PDA

Zobacz pełną wersję : [civic, hathback, 93]: Zawieszenie



bambosz
07-10-13, 14:09
Witam,

od około pół roku śmigam sobie hondą... <brum brum brum...>

Sprawa 1.

Chwilę temu odkryłem iż mam popękane sprężyny przy przednich amortyzatorach - wymieniłem cały zestaw (amortyzator wraz ze sprężynami).

Teraz wszyscy mi mówią że mam przód auta wyżej niż tył :/

Patrzę po sieci na zdjęcia i dojść nie mogę czy:
- to ma tak być
- to tak wygląda zawsze (chodzi o rozmiar nadkoli),
- poprzedni właściciel wsadził jakieś krótsze amortyzatory i sprężyny

Podejrzewam że najpewniej ta ostatnia opcja, ale nie bardzo wiem jak to sprawdzić (na amortyzatorach nie ma żadnej naklejki, a i stare części wydupcyłem).

Sprawa 2.

W trakcie jazdy po dziurach i wybojach siedząc w aucie mam takie wrażenie jakbym miał tył auta całkiem sztywny (tak jakby koła były połączone z karoserią na sztywno). Każda, nawet najmniejsza dziura / wybój powoduje straszną telepaninę - jak bym jakąś taczką jechał.
Najdziwniejsze jest to że tydzień temu pojechałem do warsztatu w ramach testowego przeglądu i po za niesprawnym ręcznym wszystko było ok. Amortyzatory mają 70 - 80% "mocy", więc to chyba nie one :/

Czy macie pomysł co może być tego przyczyną ?
Amortyzator nawet krótszy ale działający powinien wytłumić wstrząsy typu... dziura załatana asfaltem (znaczy się taka... wypukła łata na drodze).
A u mnie telepie na prawo i lewo, ja w jakimś żuku O_o

Pozdrawiam.

hacker120
07-10-13, 14:34
nowe amory ze sprężynami mogą podnieść minimalnie auto, przeważnie potem wraca to o normy jak się trochę "wyrobią" ;) może masz z tyłu jakieś czerwone sprężyny? tulejki poliuretanowe?

bambosz
07-10-13, 14:43
Z tyłu mam... zwykłe czarne amortyzatory i zwykłe sprężyny.

Przód - źle się wyraziłem. Zamieniłem na nowe - znaczy się używki z allegro ale z całymi sprężynami ;D.

hacker120
07-10-13, 17:22
co nie oznacza że nie mogą być twardsze ;) a przód widocznie musiał być obniżony ;)