PDA

Zobacz pełną wersję : Civic po wypadku nie odpala



zabor
04-10-13, 12:53
Pacjent to Civic EJ6 Coupe D16Y7 z ABSem i dwoma poduszkami powietrznymi, brak alarmu po uderzeniu z przodu nie chce odpalić.
Od razu po wypadku silnik normalnie zapalał ale po 2ch tygodniach stania kręci silnik i nie ma iskry.
Pojawił się check engine i nie gaśnie oraz lampka SRS, ale ona chyba gaśnie dopiero po odpaleniu.
Wczoraj nie mogłem namierzyć 2pinowej kostki serwisowej w okolicy komputera żeby sprawdzić błąd, same jakieś 12 i 16 pinowe.
Dziś postaram się ją powtórnie zlokalizować.
Pytanie odnośnie masy idącej z silnika do pasa przedniego. Kabel chyba skorodował przez te 2 tygodnia ale nie urwał się.
Czy on może być odpowiedzialny za nie gaśnięcie checka?
Reset komputera nie pomaga.
Kabel od sondy jest mocno napięty gdyż przesunęła się klimatyzacja w stronę silnika ale to chyba nie problem bo powinien i tak odpalić.

rooter666
04-10-13, 14:36
wyłącznik wstrząsowy może? koło schowka masz go po lewej

spychu
04-10-13, 15:13
dokladnie, wylacznik wstrzasowy, dokladnie jest po lewej stronie schowka jak rooter napisal.

Otwierasz schowek, wkladasz reke po jego lewej stronie i za schowkiem na wysokosci radia poczujesz gume, ktora mozesz wcisnac.

zabor
04-10-13, 16:42
dokladnie, wylacznik wstrzasowy, dokladnie jest po lewej stronie schowka jak rooter napisal.

Otwierasz schowek, wkladasz reke po jego lewej stronie i za schowkiem na wysokosci radia poczujesz gume, ktora mozesz wcisnac.

W mordę czytałem właśnie wcześniej o podobnym przypadku że po lewej stronie schowka ale spychu mi to lepiej opisałeś bo nie wiedziałem czego szukać.
Zaraz pójdę do warsztatu i spróbuję zlokalizować to gumowe jabadło ;)

kruczekvu
05-10-13, 01:05
Zaraz pójdę do warsztatu i spróbuję zlokalizować to gumowe jabadło
I jak ?

zabor
05-10-13, 12:58
Dupa nie znalazłem żadnego przełącznika w wyżej wymienionym miejscu. Dostęp utrudniony przez większy nawiew od klimatyzacji, może radio jak wyjmę to będzie coś widać. Wczoraj udało mi się niby zlokalizować w tym miejscu jakąś wiszącą kostkę czy przełącznik, koloru beżowego ale nie ma tam jak się dostać. Nie widzę nic gumowego.
W ogóle to bardziej mnie w****ia że to pierwsza Honda w której nie odnalazłem kostki 2 pinowej od diagnostyki idąc po kablach aż do ściany grodziowej po prawej stronie.

konzii
05-10-13, 13:07
Miałem przypadek, że wyłącznik wyłączył pompe jak zdusiłem auto na biegu, od razu otwarłem schowek i na macanego wcisnąłem go i auto odpaliło. Nie ma bata, to musi być tego wina.

rooter666
05-10-13, 13:51
http://imageshack.us/photo/my-images/151/beztytuuffd.jpg/

zdjęcie z neta zapożyczone ;]

spychu
05-10-13, 14:08
Teraz juz chyba wszystko jasne :)

konzii
05-10-13, 14:26
Schowka na dobrą sprawę nie trzeba ruszać, jak ktoś ma tylko sprawne, wyrobione paluchy to go tam znajdzie. Co do kostki do samodiagnostyki, kiedyś jeden z posiadaczów Ej6 w trakcie rozmowy coś powiedział, że tą kostkę znajdę po lewej stronie za bezpiecznikami ?? Ja natomiast w ej9 miałem ją po prawej tak jak koledzy wyżej pisali...

MichalS394
05-10-13, 16:24
a jeśli nie ma tego wyłącznika, lub tam jest wszystko OK to sprawdź bezpiecznik od immo, jak się nie mylę to nr. 15

zabor
05-10-13, 17:44
Nie ma tego włącznika dlatego nie znalazłem :P Dzięki za pomoc. Dam znać co to było. SRS lampka powinna zgasnąć wyczytałem w manualu spróbuję zresetować sterownik SRSu.

MichalS394
05-10-13, 19:32
u mnie też nie ma, ta sama buda, ten sam silnik :D no i u mnie był bezpiecznik od immo dupnięty, po przyjęciu sarny na zderzak