PDA

Zobacz pełną wersję : Remont silnika d15b2



AmoS
15-10-13, 14:46
Witam!
Mam pytanie. Kupiłem swoje pierwsze auto ponad rok temu wybór padł na Honde Civic jajo z 94 roku z silnikiem 1.5 16v d15b2 (z racji tego że mój budżet nie dosięgał do silnika vtec :mad:). Zakochałem się w autku od pierwszego depnięcia... i stąd powód remontu gdyż uwielbiam swoje małe jajko :o. W tym roku wymieniłem rozrząd, filtry oleje. Zamontowałem parówę z filtrem stożkowym z dolotem zimnego powietrza ze zderzaka i kilka innych pierdół... jednak ostatnio po co tygodniowym przeglądzie autka okazało się że chyba na ostatniej trasie dostało za mocno w ciry... pojawił się wyciek oleju od strony skrzyni (albo uszczelka pod głowicą zaczęła puszczać albo pod klawiaturą) do tego moje jajko pali olej i zostawia dym za sobą... nie znacznie duży ale jednak jest to denerwujące... i w tym momencie nasuwa się pytanie.. Jaki koszt byłby remontu silnika czyli pierścienie, gumki na zaworach, uszczelki, szlif głowicy itp itd ? Czy bawić się w remont silnika? czy lepiej kupić silnik cały (w tym przypadku już musiał by być 1.6 Vtec :cool: ) oraz pytanie jeszcze jedno już dotyczące fazy po remontowej czy po swapowej... mianowicie instalacja LPG jest sens się w to bawić? jak mocno obciąży ona dany silnik? koszty takowej mniej więcej oraz co może być nie tak?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i za pomoc.

P.S. gdyby nie zmiana zakładu pracy nigdy przez głowę nie przeszło by mi zakładanie do mojego czerwonego jajka LPG ale z racji kosztów dojazdu raczej będę zmuszony, a z moją Hanią nie zamierzam się rozstawać...

Seba27
15-10-13, 14:58
ciezko tu cos tak madrego napisac w zasadzie, masz dol i pierscionki do wymiany to rob minime odrazu, glowica z6 pi razy oko 400... I tak szczerze - koszta to pi razy oko 2500zl. Pierscienie, panewki, szlify, uszczelki, oleje, wyjecie, wlozenie silnika - kupa roboty, zmiana komputera, przerobka wiazki - szczerze to nie wiem nawet czy te 2500 ci starczy. Tematow remontowych tu multum. Sam remontowalem swoje z6 pare miechow temu i wyszlo cos ponad 2000 na same czesci, bez paliwa na jazdy, kupowanie itd itd. temat rzeka. Ja akurat fanem gazu nie jestem ale jak chcesz nie dosc ze remont i jeszcze Vtec i JESZCZE GAZ to bez 5tys sie nie zblizaj - a za fure dales...? :> z 3500?
Gra nie warta swieczki jak dla mnie - za duzo bys chcial na raz chyba

AmoS
15-10-13, 15:03
Seba Zastanawiałem się już wcześniej nad minime ale po czytaniu wszystkich poradników i przeliczeniu kosztów, wolał bym już cały silnik wsadzić, więc raczej minime odpada. a co do auta mojego to mam Czerwone jajko kupowane w Poznaniu w zeszłym roku za 3500zł chyba bo już nie pamiętam nawet ceny :)

A co do gazu to również nie jestem jego fanem... jednak tak jak pisałem zmiana pracy w jakiś sposób zmusza mnie do takiego haniebnego czynu...

Seba27
15-10-13, 15:09
no to d16z6 do remontu SWAP ok 1500
graty, szlify, pomiary potrzebne do remontu ok 2000
Nie wiem, ludzie podobno kupuja Zdrowe z6 z gwarancja za 2000 - ale nie spotkalem sie z takimi cudami - i nie wierze w takie rzeczy jak "super stan" silnika Hondy - juz widzialem np. "pewny" swap b16a2 za 5500 wlozony do auta ktory nie mogl mojemu wyremontowanemu d16z6 odjechac... wiec czy ja wiem czy lepiej miec D czy B serie
gaz ok. 2000 - jakas w miare sekwencija. Szukaj swapa najlepiej gdzies u siebie by mozna sie nim przejechas i sprawdzic jak to chodzi. Z kupowaniem silnika to roznie bywa - nie demonizuje - ale ja np. szczescia do takich rzeczy nie mam i pewnie kupilbym zlom za cene "pewniaka" wiec wolalem remontowac zlom niz szukac wiatru w polu

RPK
16-10-13, 12:11
jak znajdziesz na pewno pewny swap to proste ze wsadzaj :) ale szczerze watpie bys cos takeigo znalazl :) bo kupic i za jakis czas robic remont "nowego starego" silnika to tez nie teges :) zrob jak seba mowi dol wyremontuj i wsadz gore z z6

badyl12
19-10-13, 07:38
Dokładnie bd wiedział co zrobic , jak rozbierzesz bo wtedy zdało by sie blok do pomiarów dac , sprawdzic owalizację potem planowanie bloku glowicy , itm .koszty nie małe ale bd pewien ze jak dotrzesz to wszystko nie bedzie oleju łykała no z głowica to wiadomo planowanie prowadnice, zawory, uszczelniacze