PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie jest czujnik otwarcia bagażnika w 6gen coupe?



becek
02-03-08, 17:09
Cześć,

proszę o pomoc w zlokalizowaniu czujnika, który steruje zapalaniem kontrolki otwarcia bagażnika. Szukałem na forum i nic. Szukałem w realu i nic. Czasem podczas jazdy zapala mi się ta kontrolka. No i przy włączonej kontrolce (niby otwartym bagażniku) nie uzbraja mi się alarm na otwieranie bagażnika co mnie trochę martwi....

Udało mi się jedynie odkryć, że kabel podłączany do zamka steruje zapalaniem się oświetlenia bagażnika. Nie zauważyłem związku między tym kablem o kontrolką na desce rozdzielczej.
Ponadto odkręciłem zamek i oprócz dwóch linek i tego kabla nic nie jest do niego podłączone... Więc albo kontrolka sterowana jest automagicznie, albo to jednak ten kabel tylko działa jak chce. A jak nie chce to nie...

Podejrzewam, że cała afera na związek z tym, że wlewa mi się woda do klapy bagażnika (pewnie przez lampy) i ten czujnik się moczy i dlatego źle działa. Jak myślicie?

Gdzie kupić silikon do uszczelnienia lamp? Pytać w sklepie z częściami o "silikon do uszczelnienia lamp"?

skolopendra
02-03-08, 17:21
w zamku w środku

becek
02-03-08, 17:50
Czyli ten sam kabel steruje lampką w bagażniku i kontrolką teoretycznie?

skolopendra
02-03-08, 17:55
teoretycznie?

można tak powiedzieć


silikon do uszczelnienia lamp"?

ja dałem czerwony i jest ok

dymek
02-03-08, 22:05
"Czujnik otwarcia klapy" to na pokrywie bagażnika przy zamku jest kosteczka z dwoma kabelkami.

becek
02-03-08, 22:07
To podejrzewam, że gdzieś indziej coś moknie, bo ewidentnie jak pada to mi się coś zwiera :( A sam zamek i styki wyglądają sucho i czysto ... A może jednak zamek wymienić?

skolopendra
02-03-08, 22:13
A może jednak zamek wymienić?

nie wymieniaj tylko rozbierz i oglądnij przełącznik ,może wymaga wyczyszczenia

Martuch
21-03-08, 10:24
U mnie dzieje się to samo w HB V gen.! Zapala się, gdy zamoknie, ale dokładnych obserwacji nie prowadziłam. Jak mogę uszczelnić?

Martuch
21-03-08, 10:24
U mnie dzieje się to samo w HB V gen.! Zapala się, gdy zamoknie, ale dokładnych obserwacji nie prowadziłam. Jak mogę uszczelnić?