PDA

Zobacz pełną wersję : Bardzo dziwny problem civic qp d16y7 spalony komputer ?



konrad739
14-10-13, 11:27
Witam mam problem z moja H :( kilka dni temu zaczęła mi delikatnie szarpać podczas jazdy zignorowałem to bo myślałem ze to od paliwa i jeździłem tak z 2 dni pojechałem na zakupy było ok ale gdy chciałem już wrócić to samochód nie potrafił ruszyć z miejsca. Wgl nie chce się wkręcać na obroty a żeby rozpędzić się do 100 km/h potrzebowałem dobre 10 km drogi. Chciałem zrobić samodiagnostyke ale po zrobieniu zworki mrygała kontrolka SRS a check engine świeciła się cały czas. Dzisiaj kupiłem drugi komputer podmieniłem go i samochód wgl nie chce odpalić więc znowu wpiąłem stary komputer i samochód odpalił. Dodam jeszcze że samochód strasznie szarpie dusi się skaczą mu obroty. Jakieś 700 km temu robiłem remont głowicy +pierścienie i panewki w sobote zmienione świece i filtr paliwa
Nr. na komputerze który kupiłem dzisiaj 37820-P2E-G01
906-106614
Nr. na starym komputerze 37820-P2E-G01
906-302617

Brylant1
14-10-13, 12:31
W kompi masz immo i dlatego nie odpalal na nowym kompie. Ja obstawiam ze winny tych dziwnych historii jest aparat zaplonowy.

konrad739
14-10-13, 12:55
Immo przelutowane samochód odpalił ale nadal tak samo się zachowuje ;/
A powiedzcie mi jezeli komputer nie ma błędów to kontrolka się świeci czy jak to jest ?
Dodam jeszcze ze mechanik jak ostatnio wyjmował akumulator to tak go włożył ze klema plusowa pukała w tabliczke znamionowa
I jeszcze jedno pytanie czy obrucenie tego palca co styka sie z wałkiem rozrzadu o 180 stopni cos da ? Bo po remoncie nie zaznaczyłem jak było to ustawione ale znowu niewydaje mi sie zeby bylo dobrze przez 600 km i nagle sie zaczelo je**c przez to

Brylant1
14-10-13, 14:01
Aparat jak i walek jak dobrze sie przyjrzysz ma to wyciecie przesuniete wzgledem srodka. Poszukaj aparatu na podmiane powinno sie sporo wyjasnic.

hollyblood
14-10-13, 21:33
jaki masz tam aparat? moze cos znajde
jak taki jak w d16z6 to moge podjechac i sie zobaczy czy to apatrat ale ja rowniez na niego stawiam ewentualnie ktoras swieczka ma przebicie. Sprawdz przewody i swiece.

konrad739
18-10-13, 16:43
Dzisiaj znajomy pożyczył mi aparat zapłonowy z jego przewodami do tego kupiłem nowe świece podmieniłem i niestety jest tak samo ;/ Macie moze jeszcze jakies pomysły co to może być?

badyl12
19-10-13, 06:30
moze UPG jak sam robiłeś remont , moze nie dokreciłes głowicy równo i wysrała sie uszczelka , sprawdz cisnienie sprezania

Saiti
19-10-13, 10:04
Rozrzad przeskoczyl.

CRX1
19-10-13, 11:16
Też obstawiam rozrząd,dokładnie takie są objawy jak przestawi się o dwa zęby .Nie będzie jechał ,musisz go długo rozpędzać.Radzę sprawdzić go natychmiast.

konrad739
19-10-13, 15:38
Ok jutro sprawdze ciśnienie a w poniedziałek mechanik obejrzy rozrzad i zobaczymy co wyjdzie

CzarnyAbdul
19-10-13, 19:14
Ja ostatnio wymieniałem kompletny rozrząd, mam ten sam silnik. Więc jak będziesz miał jakiś problem z częściami to pisz.

konrad739
21-10-13, 18:03
Zapomnialem sprawdzić ciśnienia ale sprawdziłem rozrzad i jest ok. Sprawdzilem tez dojscie paliwa do listwy wtryskowej i wtryskiwacze i tez wszystko dziala a silnik i tak pracuje tak samo ;/ Jutro sprawdze luzy zaworowe jeszcze ale watpie ze to cos pomoze ;/ jakies jeszcze pomysly ?

drykan
21-10-13, 18:41
kolego a czujnik położenia wału??

konrad739
24-10-13, 15:25
Dzisiaj wyczyściłem jeszcze raz krokowy i go zamontowalem nastepnie sprawdziłem cisnienie i na kazdym jest 10 barow (pomiar moze byc zanizony z racji ze lekko uciekalo bokiem z wezyka) do tego wyregulowałem luzy zaworowe i nadal jest to samo ;/ Jak sprawdzić czujnik położenia wału ?

drykan
24-10-13, 18:54
z tego co się orientuję to czujnik jest pod osłona rozrządu przy kole pasowym. mogło coś się z nim stać np. przy wymianie rozrządu

konrad739
24-10-13, 18:57
Samochod pracuje teraz jak jakis ciagnik gdy dodaje gazu wchodzi do ok 3 tys przy czym slychac jak co chwile przerywa a gdy dojdzie do tych 3 tysiecy spada sam z obrotow po czym nastepnie znowu wchodzi do 3 tys i tak ciagle nawet gdy trzymam gaz do konca wcisniety do tego ma problem z utrzymaniem wolnych obrotow czsami trzyma 1500 czasami 800 a czasami zgaśnie.sprawdzałem juz :
1. komputer
2. aparat zapłonowy przewody i świece
3. wymieniłem filtr paliwa sprawdziłem pompke i wtryskiwacze
4. sprawdziłem i wyczysciłem silniczek krokowy
5. wyregulowałem luzy zaworowe