerokosci kilku centrum rownolegle do krawedzi szyby. To jest jeszcze pikus ale ile w szybie mam dziur od kamieni - chyba jeszcze wiecej niz na masce! mam takie pytanko moze glupie a moze nie - przecieralem piora wycieraczek plynem do szyb (clin - rewelacja) i papierowymi recznikami - i co przejade pioro to recznik caly czarny i tak za kazdym razem - czy takie jest usyfione czy ja poniekad sciagam gume z tej gumy czy co ? czy tak zawsze bedzie czy mam pocierac az bedzie czysta ;)

Mariusz1
18-03-09, 16:05
wydaje mi się iż sciągasz grafit którym jest pokryta guma

mariusz05
18-03-09, 20:18
dzisiaj mylem szyby wew i zew. - rysy obecne na szerokosci kilku centrum rownolegle do krawedzi szyby. To jest jeszcze pikus ale ile w szybie mam dziur od kamieni - chyba jeszcze wiecej niz na masce! mam takie pytanko moze glupie a moze nie - przecieralem piora wycieraczek plynem do szyb (clin - rewelacja) i papierowymi recznikami - i co przejade pioro to recznik caly czarny i tak za kazdym razem - czy takie jest usyfione czy ja poniekad sciagam gume z tej gumy czy co ? czy tak zawsze bedzie czy mam pocierac az bedzie czysta ;)W mojej hondzie też czyściłem szyby clinemi i ręcznikiem papierowym i po kilku przetarciach wycieraczek przestawały brudzić .Co do grafitu to przynajmniej umnie takowego na wycieraczkach niestwierdziłem a miałem 2 rózne wersje wycieraczek tzn.orginalna była czarna a wymieniona ma odcien brązowy i co najważniejsze jest bardziej wytrzymała (orginał zaczął szlag trafiać po 3mieś)

goncjusz
19-03-09, 02:01
wszystkich mających problemy z zarysowaniem przedniej szyby po lewej stronie zapraszam do wpisywania się na listę do wątku http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?p=631124#post631124

walczmy!!!