PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic - Shift Light / Vtec Light w P28?



Seba27
12-10-13, 23:44
Siemka :)
Jak w temacie, wiele komplikacji bedzie ze stworzeniem takiego cuda jak SHIFT LIGHT?
Na temat Vtec light tez niewiele wiem - na szczescie jego jeszcze czuje jak sie wlacza.
Niemniej, obydwie kontrolki zaczynaja mi sie wydawac przydatne
Co mi bedzie do tego potrzebne poza kablami i diodami?
Macie moze jakis schemat do czego i gdzie sie podlaczac w przypadku obydwu?
Bardziej zalezy mi w zasadzie na SHIFT LIGHT ale jak byloby 1 i 2 to bylbym very happy :)
Z gory dzieki za wszelka pomoc
PozdR

krystof1994
14-10-13, 13:38
Z czym masz problem ? Z poprowadzeniem kabelka od zaworu VTEC i wzięciu masy z zegarów ? Odnośnie shift lighta to jaki ma być ? ten na cheku ? Nie wiesz jak spakować komputer i wysłać do kogoś kto to ogarnie.. Masz naklepane 500 postów za to przeszukiwanie forum kiepsko Ci idzie, a przynajmniej nie tak jak wytykanie innym czym jeżdżą :D

Michał102
14-10-13, 16:49
Shift Light'em musi się zając jakiś stroiciel, bo to on takie cuda w komputerze "uaktywnia".
Będzie to zespolone z kontrolką check engine. Fajnym patentem jest jeszcze podłączenie do kontrolki jakiegoś malutkiego piszczka np. takiego jak są na płytach głównych PCtów... oprócz świecenia kontrolki będzie darło japę, więc nie trzeba się patrzeć na zegary;)

A co do kontrolki VTECa, to tak jak kolega wyżej napisał - można pociągnąć sygnał z zaworu, ewentualnie z któregoś pina w kompie (nie pamiętam już którego) + masa z bylekąd:)

Seba27
14-10-13, 17:03
Dzieki Michal - ten Vtec light to mje zwiesa tak szczerze - ale shift bylby fajny, szkoda ze przy strojeniu sie nie odezwalem bo byloby zrobione a tak to cza bulic jeszcze raz, roznica w napieciu przy Vtec-u to latwe do ogarniecia ale samego Vtec lighta nie chce mi sie robic bo ShiftLight chce a jak juz bylby shift to mozna i Vtec-a

HG__wwa
14-10-13, 21:56
tylko że to 2 różne roboty, shiftlight uaktywniasz w kompie i działa(trzeba dodać w crome lub innym programie i programatorem wgrać bin na kość), a do Vteclight to musisz ciągnąć kabelek z zaworu lub z kompa, zrobić w zegarach żarówkę/diodę, oraz podłączyć masę

Fajnym patentem jest jeszcze podłączenie do kontrolki jakiegoś malutkiego piszczka np. takiego jak są na płytach głównych PCtów... oprócz świecenia kontrolki będzie darło japę, więc nie trzeba się patrzeć na zegary
a jak mu naprawdę wywali błąd ECU to będzie tak piszczeć cały czas?? wg mnie nie trafiony pomysł, chyba że zrobi jakiś wyłącznik łatwo dostępny

Michał102
15-10-13, 01:15
chyba że zrobi jakiś wyłącznik łatwo dostępny

jest to tak oczywiste, że zapomniałem o tym napisać:p

Ja to wyczaiłem u Jogala... na prawdę zacny patent, bo w odcinkę łatwo wpaść, a na zegary czasem trudno się gapić.
Jak jest słoneczny dzień, to checka za cholerę nie widać:)

Arturvf500
16-10-13, 12:12
szkoda ze przy strojeniu sie nie odezwalem bo byloby zrobione a tak to cza bulic jeszcze raz
nie przesadzaj, mysle ze nie wezmie wiecej jak 30zl;)

Seba27
16-10-13, 13:39
nie przesadzaj, mysle ze nie wezmie wiecej jak 30zl;)

Juz sie ugadalem, wraz z wymiana kosci na lepsza + shift lightem wraz z procedura startu 90zl z przesylka kompa - no coz - placi sie za bledy :)

Arturvf500
16-10-13, 15:49
Juz sie ugadalem, wraz z wymiana kosci na lepsza + shift lightem wraz z procedura startu 90zl z przesylka kompa - no coz - placi sie za bledy :)

niegodziwość;) to 3 minuty (slownie trzy), licząc z rozebraniem kompa;)

Seba27
16-10-13, 16:17
niegodziwość;) to 3 minuty (slownie trzy), licząc z rozebraniem kompa;)

Warszawa sie widac ceni :D

Michał102
16-10-13, 23:24
Jesteś z Krakowa?
Ładuj tyłek w sola i śmigaj na wycieczkę do Jogala.
Porobi Ci wszystkie bajery, a przy okazji wystroi furę tak, że od nowa zakochasz się w aucie;)

woocasch
17-10-13, 12:45
Jesteś z Krakowa?
Ładuj tyłek w sola i śmigaj na wycieczkę do Jogala.
Porobi Ci wszystkie bajery, a przy okazji wystroi furę tak, że od nowa zakochasz się w aucie;)

dokładnie tak !!! a przejażdzka tymi jego "lokalnymi" drogami - mega frajda :p

markotny
17-10-13, 15:28
przejażdzka tymi jego "lokalnymi" grogami - mega frajda

A w trakcie strojenia już masz widownię na drodze bo jak sąsiedzi słyszą hałas to już wiadomo że przyjechała do Łukasza fura na strojenie.

Seba27
19-10-13, 01:05
Kurcze - kolega ma pelna skrzynke i nie moge do niego napisac, macie moze maila jakiegos czy cuś?