PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań po kupnie Civica VI :)



roberto18
02-10-13, 22:19
Witam. Od wczoraj jestem właścicielem czarnej hondy civic VI 3D hatchback :) Blacharsko jest dobra - bez ognisk rdzy, lecz po lekkim gradobiciu, co zamierzam wyeliminować na wiosnę :) Mam kilka pytań co do mojego nowego nabytku :) Czy "wajcha" od składania siedzenia, aby wejść do tyłu jest tylko z tyłu fotela pasażera, czy od kierowcy również ? U mnie jest tylko w fotelu pasażera, co jest troszkę irytujące....Może poprzedni właściciel wymienił fotel z modelu 5D ?

Gdzie znajduje się ręczna regulacja przedniej lampy ? prawa strona świeci ciut niżej i chciałym to skorygować :)

Jak sprawdzić, czy moja Hania ma ABS ? Sprzedawca mówił, że ma ABS, ale nie wiem za bardzo, jak to sprawdzić.

Myślę, że to na razie tyle z moich pytań :)

Na razie jestem za fascynowany jazdą hondą :) Jest to moja pierwsza honda i jest niesamowicie precyzyjna jeśli chodzi o prowadzenie i szybciutka :) Aczkolwiek często jeżdzę do 3 tyś obrotów, ale dobrze jest mieć lekki zapas mocy/przyspieszenia pod nogą :)

Pozdrawiam, Robert :)

FaziRBK
02-10-13, 22:24
Zrób zdjęcie tych foteli, bo otwieranie/uchylanie siedzenia powinno się znajdować w dolnej części fotela zarówno od strony kierowcy jak i strony pasażera.
Jeżeli chodzi o ABS to sprawdź pod maską poniżej akumulatora po prawej stronie czy znajduje się tam pompa ABS'u(jak wygląda możesz sprawdzić w google), a czy działa układ ABS'u to już druga sprawa i musiałbyś to sprawdzić.

motoboy
02-10-13, 22:53
u mnie w civic coupe 6gen (EJ6) dźwignię do składania fotela jest tylko u pasażera, wydaje mi się że jest tak seryjnie, ale nie jestem tego pewien na 100%.

regulacja reflektora:
http://zapodaj.net/d9918d0969c56.bmp.html

polecam pobrać z internetu service manual, tam jest bardzo dużo przydatnych informacji :)

muzg
02-10-13, 23:05
U mnie w ej9 są seryjne fotele i również jest wajcha tylko od strony pasażera i nie uważam, żeby było konieczne, żeby po stronie kierowcy to było, w końcu w 2 drzwiowych samochodach tylna kanapa jest dobra opcją do tego żeby od czasu do czasu przewiezieźć kogoś. Nikt chyba nie kupuje takiego samochodu z myślą o wygodnym wsiadaniu dla dodatkowych pasażerów.

Bobas
02-10-13, 23:10
No to jest logiczne, że po stronie kierowcy nie ma. Wyobrażasz sobie, że dziecko/ktokolwiek wciśnie "niechcąco" tę wajchę podczas jazdy?
PS: Rozumiem, ze mówimy o tej "stopce" na dole fotela a nie po boku?

Jaro1607
02-10-13, 23:23
U mnie rowniez jest po stronie pasazera tylko ;) i zgodze sie z przedmówcą odnośnie bezpieczeństwa :)

reaktor
02-10-13, 23:41
Jak sprawdzić, czy moja Hania ma ABS ? Sprzedawca mówił, że ma ABS, ale nie wiem za bardzo, jak to sprawdzić.
:)

Jak to jak

pierd*lnąć w hamulec:D

roberto18
03-10-13, 11:47
Faktycznie, możecie mieć rację, że wajchy od składania fotelu kierowcy mogło nie być jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Nie pomyślałem o tym. Myślałem, że mam jakiś felerny model, gdyż znajoma w swojej nigdzie ma taką wajchę, tylko ze ona ma rocznik hondy 99, więc już po lifcie.

Jeśli chodzi o abs, to sprawdzę później, gdyż jestem w pracy. Jakaś kontrolka absu powinna świecić na desce rozdzielczej?

kruczekvu
03-10-13, 12:18
Jakaś kontrolka absu powinna świecić na desce rozdzielczej?
Przy włączeniu zapłonu powinna się zapalać i gasnąc po odpaleniu

roberto18
03-10-13, 21:19
A jak wygląda? Bo przy odpalaniu świeci mi się tylko kontrolka oleju, ręcznego(jak jest zaciągnięty), zielony kluczyk przez chwilę, akumulatora i pomarańczowa lampka silnika, która gaśnie po odpaleniu.

MaTi95
03-10-13, 21:28
pomaranczona kontrolka ABS, na dole, miedzy predkosciomierzem, a wskaznikami paliwa i temperatury.

kruczekvu
04-10-13, 01:39
A jak wygląda?
Coś w ten deseń
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31717/kontrolka_abs_105_starter.jpeg

roberto18
04-10-13, 08:37
To jej nie mam :-\ a sprzedawca zapewniał mnie, że samochód na abs :-\

Seba27
04-10-13, 09:03
Spoko moze zarowka jest wyjeta zeby nie straszyc kupcow swiecaca pomarancza ;)

sebawo
04-10-13, 11:17
a co za problem zajrzećpod maską, ew. skręcić koła na maxa i zobaczyć czy na przegubie jest pierścień zębaty.
A jak się kolega nie chce brudzić, to niech depnie pożądnie hamulec, wtedy będzie jasne :)
Wajcha do automatycznego składania i przesuwania fotela jest tylko od strony pasażera i to w każdej hondzie 6g 2d/3d.

roberto18
05-10-13, 08:56
Ilustracja która była kilka postów wyżej co do regulacji reflektorów, jest regulacja w poziomie. A gdzie jest regulacja pionowa?

rooter666
05-10-13, 09:43
Ilustracja która była kilka postów wyżej co do regulacji reflektorów, jest regulacja w poziomie. A gdzie jest regulacja pionowa?
nie ma ;] a co do kontrolki silnika powinna gasnąć na włączonym zapłonie po paru sekundach także popatrz czy nie gaśnie równo z ciśnieniem oleju bo to stara sztuczka handlarzy żeby ukryć błędy silnika ;]

roberto18
05-10-13, 13:53
Kontrolka silnika gaśnie na włączonym zapłonie przed zapaleniem silnika, także jest chyba ok :-) skoro nie ma regulacji pionowej, to jak inaczej mam wyregulowac prawa lampę, bo świeci ciut niżej. Na elektrycznej regulacji jest 0.

konzii
05-10-13, 14:34
Wajcha do automatycznego składania i przesuwania fotela jest tylko od strony pasażera i to w każdej hondzie 6g 2d/3d.

Mam taki sam fotel i wajcha jest ;p Może w poliftach były dopiero??

York22
05-10-13, 14:50
Mam taki sam fotel i wajcha jest ;p Może w poliftach były dopiero??

Albo masz fotel z angola założony :p

konzii
05-10-13, 15:05
o taaki : http://www.civicforum.pl/zalaczniki/zaimportowane/2013/07/p1200333kopia-1.jpg

roberto18
05-10-13, 17:09
Ta rączkę od regulacji oparcia mam, ale tych dwóch pokretel już nie:-\ od czego to jest?

Kolejne pytanie, to standardowe radio acura. Chcę je wyciągnąć i wymienić na swoje Sony. Pewnie będę musiał włożyć kieszeń do radia, bo dziura jest za szeroka?

Jak wygląda z instalacją do radia. Jest już"nowoczesna" na kostkach, że wpinasz i już gra, czy kabelki typu "tico", że kostki dopiero trzeba zrobić? Sorki, że wpierw pytam zamiast sprawdzić, ale jestem na wyjeździe i chce się wszystkiego dowiedzieć, że jak przyjadę, to będę już przygotowany na wszystko ;-)

Dodatkowo chciałbym zamontować odseperowany zestaw audio (wysoki+ średni ton do przetwornicy, a z niej kable do radia). Gdzie najlepiej zamontować wysoki ton? Może tam, gdzie powinny być gałki od regulacji lusterek? Myślałem też, aby przetwornice zamontować na taśmę dwustronną pod tapicerka w drzwiach. Miałem tak w renault Megane i działało, nie latało. Może macie inne jakieś idealne miejsce na przetwornice, bez konieczności ściągania tapicerki?

roberto18
06-10-13, 16:11
Dodatkowo chciałem zapisać się o zamek w drzwiach. Wkładając kluczyk do drzwi i przekrecajac, gdy otwierają się dwoje drzwi, to oznacza, że autko ma centralny zamek? Bo żadnego pilota nie mam :-\ jak też sprawdzić, czy mam immobilizer?

Wracając do zamka w drzwiach, to od strony kierowcy mam tak, że jak wloze kluczyk do drzwi, to nie można przekręcić kluczyka. Muszę jakby poruszać kluczem, żeby"wszedl" w odpowiednie ząbki. Czy to oznacza, że zamek jest zużyty i należy go wymienić?

kruczekvu
06-10-13, 21:46
Wkładając kluczyk do drzwi i przekrecajac, gdy otwierają się dwoje drzwi, to oznacza, że autko ma centralny zamek?
No skoro drzwi się otwierają to chyba logiczne że centralny jest


Bo żadnego pilota nie mam
Nie musisz mieć


jak też sprawdzić, czy mam immobilizer?
Masz zieloną kontrolkę w postaci klucza na liczniku jak załączysz zapłon


Wracając do zamka w drzwiach, to od strony kierowcy mam tak, że jak wloze kluczyk do drzwi, to nie można przekręcić kluczyka. Muszę jakby poruszać kluczem, żeby"wszedl" w odpowiednie ząbki. Czy to oznacza, że zamek jest zużyty i należy go wymienić?
Nie musisz zmieniać zamka ale pewnie kluczyk masz już podjechany i efekt taki jak piszesz

roberto18
07-10-13, 08:11
aha, więc to jednak jest wina kluczyka, a nie zamka. Kluczyk i tak muszę dorobić, bo mam tylko jeden. Jeśli chodzi o immobilizer to w takim razie też to mam, bo świeci mi zielona lampka łyżka na desce rozdzielczej. Dzięki za odpowiedzi :-)

rooter666
07-10-13, 09:08
Ta rączkę od regulacji oparcia mam, ale tych dwóch pokretel już nie:-\ od czego to jest?



pokrętła od regulacji wysokości są w poliftach

lukasrz
07-10-13, 13:12
świeci mi zielona lampka łyżka na desce rozdzielczej.


łyżka? tez wymyśliles, to jest kluczyk ;)

roberto18
07-10-13, 20:53
Kurczę, tak to jest jak się pisze na smartfonie i polega na auto korekcie :-\

Powiedzcie mi, czy po wyłączeniu świateł pozycyjnych lub mijania, powinny zaswiecic się jakieś kontrolki na desce? Bo u mnie nic takiego nie ma. Jedynie mogę sprawdzić to po przekreconej raczce z lewej strony lub podświetlonej desce.

MaTi95
07-10-13, 21:19
nie ma zadnych kontrolek od wlaczonych swiatel.

Gibbon
07-10-13, 23:09
Od wyłączonych tym bardziej