PDA

Zobacz pełną wersję : zywotnosc silnika d15b7



maciek86
02-03-08, 19:17
witam
mam zamiar kupic civic coupe z wyzej podanym silnikiem,ale z racji tego ze zazwyczaj ludzie w coupe dosc mocno kreca silniki,mam pytanie ile one wytrzymuja.wiem ze jak ktos sie uprze to pewnie po 100tys zajedzie,ale jaka jest taka srednia wytrzymalosc tych silnikow,albo przy jakim przebiegu nalezy wymienic pewne rzeczy.i jeszcze jedno,hondy maja problem z nadkolami,mam pytanie ile kosztuje dobra naprawa aby bylo dobrze na 6-7 lat.

skolopendra
02-03-08, 19:36
jak ktos sie uprze to pewnie po 100tys zajedzie,ale jaka jest taka srednia wytrzymalosc tych silnikow

jak się uprze to i przed 100 tyś też ;) sa użytkownicy co maja i ponad 200tys i leja pełny syntetyk i jest ok
reguły nigdy nie ma


albo przy jakim przebiegu nalezy wymienic pewne rzeczy

o tym pisze manual, a na bieżąco dowiesz się na bezpłatnych przeglądach w aso dwa razy do roku

blue_kos
03-03-08, 20:15
moj znajomy ma mial generacje;
4 zrobil na niej 500tys bez wiekszego remontu poza standardem
5 zrobil tez 500tys i to jeszcze w gazie teraz ma
6 w gazie ale nie powiem ile ma napewno powyzej 200 tys

Ja mam coupe 95, w 2006 pazdziernik zprowadzona z niemiec 164tys miala
Nic w niej nie zrobilem poza wymiana oleju teraz mam 186tys i bede za miesiac wymienial rozrzad,i robie sobie tylnie nadkola.
reperaturki tyl sztuka 100/120 zl, lakierowanie (robie to w warsztacie znajomego wujka 250 element)

GAWRON
04-03-08, 00:34
a jakie reperaturki?? szukałem na allegro itp i są tylko do HB i sedan... Mam przegnite tylne nadkola i na wiosnę trzeba będzie to koniecznie zrobić. Na forum jest wiele o tym ze przód od HB do coupe pasuje a zderzak tył od sedana itp. A co z nadkolami??

Frydzio
04-03-08, 00:40
nadkola pasuja od sedana jesli sie nie myle po delikatnych modyfikacjach

blue_kos
04-03-08, 08:15
nadkola pasuja od sedana jesli sie nie myle po delikatnych modyfikacjach
wedlug mnie nie koniecznie, popatrz jak wyflada od sedana ma ordazu drzwi i niema wlasciwie gornej czesci ktora ma posluzyc jako zakladka.

moj lakiernik mowi ze sa tylko zadko spotykane i trzeba je zamawiac (pojedz do zaufanego czlowieka/lakiernika niech ci sciagnie 100/120 wiecej nie powinny kosztowac)

Lcfr
04-03-08, 18:18
Temat od niczego...
Wszystko zależy od traktowania motoru przez uzytkownika
Poza tym był temat na HYDE o przebiegach osiaganych i B7 też tam sie pojawiało
A nadkola i reparaturki to już cąłkiem nie w tym temacie