PDA

Zobacz pełną wersję : Falujące / skaczące obroty b18c4 ej9



Crazyblack
02-10-13, 19:59
Może ktoś będzie znał powód mojego problemu :D
Samochód posiadam od kilku miesięcy, jak wiadomo do tej pory było ciepło i nie miałem żadnych problemów, jednak w ostatnim czasie kiedy temperatura trochę spadła mam problem podczas odpalania mojej 'rakiety'.

Niedługi czas temu kiedy odpalałem go rano obroty stabilizowały się od razu, ale gdy np. włączyłem ogrzewanie lub lekko dodałem obroty poprzez pedał gazu wtedy zaczynały szaleć. Skakały od takich że auto wpadało w wibracje (bardzo niskie) do około 1000-1300 i i ustawało to dopiero kiedy się rozgrzał.

W ostatnim czasie od razu po odpaleniu obroty skaczą lub od razu gaśnie po odpaleniu.

*Silniczek korkowy był czyszczony już 2 razy, czytałem o podobnych problemach tylko że były one 'podobne' a nie identyczne więc nie mam pewności co zrobić :)

PeJot
02-10-13, 21:40
Czyżby po swapie nie zostały podłączone do krokowca przewody wodne ? ;)

Ecu masz od B18C4 czy wystrojony P28/P30 ?

Crazyblack
04-10-13, 16:45
Swap był dawno temu i nie robiony przeze mnie, płyn ciekł z przewodów jak je zdejmowałem z korkowego więc raczej podpięte.
A na drugie pytanie odpowiem niestety: Nie wiem. W jaki sposób to sprawdzić? ;)

@@
jutro dobiorę się do kompa i zobaczę co tam siedzi :)

Crazyblack
08-10-13, 15:28
A więc tak, Ecu to przerobione pod vteca i wystrojone P06 + mam nie podłączone IAB (o ile dobrze pamiętam że tak to się nazywa)- te dwa otwory w przepustnicy i wybiera sobie którym ma lecieć.
Czy to możliwe żeby to była wina źle wystrojonego kompa?

sebastanlec
10-10-13, 20:27
IAB moze psuc robote wg mnie chyba ze strojenie zle wykonane

PeJot
13-10-13, 17:57
Sprawdź jeszcze raz czy wszystko jest OK z wężami wodnymi i prawdopodobnie trzeba skorygować w Crome ustawienia krokowca (kompensację, wolne obroty, schodzenie ze ssania).

Warto umówić się z jakimś tunerem od ECU i przy okazji sprawdzić AFR tej mapy czy to nie jest jakiś badziew krążący po internecie.

Co do IAB to nie mają wpływu na wolne obroty, jeżeli ECU ich nie używa to są cały czas otwarte i ew. silnik może zamulać przy wkręcaniu z dołu jeżeli mapa była strojona z użyciem motyli (normalnie motyle są zamknięte do ok. 4000rpm i zwiększają moment obrotowy na niskich obrotach).

Crazyblack
02-03-14, 16:37
Z wężami wodnymi wszystko ok, kupilem drugiego krokowca i przetestowałem ale to samo- czyli krokowiec działa. Sprawdzony zapłon też wszystko ok, przepustnica jeszcze raz wyjęta i wyregulowana jak trzeba (bo wcześniej bawiłem się zderzakiem o czym nie wiedziałem).

Teraz planuję sprawdzić AFR bo coraz większa szansa że to wszystko wina wystrojenia a jeżeli wystrojony do dupy to i AFR nie będzie dobry. Tyle że muszę zdjąć wydech i wspawać sobie gniazdo na sondę bo mam tylko jedno pod lambdę.Niektórzy podobno bawią się we wkładanie sondy na patyku od tyłu ale znajomy powiedział że mi tak nie zrobi i żebym sobie wspawał gniazdo. :)

Dawid0688
02-03-14, 22:01
Obstawiam ze masz przepustnice bez zaworu FITV. Zakup taką z tym zaworem i ssanie będzie ok :)

Gajos90
03-03-14, 11:53
Obstawiam ze masz przepustnice bez zaworu FITV. Zakup taką z tym zaworem i ssanie będzie ok
x2
mam to samo u siebie.