PDA

Zobacz pełną wersję : Zawiesza się pedał gazu



Robkoo
17-10-13, 19:47
Witam. Mam taki problem w d15b7, otóż pedał gazu zawiesza się. Trzeba go wcisnąć i później działa w porządku. Sam mechanizm pod kierownicą nasmarowałem, linkę również. Zauważyłem, że lekko blokuje się sama przepustnica, odkręciłem nakrętkę ze ślimaka, która naciąga linkę. Wyciągnąłem sprężynkę i tulejkę, nasmarowałem ją. Czy poza sprężynką i tulejką ma tam jeszcze coś być ? Jakieś podkładki czy coś ? Mam wrażenie, że sprężyna jest słabo naciągnięta. Czytałem żeby samej przepustnicy nie ruszać bo są problemy z obrotami, a u mnie obroty są w porządku. Z góry dzięki za pomoc.

w_rebacz
17-10-13, 23:18
podkręć śrubę regulacyjna a nie odkrecasz :) delikatnie z wyczuciem, tak aby ogranicznik spierał się na srubie. Miałem taki problem kiedyś.

Robkoo
17-10-13, 23:48
ale ta nakrętka, która trzyma tego ślimaka z linką to śruba regulacyjna ? jedyna jaka jest to śrubka od wolnych obrotów, której nie ruszałem i regulacja samej linki,

bednar_ek35
18-10-13, 08:52
Masz jeszcze malutką śrube obok motylka na który wchodzi linka,popatrz dobrze.
Jeżeli przycina Ci sie przepustnica to znaczy że prawdopodobnie masz syf w przepustnicy i krążek w środku blokuje sie o ścianki i musisz to wyczyścić lub ew.tyko wyregulować tą malutką śrubą.

MichalS394
18-10-13, 16:57
najprościej chyba będzie powiedzieć, że po poluzowaniu nakrętki bierzesz imbusa jak dobrze pamiętam 3-ke i na odpalonym silniku delikatnie wkręcasz tą szpilkę (śrubkę), tak, żebyś usłyszał, że obroty się podnoszą, później delikatnie popuszczać do nominalnych obrotów, zakontrować nakrętką, próba czy jest poprawa i gotowe