PDA

Zobacz pełną wersję : EK3 Szarpie przy gwałtownym przyspieszeniu



geto90
08-10-13, 19:02
Witam

Wlasnie kupiłem EK3, samochód stał przez ostatni rok, ma taka przypadłość ze szarpie jak silnik nie jest bardzo dobrze rozgrzany tzn po odpaleniu i gwałtownym nacisnieciu pedały gazu silnik jakby sie dlawi i dopiero po chwili wchodzi na obroty, niezależnie od tego czy stoję w miejscu czy jade, po kilku a bardziej kilkunastu minutach jak juz ma odpowiednia temperaturę usterka, ustępuje moze nie w 100% ale tylko momentami mam wrazenie ze cos tam szarpnie. A i jezeli przyspieszam bardzo powoli to wszystko wydaje sie byc ok. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale samochód stał pod chmurką, w uk gdzie duzo pada i jest wilgotne powietrze. Nie sprawdzalem jeszcze świec bo bo nie mam po ręka klucza. Co moge jeszcze sprawdzić ewentualnie w warunkach domowych? Poprzednio miałem ej2 gdzie była podobna sytuacja i powodem tego okazał sie aparat zapłonowy. W EK3 ktos cos grzebał przy dolocie bo ten główny wąż jest jakby niekompletny, czy jest opcja ze usterka moze byc tym spowodowana? Filtr powietrza jest nowy. Jak wrócę z pracy to zrobię zdjecie dolotu i moze ktos na cos wpadnie :)

Z góry dzieki
Pozdrawiam :)

Rajan
08-10-13, 20:44
napisz czego nie ma w tym dolocie lub zrób zdjęcie bo sam opis nic nam nie mówi

geto90
08-10-13, 21:40
Więc tak teraz jeszcze próbwałem i na zimnym silniku chyba jednak nie ma problemu, wyglada na to ze problem wystepuje gdy silnik nabiera wlasciwiej temperatury. Zrobiłem na szybkości zdjęcie stąd taka jakość. Pierwsze żołte kółko - tam jest luz, bez problemu mogę ścignac rure, ale wydaje mi sie ze to nie jest problemem tzn ze tam nie wchodzi jakies lewe powietrze. Rozwiazanie tego to chyba po prostu musze kupic taka opaske zaciskowa, tak? Drugie żółte kólko to miejsce w którym czegoś brakuje - czego i czy to może mieć wpływ na takie zachowanie silnika.

Pozdrawiam :)

http://i41.tinypic.com/1hxqgh.jpg

Rajan
08-10-13, 22:39
tam powinien być zamontowany taki jakby mały rezonator, obstawiam że łapie ci lewe powietrze, przy filtrze załóż opaskę a ten otwór zaślep

a wygląda to tak http://img10.tablica.pl/images_tablicapl/73230343_2_644x461_dolot-powietrza-civic-d15z6-z-wkladka-kn-zdjecia.jpg

geto90
08-10-13, 22:48
Byłoby miło gdyby to było powodem szarpania :)

Hm ale czy temperaura silnika może mieć na to wpływ? Generalnie gość wcześniej miał tam coś założone, i przed sprzedaża założył serie tyle, że niekompletną. Hm myślisz że nie będzie to miało znaczenia jeżeli rzeczywiście poprostu to czymś zaślepie? Masz jakiś pomysł czym można to zrobić? :)

I dzięki za pomoc :)

geto90
09-10-13, 22:56
Przepraszam, że tak mieszam ale dopiero zaczynam nią jeździć. I po dluższej obserwacji dzisiaj - ostatecznie na zimnym jest ok, jak się zagrzeje to szarpie i się dławi jak nagle dostanie buta (robi kangurki). Jeżeli przyspieszam powoli to wszystko jest ok :)

Wcześniej wspominałem, że poprzednio miałem coupetke d15b7, objawy identyczne i po wymiane aparatu wszystko wróciło do normy. W tym przypadku chyba może być podobnie, prawda?

Genax
10-10-13, 01:31
Jak u Ciebie z kablami zapłonowymi? Miałem taki sam objaw i okazało się, że winą były kable :)

geto90
11-10-13, 23:32
Opaska założona, otwór zaślepiony.

Świece sprawdzone - ok
Kable sprawdzone - ok (7,8,10 i 11kOhm)
Kopułka i palec wyczyszczone.
Krokowy i przepustnica również.

Jeszcze jakieś pomysły?
Czy może zamawiać już nowy aparat?

Pozdrawiam!

Guscioren
11-10-13, 23:46
Opaska założona, otwór zaślepiony.

Świece sprawdzone - ok
Kable sprawdzone - ok (7,8,10 i 11kOhm)
Kopułka i palec wyczyszczone.
Krokowy i przepustnica również.

Jeszcze jakieś pomysły?
Czy może zamawiać już nowy aparat?

Pozdrawiam!

Cewka zapłonowa i po problemie. Miałem to samo u siebie wszystko wymieniałem od świec po kopułki itd pomagało na 2-3dni. Aż pewnego pięknego dnia 40km od domu samochód się zbuntował i nie odpalił :)
Stawiam zimnego dużego browara że to cewka :) Jak by Ci łapał lewe powietrze to byś miał za duże obroty na biegu jałowym? Chyba

geto90
12-10-13, 13:36
Dzieki za odpowiedź ;)

W poprzedniej Hance własnie wymiana całego aparatu pomogła a tutaj nie wiem, czy próbowac z cewka? Bo jest jeszcze opcja, ze to moduł prawda? Co radzicie? Na jałowym ładnie równo niskie obroty trzyma więc to rzeczywiście odpada :)

Jeszcze dla porównania - używka aparat około 200zł (podobno sprawny;) a nowa cewka równo połowe - 100zł.

Guscioren
12-10-13, 15:40
Używka może CI podziałać 2dni lub pociągnie jeszcze ze 2silniki, jedna wielka loteria. Wolał bym wymienić cewkę i wiedzieć co mam.

jacek_bp
12-10-13, 23:21
Jak u Ciebie z kablami zapłonowymi? Miałem taki sam objaw i okazało się, że winą były kable :) Myślę, że ta diagnoza jest przyczyną Twoich problemów. Mam/miałem podobne problemy.

geto90
13-10-13, 03:12
Zamówiłem cewkę, zobaczymy czy jej wymiana rozwiąże problem.

Co do kabli - sprawdzałem je, mierzyłem miernikiem i zgodnie z zaleceniami mieszczą się spokojnie w normie tzn powinny działać bez zarzutu.

Pozdrawiam

jogal
13-10-13, 17:10
Po mojemu to też wychodzi, że kable. Szarpało u mnie w przedziale 1500-2500 rpm. Okazało się, że najdłuższy przewód leżał na deklu i iskra wolała przeskoczyć do dekla niż na świecy. Nawet taki czarny ślad zrobił się na deklu wzdłuż tego jak leci kabel i nie wiem czy mi się wydaje, ale u Ciebie pod kablami dekiel też jakiś taki ciemniejszy. Spróbuj może tak poprowadzić kable, aby nie leżały na deklu, albo wsadź je sobie w jakieś peszle, a najlepiej wymiana.