PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne obroty i ssanie



kubala
05-03-08, 12:37
Mam ostatnio problem z D13B2 - problem byl już poruszany w tej czy innej formie - nie padła jednak konkretna odpowiedź. Wiec tak kupiłem Hanie miesiąc temu po dwóch tygodniach wymieniłem jej olej, płyn do chłodnicy i termostat (miałem ciągle otwarty). Po tych zabiegach Hanna zaczeła stopniowo wariować - raz jest lepiej raz gorzej. Wczesniej włączało się ssanie na około 1500-2000 obr. po 3-5min spadało na 800 obr i sie na tym poziomie ładnie trzymało. Dziś odpalając samochód z rana mam równe 1500 obrotów po 3-4 min spada na 1100 (do 800 dochodzi tylko przy pełnym obciązeniu - dmuchawa na maksa, ogrzew szyby, radio itp.) po nastepnej minucie zaczyna się owe wariactwo - załącza się jakby znów ssanie wchodzi na 2500tyś obrotów - problem ten mija po 2-3minutach - i tu pojawia sie następny - bardzo powoli schodzi z obrotów. Tzn. jadę sobie na 4 biegu wciskam na sprzęgło i widze ze obroty bardzo wolno spadają (nie było tego wcześniej), słychać jak silnik powoli schodzi z obrotów. No i nawet jak już zejdzie to nie niżej jak 1000-1100. Dodatkowe info - tankuje na shellu. Przeszukałem forum - polecacie regulacje ssania i biegu jałowego - ale czy to by sie mogło tak rozregulować w tak krótkim czasie. No i te schodzenie z obrotów - co może być za to odpowiedzialne. Z góry dziękuje za pomoc i wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Paso
05-03-08, 19:26
Siemka

Moze na poczatek zobacz czy jakies błedy nie wyskakują na kompie.

kubala
06-03-08, 07:56
Brak błędów - sprawdziłem. Jednak czytając forum doszukałem się iż w D13B2 komputer nie steruje pracą silnika... Chociaż jeżeli by sterował to mogło by się zgadzać - przy wymianie termostatu odłączałem akumulator - a co za tym idzie restart kompa.... Może był ładnie nauczony i ja go tego oduczyłem - chociaż w takie bajki do końca nie wierze. Czy może mam zacząć wierzyć?

Skoti
06-03-08, 12:20
Regulacja gażnika zapewne załatwi sprawe

Marci
07-03-08, 15:58
Mam identyczne objawy/problemy jak opisane w tym temacie (podwojne ssanie, wolne schodzenie z obrotow) i juz wiele rzeczy wymienilem czyli: inne kable WN, czyszczenie i podmiana zaworu EACV, filtr paliwa, powietrza, swiece, w najblizszym czasie bede zmienial wszystkie przewody od podcisnien oraz podmienie gaznik tak wiec jesli cos to pomoze to napewno napisze na forum.

kubala
08-03-08, 10:30
Robiłem wczoraj restart kompa. Wszystko według zaleceń - stał aż włączyła się dmuchawa itd. . - Niestety problem nie znikł. Skoti - bardzo możliwe jednak na tym forum niejednokrotnie ostrzegali przed bawieniem sie z gaźnikiem. Kupie preparat do jego czyszczenia bez demontażu i dam znać jakie są skutki. Jeśli nie pomoże i Marci też nieznajdzie przyczyny chyba wybiore sie do ASU na regulacje bo do mechaników to ja mam wyjątkowego pecha... A tak na marginesie Ile ta usługa może kosztować?
Rozmawiałem na ten temat z mechanikiem - obstawiał na lambde - no ale jak mówiłem mam pecha do mechaników. Chociaż Hanna bardzo dużo pije 10-12 l

Skoti
08-03-08, 17:34
Najpierw zrób regulacje gaznika, zle wyregulowany gaznik też może powodować wiekszę spalanie. W ASO taki zabieg kosztuje ok 150zł ja płaciłem 60zł w normalnym warsztacie. Polecałbym szukac dobrego gażnikowca którego cieżko znależć, jak pisałem w innym temacie.

Paso
08-03-08, 19:03
Dokładnie pojedz do jakiegoś diagnosty niech ci analizator podłączy i sprawdzi CO w spalinach.
Ja mam też problem z gaźnikiem za duże ssanie byłem już chyba z 4 razy na regulacji i dalej nie jest tak jak być powinno dlatego jutro sam sie za to zabieram. W manualu przeczytałem jak to się robi ( przynajmniej tak mi sie wydaje ) .
Co do spalania to 10-12l to rzeczywiscie dużo u mnie jest kolo 8.3 - 8.7 żależy od buta. Ja też bym lambdę obstawiał.

MrUkAs
09-03-08, 17:56
Od kilku dni jak zapalam zimne auto to mam (przez okolo 3-5 sekund) troche nierowne obroty, tzn. najpierw sa niskie potem skacza do 1200-1300 i jak wylaczy sie ssanie to juz trzyma caly czas 900 obrotow. Czym to spowodowane moze byc? Swiece?

lukasz_lo
19-03-08, 00:11
jesli chodzi o obroty to mialem podobnie powoli spadały albo sie trzymały wysoko ale powodem bylo to ze linka gazu sie blokowała...wystarczylo lekko nasmarowac wazeliną techniczną
Jak bedziesz miec podwyzszone obroty to pociągnij lekko pedał gazu do siebie i sprawdz czy w tedy obroty spadna. Co do spalania to prawdopodobnie lambda tu poczytaj:]
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=39306&postdays=0&postorder=asc&start=40

lukasz_lo
19-03-08, 00:11
jesli chodzi o obroty to mialem podobnie powoli spadały albo sie trzymały wysoko ale powodem bylo to ze linka gazu sie blokowała...wystarczylo lekko nasmarowac wazeliną techniczną
Jak bedziesz miec podwyzszone obroty to pociągnij lekko pedał gazu do siebie i sprawdz czy w tedy obroty spadna. Co do spalania to prawdopodobnie lambda tu poczytaj:]
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=39306&postdays=0&postorder=asc&start=40