PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieranie opon o plastikowe nadkola



muzg
01-10-13, 21:10
Mam problem z ocierającymi oponami o te plastikowe nadkola z przodu.
Amory MTS (ale to pomińmy ;]), sprężyny H&R. Samochód posadzony na najniższym frezie, ogólnie wizualnie koło równo z nadkolem (jeszcze nie schowane) jutro najwyżej fotkę pokaże.
Z początku tego problemu nie było, póki amory były twarde...
O dziwo z lewej strony która siedzie te pół centymetra niżej nie przyciera tak bardzo jak z prawej.
Z prawej strony wystarczy nawet przy bardzo małej prędkości skręcić mocniej kierownicę i trze. Na prostej nic nie przyciera i na długich łukach gdzie nie trzeba zbyt kierownicy skręcać.
Widać przytarte nadkola w środku na tych odstających wyżłobieniach i z prawej strony nadkole przy samym błotniku, spinka jest już nieźle spiłowana i trochę dalej.
Felgi 15' ET38 opony 195/50 R15 więc nie powinno trzeć, tyle, że mam Advany neovy ad08, a podobno w przypadku slicków szerokość 195 trzeba już liczyć jakby miały 205.
Nie mam pojęcia co z tym zrobić, bo już mnie ku^%ica bierze przy takiej jeździe.
Trze jakby opony były zbyt blisko błotników i nie chowały się w nadkolu jak trzeba. Dziwi mnie to bo przy tych wymiarach felg i opon powinno być jak trzeba.
Znajomy na samochód podobnie lub ten 1cm niżej :
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/s720x720/303510_278207805614021_1045125515_n.jpg
https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/q79/s720x720/270347_391148554319945_311915223_n.jpg

I nic mu nie obciera...z tym, że niema kompletnie tych plastików w nadkolach.
Zastanawiam się czy wywalenie tego plastiku + zakrycie czymś zbiorniczka spryskiwaczy załatwiło by sprawę. z obcieraniem czy konieczne było by jeszcze jakieś zaklepywanie.

Zrobiłem nawet taki test... mam odboje w klipsach i nawsadzałem tego na tyle, że zostało odkryte ledwo z 3cm tłoka, 3 zakręty faktycznie przeleciałem bez przycierek, ale potem znowu zaczęło trzeć.
Jak się okazało, pod wpływem ścisku klipsy się porozszerzały i pospadały z tłoka.
Można by w sumie po założeniu posklejać te klipsy kropelką,tak żeby nie miały możliwości pospadać, ale nie wiem jak dużo ich potrzeba (nie chcę za dużo dać).
Tylko, że nie wiem czy to dobre rozwiązanie żeby skracanie skoku tłoka odbywało się poprzez odboje, bym praktycznie każdy zakręt brał leżąc na odbojach.

muzg
03-10-13, 18:12
Zastanawiam się czy to może być przyczyną:
http://i41.tinypic.com/mvp01d.jpg

Mam felgi Japan Racing JR1 i zauważyłem, że większość ich felg 15x6,5 mają ET38, natomiast przy dragach jest et40 zwykle.
Jeżeli to faktycznie wina tych felg to się wku&^ię bo tyle co je kupiłem w tym roku, a inna repliką w tym wzorze jest Rota boost, która jest dużo droższa.

Widziałem w temacie nyndza, ze ma felgi OZ Racing Superleggera 15' cali, z tego co znalazłem to mają one szerokość 7' i et37, a jego samochód jest na dodatek ciut niżej jak mój, więc sam już nie wiem co u mnie powoduje to obcieranie.
Może faktycznie twardszy zawias niż przymiękkawy mts by załatwił sprawę