PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana zawieszenia



tomashek
17-10-13, 14:42
Witam! wyszło na to ze muszę wymienić dużo części w zawieszeniu w civicu 5gen ej2 a konkretnie to:

2 wahacze tylne
tuleje wahaczy tył
sworzeń wahacza dolnego przód lewe
sworzeń wahacza górnego przód lewe


Jakie firmy polecanie do tych części i czy lepiej coś dopłacić i coś dorzucić aby samochód był stabilniejszy na zakrętach? (często jeżdżę na tor)

Jeszcze nie jestem obeznany aż tak w tematach zawieszenia w naszych civicach także proszę o porady. zależy mi na tym aby wytrzymało wszystko długi okres a nie 5tys km i znowu do mechanika

Brylant1
17-10-13, 14:52
Sworznie to najlepiej 555, tuleje oem albo febest ewentualnie poliuretan. Jesli chcesz zeby bylo stabilniejsze to stabilizatory zamontuj jesli niemasz.

tomashek
17-10-13, 15:04
no stabilizatorów nie mam niestety
a wahacze na tł jakiej firmy najlepiej dać? widze że chyba będe musiał zamawiać z allegro bo w inter carsie nie mają takich firm jak 555 czy oem ;/

Rossi90
17-10-13, 15:58
Tuleje polecam tylko oem-owe, sam już próbowałem najróżniejszych zamienników i nie warto.. :)

tomashek
17-10-13, 18:18
i jeszcze pytanie czy sworznie wahacza są takie same u góry i na dole? szukam w internecie i nie mogę znaleźć bo jest tylko że lewa i prawa strona jest taka sama ;/

Gdzie dostane tuleje oem-owe? szukam na allegro i niestety nie mogę znaleźć ;/

Brylant1
17-10-13, 19:29
Górny i dolny są zupełnie inny. Jak chcesz oem to bierz z Haparts

tomashek
17-10-13, 19:43
w haparts niestety nie ma ani tulei ani wahaczy do mojego samochodu ;/ wahacze sa ale przednie a ja potrzebuje tylne
co do sworzni jest sworzeń wahacza i sworzeń zwrotnicy. jak wybiorę sworzeń wahacza nic nie ma napisane czy to górny czy to dolny. niby wszystko inne a nigdzie nie ma nic napisane ;/
a co do tulei to ich w ogóle nie maja do mojego modelu
tu link do sworznia wahacza
http://www.haparts.pl/sb-6191.html

Jacek1983
17-10-13, 19:58
Tuleje dostaniesz w ASO, jak ja niedawno wymieniałem w swojej, to za cukierki płaciłem 56 zł/szt. Piszesz o wahaczach z tyłu - o które chodzi? O wleczone czy poprzeczne? Wymiana wleczonych - bez sensu - w nich padają właściwie tylko cukierki, o których piszę wyżej.

Przy wyborze części pomoże Ci ta strona: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda

Po tych robótkach zrób zbieżność - po wymianie poprzecznych tylnych zmieni się geometria.

piotreek23
17-10-13, 22:17
Po tych robótkach zrób zbieżność - po wymianie poprzecznych tylnych zmieni się geometria.
Nie geometria tylko zbieżność kół tylnych. W hondzie się ustawia najpierw tył a potem na podstawie tyłu przód.

tomashek
17-10-13, 22:38
chyba chodzi wtedy o te poprzeczne bo jak w wleczonych tylko padają cukierki które wymienię to raczej nie opłaca się wymieniać ich. Zbieżność wiem ze do zrobienia będzie. raczej i tak będę niestety zmuszony dać to do zrobienia mechanikowi bo nie mam ani podnośnika ani kanału aby to wszystko samemu zrobić ;/

Co do sworzni będę pytał w motoryzacyjnych czy mają gdzieś na stanie firme 555 bo jednak wole trochę dopłacić i mieć coś porządnego
jutro pojade do ASO i się podpytam o wszystkie części ale pewnie i tak kupie same cukierki bo jeśli Jacek ma racje to w ASO wyjdzie taniej niż gdzie indziej w sklepie.

tomashek
18-10-13, 15:34
a co sadzicie o sworzniach yamato?
napisałem do gościa z allegro i pisze mi ze ma sworzeń dolny 555 za 63zł a górny yamato za 46zł
opłaca się to kupować?

Cukierki już kupiłem w serwisie za 56zł sztuka :) także wyszło mnie w ASO taniej niż w sklepie i mam hondowskie niby :P

Jacek1983
18-10-13, 21:10
Nie geometria tylko zbieżność kół tylnych. W hondzie się ustawia najpierw tył a potem na podstawie tyłu przód.

x2, dokładnie to miałem na myśli;)

tomashek - nie będę oryginalny, pisząc że trzy piątki są lepsze. Sam mam 555 z prawej u góry [jako element regenerowanego wahacza, kupionego i montowanego w warsztacie zawieszeń w Zielonce] i na razie jedzie. Więc jak Ci się uda, dorwij 555. Co do Yamato - zdania podzielone, nie ma tragedii, ale szału raczej też nie.
O sworzeń górny raczej nie pytaj w aso, bo zaproponują Ci cały wahacz za 740 złociszy. A cukierki to naprawdę są hondowskie, a nie "niby" :).

tomashek
19-10-13, 22:23
pytałem o ceny w ASO z ciekawości zaproponowali oczywiście cały wahacz ale za ponad 900zł haha
to kupie to 555 i to yamato i zobaczymy jak się będzie sprawować.
Co lepiej kupić rozpórkę na przód czy jakiś stabilizator? dzisiaj byłem na torze i powiem wam że muszę coś zrobić z tym zawieszeniem. chce go naprawić usztywnić i obniżyć o te 3cm. Co do obniżenia to będę miał sprężyny od pro teca mam nadzieje że to już wystarczy bo nie chce jakieś gleby dawać