PDA

Zobacz pełną wersję : d14a4 wysoka temp. silnika



donkoks
04-03-08, 18:32
witam! od kilku dni jestem posiadaczem civica d14a4. po kilku dniach uzytkowania podczas jazdy w ruchu miejskim (byl troche butowany) wlaczyl sie wentylator dodam ze nie podczas dluzszego postoju zaczal chodzic wentylator po dojechaniu na miejsce raptownie skoczyla temperatura silnika, nie wiedzialem co jest przyczyna dolalem 2l plynu do zbiornika wyrownawczego i dalej to samo dziwne bo nigdzie nie ma wyciekow chlodnica ok po czasie okazlo sie ze wentylator sie juz nie zalacza... bylo to w weekend na warsztat pojechalem w poniedzialek in the morning koles zaczal go krecic i wentylator zaskoczyl wiec stwierdzil ze nie moze teraz tego sprawdzic skoro sie juz nie grzeje i kazal przyjechac jak znowu sie zacznie. caly poniedzialek spokoj dzisiaj wracajac z pracy po przejechaniu ok 10-15 km stanalem w malym korku od razu wlaczyl sie wentylator pochodzil chwile temp spadla i potem dupa zaczal sie znowu grzac wiec wentylator chyba znowu nei dziala. dziwne jest tez to ze podczas jazdy jest cieply nawiew wystarczy stanac na swiatlach i zaczyna wiac zimne powietrze ?? ?? pytanie co moze byc przyczyna termostat? podobno kostka moze nie stykac ale dlaczego na postoju przy normalnej temp silnika wieje zimne powietrze??? dodam ze olej w normie nic ponad. pzdr

skolopendra
04-03-08, 19:18
i zaczyna wiac zimne powietrze

zacznij od termostatu


dolalem 2l plynu do zbiornika wyrownawczego

a wcześniej jeździłeś na suchej chłodnicy :speszony:

spokz
12-03-08, 23:42
Też to miałem, wymieniłem przekaźnik od wentylatora i działa.