PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z d13b2 i reakcją na gaz.



CaliforniaKid
05-10-13, 22:34
Mam problem z d13b2, na wstępie zaznaczę, że jeździ na benzynie, jest odblokowana przepustnica, wszystko wykonane elegancko.

Do rzeczy, od jakiegoś miesiąca utyka mi silnik w zakresie obrotów 1k -3.5k. Reakcja na gaz jest dużo opóźniona i w pierwszej chwili dławi silniki do tego szarpie mocno. Po przekroczeniu 3.5k jest wszystko ok. Dzieje się tak tylko na zagrzanym silniku więc może to coś o ssanie chodzić? Nie jest to raczej kwestia źle odblokowanej przepustnicy bo jakieś dobre 2 miesiące po tym modzie wszystko było ok, Honda zrobiła 400km trasę bez problemów.

Jakieś sugestie?

yautja
07-10-13, 09:17
Wymontuj EACV (silniczek krokowy) i wyczyść. Dodatkowo sprawdź, czy nie przepuszcza powietrza. U mnie był taki objaw, kiedy membrana w EACV się nie domykała.
Drugi podejrzany to zapchany rozpylacz 1-szej przepustnicy ale to sprawdź dopiero po EACV.

CaliforniaKid
10-10-13, 17:18
EACV sprawdzony, wyczyszczony, dalej jest to samo. Dramat. Jak ciągnę cięgno od zwykłego gazy do go dławi, jak ciągnę za popychacz od drugiej przepustnicy to elegancko wkręca sie na obroty. Jakieś pomysły?

EDIT: Problem póki co zażegnany, pomogło ręczne otworzenie przepustnicy i przelecenie kompresorem doszczętnie wszędzie tam gdzie mogłem dysze wepchać. Dostałem po ryju paliwem ale warto było, chodzi póki co idealnie.