PDA

Zobacz pełną wersję : [OŚWIETLENIE] wciskam stop - palą się postojówki



bambosz
04-10-13, 19:56
Witam,

jak w temacie. Przyjeżdżam do domu, a tu mi ojciec mówi że jak wciskam stopa to mi się świecą postojówki O_O.
I rzeczywiście. Czy włączony silnik, czy wyłączony, czy kluczyk przekręcony czy nie jak naciskam stop, świecą mi się postojówki (przód oraz tył).
Co najdziwniejsze z tyłu w momencie włączenia świateł świecą się oba włókna, przy wciśnięciu stopa tylko się troszkę rozjaśniają.

Sprawdzamy, szukamy i nic nie widzimy, jadę do znajomego, który trochę elektrykę ogarnia i zonk, efekt się nie pojawia. Jak ten debil wciskam stopa (kręcę stacyjką, odpalam i gaszę) i... nic. Wracam do domu i znowu to samo :/

Dodam tylko że do domu jadę kamienistą drogą więc może coś (nie wiem co) od wstrząsów przestaje kontaktować, albo się gdzieś styka.
W aucie nic nie kombinowałem. Jedyna zmiana prądowa to CB, ale podłączane kablem pod zapalniczkę. Poprzedni właściciel podłączył też zielone oświetlenie pod deskę rozdzielczą (ale to było dawno a efekt jest od niedawna).

Może ktoś z was miał podobny kłopot i wie jak go rozwiązać ?

Pozdrawiam.

konzii
05-10-13, 15:40
Możliwe że jakieś zwarcie na masie. Przejrzyj dokładnie instalacje w tylnych lampach i 3cim stopie (jesli masz)

bambosz
06-10-13, 18:12
Odwiedziłem elektryka, rozebraliśmy pół auta (tapidera od strony kierowcy) idąc po kablach - myśleliśmy że może gdzieś jakaś śróba albo cos podobnego kabel przebiła.

Okazało się ze owszem, był problem z masą, ale gdzieś przy bezpiecznikach ;D.
wszystko działa.

Także, jeśli przy wciskaniu stopa świecą wam się postojówki - MASA ;p

konzii
06-10-13, 18:21
Tak myślałem, tak podpowiadałem! Buźka :*