PDA

Zobacz pełną wersję : szum skrzyni biegów



HakerPL1
18-10-13, 19:22
Witam
Szukałem gdzie się dało ale nic na temat mojego problemu nie znalazłem, a problem jest taki że strasznie szumi skrzynia S20 z D15B2 na jałowym bez wciśniętego sprzęgła oraz w czasie jazdy i domyślam się że są to łożyska skrzyni biegów.
Może ktoś z was wie które łożyska skrzyni biegów mogły paść? Wiem ze nikt nie jest jasnowidzem, ale może są jakieś które lubią padać w tych skrzyniach, bo chyba wszystkie na raz nie padły i może wystarczy jedno zmienić. I co waszym zdaniem jest bardziej opłacalne, wymiana łożysk czy całej skrzyni?

rafal86
18-10-13, 19:28
jak juz rozbierzesz skrzynie to nie wolisz wymienic wszystkich? zrobisz jedno a za pol roku padnie inne.
Jak zamierzasz jezdzic autem jeszcze kilka lat to remontował bym skrzynie, jesli za jakis czas planujesz zmiane wozidełka to szukaj używki od pewnego kupca - chociaz to tez nie daje pewnosci, kupilem używke i po roku w niej też zaczeły szumieć

Brylant1
18-10-13, 19:58
Ciezko kupic cicha skrzynie bo nie oszukujmy sie maja swoje lata. Jesli chcesz miec pewnosc to wymieniaj lozyska.

RPK
18-10-13, 20:08
a ktos wie jaki jest koszt wszystkich lozysk zeby smigala jak nowa ? s20 z d15b2 ??

Brylant1
18-10-13, 20:25
Wszystkie oprocz igielkowych, okolo 600zl.

HakerPL1
18-10-13, 22:12
Poczytałem, poszukałem, poszperałem, a mało tego rozebrałem w międzyczasie inną skrzynie którą miałem w garażu i jedyne co może szumieć w tej mojej skrzyni to łożyska o numerach: SX04A34VI oraz 6205V12/26V16, ponieważ inne łożyska na biegu jałowym nie pracują, a jak puszcze sprzęgło na luzie to huczy jak "sieczkarnia".
Sądzę że w mojej skrzyni z D15B2 powinny być łożyska o tych samych numerach, czy się mylę?

Pewne jest że nie dam za komplet łożysk 600zł, 3 razy tyle co warta sprawna skrzynia...

Brylant1
18-10-13, 22:46
Jezeli jedna i druga ma to samo oznaczenie czyli zapewne s20 i sa tego sanego typu a mianowicie wystepowaly s20 z duzymi jak i malymi lozyskami to powinny byc takie same.

grubszy
14-11-13, 09:17
Witam ja mam to samo więc nie zakładam nowego tematu najgorsze jest to, że auto ma mały przebieg jeżdżę na oryginalnym sprzęgle hondowskim itd. mam Ej 9 z końca serii. Wczoraj odebrałem auto od kumpla. wymieniłem łożyska na wałku sztuk 4 bo szumiały. Oczywiście na NTN. Dzisiaj rano odpalam i to samo. Olej w skrzyni oczywiście nowy MTF HONDA. Kumpel mówi że jak rozebrał skrzynie czyściutko wszędzie, na magnesie zero opiłków tak jak być powinno PANOWIE CO MAM TERAZ ROBIĆ???? W skrzyni żadnych zgrzytów itd, Generalnie wszystko jak w najlepszym porządku a jednak... Wymienić olej w skrzyni na bardziej gęsty no sam już nie wiem nie mam pomysłów czy może pojeździć trochę żeby się ułożyły nie wiem..... dzięki za podpowiedzi

mattii
14-11-13, 15:55
jak 4 wymieles to mogels juz komplet zrobic bo pewnie szumia pozostale ;)

reaktor
15-11-13, 13:10
nic nie wymieniaj


mi szumi juz od 100 tys km i nic a wymiana to kilka set zł wiec bez sensu

gruszkin
15-11-13, 13:50
jak rozbierzesz jednak to dorzuć ich symbole do tematu http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?163357-Wymiary-Łożysk-Civic-92-00-ZEBRANE-INFORMACJE/page2