PDA

Zobacz pełną wersję : Klamka zewnętrzna



kiko13
01-10-13, 19:52
Poczytałem archiwalne posty ale odpowiedzi nie znalazłem, chodzi mianowicie o problem z klamką zewnętrzną w sedanie 97 czyli klamki takie jak w coupe i 2d. Po pociągnięciu klamka nie wraca w swoje pierwotne położenie czyli jeśli jej nie dopchnę drzwi nie zamkną się. Wkurza mnie to, bo już kiedyś miałem taki problem ale ustąpił. Odpiąłem boczek potraktowałem tam gdzie mogłem smarem w sprayu i nic :-( Widać, że sprężyna całą i wydaje mi się że ona właśnie odpowiada za pracę klamki. Proszę o dpowiedzi.

York22
01-10-13, 20:43
Najlepiej użyj najpierw WD-40. Wg mnie najlepiej się sprawdza w takich zadaniach. Od strony zewnętrznej, podnieś klamkę (tak jakbyś chciał drzwi otworzyć) i popsikaj z prawej i lewej strony, są tam takie jakby zawiasy, no i machaj góra - dół. Potem znowu psiknij i tak kilka razy.
Pare razy już w różnych autach tak rozruszałem klamki.

kruczekvu
02-10-13, 01:16
Pare razy już w różnych autach tak rozruszałem klamki.
Nie tylko Ty i ostatnio w Seicento walczyłem z tym ale neistety musiałem demontować klamkę bo taki opór miała że całe WD bym wytrzepał a i tak nie skutkowało za dużo
Wyjąć klamkę najlepiej i dokładnie nasmarować wszystkie ośki od niej i na długie lata spokój

kiko13
02-10-13, 21:33
Dziękuję. Od zewnątrz jest mała możliwość, spróbowałem dzisiaj i próbowałem już kiedyś. Lepiej zdejmę boczek, lepszy dostęp. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, że ni z tego ni z owego klamki ciężko pracują. Czy tylko te rzeczone zawiasy robią opór czy może coś gdzie indziej?

kruczekvu
03-10-13, 00:21
Czy tylko te rzeczone zawiasy robią opór czy może coś gdzie indziej?
Nie spotkałem się z inną wadą

kiko13
03-10-13, 22:35
Dziękuję za pomoc. Dałem radę. Po rozebraniu i dosyć dużej ilości ruchów efekt zadowalający. Zresztą jak w życiu:-)