PDA

Zobacz pełną wersję : Nie grają tylne głośniki.



immortality
18-10-13, 20:01
Witam, mam taki problemik. Co może być powodem tego, że nie grają tylne głosniki? Widzę, że są z tyłu. Radio ustawione centralnie, przód gra, a jak przestawiam na tył to cisza. Szybkozłączka czy kable? Co jest bardziej prawdopodobne tej "awarii" ?

czlowiekzblizna
18-10-13, 20:21
Najpierw bym sprawdził czy są w ogóle podłączone do radia, później dopiero przewody.

Jacek1983
18-10-13, 21:13
A ja bym sprawdził, czy radio się nie rozregulowało, tj. czy balans przód/tył masz ustawiony na 0, dopiero później przewody itd. Może to głupie, ale mnie się tak zrobiło, że sam tył mi zaczął grać, po odłączeniu baterii ...

immortality
18-10-13, 21:40
Mam balans na 0, kable przy radiu też wyglądają w porządku.

Genax
19-10-13, 00:07
Sprawdź na krótko czy w ogóle działają albo wyjmij radio i pociągnij przez kabinę do tyłu, żeby tylko je połączyć i zobacz czy działają, jak nie to pewnie gdzieś coś z kablami jest nie tak ale, żeby obydwa nie grały? Jakby coś z kablami było nie tak to pewnie jeden by przestał grać. W ogóle to mógłbyś uzupełnić profil bo nie wiadomo nawet co masz za auto więc nawet nie ma jak stwierdzić czy masz głośniki pod plastikiem czy w półce jeśli chodzi o sprawdzenie na krótko.

cybereq
20-10-13, 09:36
Według mnie balans odpowiada za strony głośników tj. prawy lewy , natomiast opcja FADER to tył przód w radio.

Genax
20-10-13, 12:52
cybereq masz rację ale chyba autor tematu nie jest tak głupi, że coś przestawił i przyszedł na forum specjalnie prosić nas o pomoc? :D Najlepiej sprawdzić tylne głośniki na krótko tak jak napisałem powyżej

immortality
20-10-13, 15:56
Nie jestem głupi. Po cholernie cięzkim wyczynie jakim jest wyciągnięcie głośników, co się okazało nie najgorsze (blaupunkt 240W) zobaczyłem taką o to wspaniałą rzecz. Brak poprowadzonych kabli. Poprzedni wlasciciel musiał mieć wzmacniacz i od wzmacniacza na głośniki gdyż kable (cinch) są pociągnięte do bagażnika. Więc sam wstawiłem kable na tył od radia. Wlutowałem się w szybkozłączkę i teraz ładnie gra. Poza jednym mankamentem. Z tyłu te osłonki strasznie trzeszczą. Nie można dać głośniej bo wiecej trzeszczenia niz muzyki. Macie jakieś sposoby co by je usztywnić, te maskownice? :)

MichalS394
20-10-13, 16:06
głośnik się słabo trzyma, czy maskownice podskakują? jeśli głośnik to spróbuj coś pokombinować z podkładkami, żeby to dobrze ściągnęło , jak maskownice to klej albo szpecenie wkrętami.
Tak w ogóle to jakie nadwozie?

Genax
20-10-13, 17:42
Mam takie pytanie. Po co ci maskownice na głośnikach jeśli są one schowane? Z tego co napisałeś wynika, że głośniki są pod plastikiem.

immortality
20-10-13, 19:01
No nazwałem maskownicami właśnie te owe plastiki :) Bo nimi są chyba co? Mniejsza, skoro tak jak usztywnić te plastiki za siedzeniami tylnymi co by nie trzeszczały?
Nadwozie EJ9, głośniki się dobrze trzymają plastiku, nie ma szans by drgnęły. To ten plastik nad nim tłucze, a przykręcony na 6 śrub jest, ale przy miejscu łączenia z bocznym plastikiem luźne wszystko :/ Jak przycisnę te siateczki nad głośnikami mocniej to nie ma tego trzeszczenia. Myślę co by tam upchać by się lepiej trzymało.

Genax
20-10-13, 19:31
Ej9 ale co? sedan? coupe? hatchback? ... Siateczki nad głośnikami czyli pewnie coupe jak u mnie. Czyli osłonki głośników tak latają tak? Bez nich jest dobrze? Czy tak ciężko uzupełnić profil?

immortality
20-10-13, 20:36
jejku, przepraszam, EJ9 Hatchback. Siateczka, krateczka nie wiem jak to nazwać :)

Genax
20-10-13, 21:44
I ta siateczka jest normalnie wyciągana? Czy musisz plastik ściągać? Nie wiem jak jest w hatchback ale jeśli zdejmowana to spróbuj przymocować ją do plastiku bo ja tak zrobiłem i mi nie lata

immortality
20-10-13, 22:07
Jest przymocowana na 6 śrub z zewnętrznej strony. A przy łączeniu z plastikami jest na takie 2 wciski... co jest masakrycznym rozwiązaniem, bo to i to lata luźno. Można bez uzycia siły to poruszyć. I osłonke głosnika i plastik ze słupka. Myślę żeby tam upchać styropianu i docisnąć długimi wkrętami. Jak myślicie?