PDA

Zobacz pełną wersję : D16Z6 Problem przy ruszaniu



Ra-V
09-10-13, 22:12
Witam
Mam problem podczas ruszania autem Przód samochodu podskakuje Gdy sprzegło jest puszczane powoli i używam wiecej gazu jest ok Problem pojawia się gdy ruszanie jest z mała ilością gazu.Wymieniłem 2 poduszki ki silnika i problem nie zniknął Dzisiaj podglądałem p,rzyznam się :), żonę jak wyjeżdżała z parkingu i podczas ruszania ze skrętęm w lewo przód delikatnie podskakiwał i słychać było jakieś delikatne zgrzytanie. Czy ktoś potrafi zdiagnozować ewentualną przyczynę ,bo nie mam pomysłów

reaktor
09-10-13, 22:22
tule gumy wachacza

marek44em
09-10-13, 23:04
Hej
Miałem i mam dalej podobny problem, chociaż nie widziałem czy przód auta podskakuje ale silnik jakby latał po komorze. Wymieniłem kompletne sprzęgło i okazało się, że wielowpust na tarczy sprzęgłowej ma luz. Po wymianie było jakiś czas dobrze. Teraz problem powraca ale zauważyłem, że jak ruszam z gazem min 2000 obr/min problem ten nie występuje.

Seba27
10-10-13, 06:37
sprzeglo (docisk) - ja sie juz nauczylem z tym zyc i dla mnie usterka nie istnieje ;)

krystof1994
10-10-13, 16:38
Jeśli poduszki zmieniałeś to zostaje sprzęgło(najprawdopodobniej) ewentualnie przeguby wewnętrzne mają luz. Musisz umiejętnie i dynamicznie ruszać, problem zniknie:D, co nie znaczy że wyeliminujesz przyczynę ;)

Ra-V
10-10-13, 20:31
Auto mam jakieś pół roku . Poprzedni właściciel" podobno" wymieniał kompletne sprzęgło chociaż nie wiedzieć czemu piszczy łożysko dociskowe Na wciśniętym sprzęgle jest cicho ale przy puszczonym jest tam jakiś niewielki pisk do którego zdążyłem się przyzwyczaić Również to szarpanie jest już od momentu kiedy kupiłem auto. Zbieram się na sprawdzenie sprzęgła ale jest trochę pracy pracy POdobno był też wymieniany przegb prawy Robię auto po kolei a te motywy zostawiłem sobie na deser bo nie wiem jak do nich podejść a nie chciał bym uziemić auta na dłużej niż 1 dzień:)

Karoles
12-10-13, 18:46
jak ci piszczy na wycisnietym to raczej lozysko na walku sprzeglowym a nie oporowe bo wtedy sprzeglo jest spiete

krystof1994
12-10-13, 19:03
jak ci piszczy na wycisnietym to raczej lozysko na walku sprzeglowym a nie oporowe bo wtedy sprzeglo jest spiete
Domyślam sie że dobrze myślałeś ale odwrotnie napisałeś ;) Jak piszczy na wciśniętym-oporowe, jak nie to na wałku albo cos w skrzyni :)

Ra-V
12-10-13, 20:51
:) PO KOLEI:
Wciskam sprzęgło- Cicho
Wrzucam bieg -Cicho
Puszczam sprzęgło Auto zaczyna powoli ruszać i silnik z przodem samochodu zaczyna delikatnie podskakiwać i zaczyna piszczeć "sprzęgło"
Na biegu jałowym też piszczy :)
POdnoszę maskę i odpycham łapę docisku i jest cicho Puszczam łapę docisku i dalej świergoli WTF ?

Karpiczek
12-10-13, 21:49
Dokładnie ten sam motyw mnie spotkał przy swapowaniu i założeniu nowego zestawu sprzęgła, o dziwo Exedy. Okazało się, ze sprzęgło było wadliwe i nie pracowało całą powierzchnią tarczy. Wymienili na gwarancji.

Ra-V
12-10-13, 22:29
najgorsze jest to że jak by nie było to trzeba rozbierać i lookać :>