PDA

Zobacz pełną wersję : Który olej jest lepszy(parametrami) ?

aroVTec
01-10-13, 19:43
Witam!

Po generalnym remoncie silnika nastał czas wymiany olejów, wiadomo po 15w40 wszedł 10w40, jednak na ostatnią wymianę będę wlewał 5w40 i tutaj kieruję pytanie do ludzi, którzy się znają na olejach.

Mianowicie, mam do wyboru 2 oleje - Castrol Magnatec C3 5w40 i Motul 5w40.

Dokładniej moje pytanie brzmi, który z tych olei będzie lepszy patrząc na parametry ? I czy ktoś używał któregoś z w/w ?

Proszę o pomoc, bo niebawem będzie mi się szykować ostatnia zmiana oleju.

vnv_nation
01-10-13, 19:49
Castrol Magnatec C3 5w40 i Motul 5w40.

Dokładniej moje pytanie brzmi, który z tych olei będzie lepszy

Motul.

Seba27
01-10-13, 19:53
Motul to motul - cena za jakosc tez inna choc Castrol jest BDB :)
Pod boosta pepiej Motula z racji faktu wyzszej temperatury ktora wytrzyma i nie zamieni sie w wode.

mirasek
01-10-13, 20:14
Castrol Magnatec C3 5w40
po co Ci niskopopiołowy olej stworzony m.in. do diesli z DPF, skoro jak się domyślam pytanie dotyczy d16z6 ? :)

Motul 5w40
X-cess 8100 ?? Będzie ok.

Seba27
01-10-13, 20:36
po co Ci niskopopiołowy olej stworzony m.in. do diesli z DPF, skoro jak się domyślam pytanie dotyczy d16z6 ? :)

X-cess 8100 ?? Będzie ok.

Po co olej do diesli powiadasz...
Odwiedz strone CASTROLa i zauwazysz ze jego wlasnie rekomenduja do d16z6 - a dieslem nie jest ;)

mirasek
01-10-13, 21:24
Powiadam m.in. (między innymi) do diesli, bo posiada też klase A3/B4 bodajże, a "rekomendacja" oleju mid saps do silnika nie potrzebującego takiego oleju to czysty marketing.

Seba27
01-10-13, 21:33
No dobra, miedzy innymi to nie znaczy ze przeznaczony wylacznie do siesla wiec dobry i rekomendowany tez do tego silnika i innych. Motul pewnie tez ma szeroki wachlarz zastosowan, nie wiem nie wnikam, ja jezdze akurat teraz na tym Castrolu bo motul byl sporo drozszy. Nie mowie ze nie lepszy bo lepszy i z pewnoscia wytrzymuje wyzsza temp niz Castrol.
Jednak Castrol jest bardzo dobry i wystarczajaco dobry, wcale nie trzeba motula.

kruczekvu
02-10-13, 01:13
Odpowiadając na pytanie założyciela tematu i jeden i drugi olej jest dobry

aroVTec
02-10-13, 07:21
Dlatego pytam Was, który będzie lepszy dla D16Z6 ? Zaproponowano mi jako trzeci do wymiany olej Motul i Castrol. Chcę też wiedzieć czy Motul pomaga czy robi coś więcej dla silnika?

karas
02-10-13, 09:18
Witam!

Po generalnym remoncie silnika nastał czas wymiany olejów, wiadomo po 15w40 wszedł 10w40, jednak na ostatnią wymianę będę wlewał 5w40 i tutaj kieruję pytanie do ludzi, którzy się znają na olejach.

Mianowicie, mam do wyboru 2 oleje - Castrol Magnatec C3 5w40 i Motul 5w40.

Dokładniej moje pytanie brzmi, który z tych olei będzie lepszy patrząc na parametry ? I czy ktoś używał któregoś z w/w ?

Proszę o pomoc, bo niebawem będzie mi się szykować ostatnia zmiana oleju.

temat o olejach istnieje na forum
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?19768-Oleje-silnikowe-i-przek%B3adniowe!!!!!
\ ma 189 stron i jakbys nie był patentowanym leniem to bys sobie przeczytał ostatnie 10 stron i bys wiedział jaki olej sobie dobrac. Wyobrazasz sobie co by sie stało gdyby kazdy z 28000 uzytkowników istniejacych na forum zadawal tak jak ty osobne pytanie dotyczace oleju jaki ma wlac?? Szukajka nie boli

mirasek
02-10-13, 10:00
No dobra, miedzy innymi to nie znaczy ze przeznaczony wylacznie do diesla wiec dobry i rekomendowany tez do tego silnika i innych.
Może nie tyle co rekomendowany, powiedzmy że nadaje się, jednak uważam że stosowanie olejów o obniżonej zawartości fosforu i siarki do starszych silników które tego nie wymagają, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli miałbym do wyboru tylko Motula X-cess i Magnateca z C3 do starej hondy po remoncie, wybrałbym tego pierwszego.

Seba27
02-10-13, 10:31
Może nie tyle co rekomendowany, powiedzmy że nadaje się, jednak uważam że stosowanie olejów o obniżonej zawartości fosforu i siarki do starszych silników które tego nie wymagają, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli miałbym do wyboru tylko Motula X-cess i Magnateca z C3 do starej hondy po remoncie, wybrałbym tego pierwszego.

W takim to razie przy wymianie przejde na motulka ;)
A temp wrzenia jak z nim wyglada? Bo mniej niz Castrol to on niestety nie kosztuje

lukasrz
02-10-13, 10:44
A ja bym zalał shell 5w40 bardzo dobry olej w bardzo dobrej cenie. Szukacie magicznych właściwości swoich silników, każdy sprawdzonej marki olej bedzie dobry.

mirasek
02-10-13, 11:55
A temp wrzenia jak z nim wyglada? Bo mniej niz Castrol to on niestety nie kosztuje
Podstawowa charakterystyka wygląda tak:

Motul X-cess
http://www.motul.com/system/product_descriptions/technical_data_sheets/52/original/8100_X-cess_5W-40_(GB).pdf?1357663396

Magnatec C3
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCoQFjAA&url=http%3A%2F%2Foil-land.pl%2Fpl%2Fp%2Ffile%2Fbc8d89007007d9473179d891 2f56417f%2FCastrol-Magnatec-5W40.pdf&ei=RehLUvD1HsKI4ASdg4HQDQ&usg=AFQjCNFIid0YYWXImVj271tF-M7HguUFZg&bvm=bv.53371865,d.bGE&cad=rja
(pdf do ściągnięcia)

Motul ogólnie trzyma nieco wyższą lepkość, dużo lepszy TBN, temp. zapłonu Castrol niestety nie podaje bo pewnie nie ma się czym chwalić. Rzeczywiście stare hondy użytkowane normalnie nie potrzebują cudownych technologii, tym bardziej że nowe oleje co raz mniej chętnie "współpracują" ze starymi silnikami, bo teraz bardziej dba się o ochronę katów, dpf'ów, normy euro i "ekologię", niż o same silniki.

motomaniak1988
02-10-13, 13:13
Ja bym brał motula albo np valvoline z tego co mi wiadomo po Castrolu syf się osadza w silniku.

Jaro1607
02-10-13, 19:35
Ja używam Valvoline i jest bardzo dobry. Z tego co sie orientuje( mogę się mylić) ale Valvo tańszy niż Motul a napewno "lepszy" niż Castrol.

spychu
02-10-13, 19:49
Ja używam Valvoline i jest bardzo dobry. Z tego co sie orientuje( mogę się mylić) ale Valvo tańszy niż Motul a napewno "lepszy" niż Castrol.
Wcale nie tanszy, rownie dobry co Motul, odnosnie Castrola sie nie wypowiadam bo dla mnie jest to syf po tym co widzialem i nigdy w zyciu Castrola zadnemu ze swoich klientow nie sprzedam.

Seba27
02-10-13, 22:56
Wcale nie tanszy, rownie dobry co Motul, odnosnie Castrola sie nie wypowiadam bo dla mnie jest to syf po tym co widzialem i nigdy w zyciu Castrola zadnemu ze swoich klientow nie sprzedam.

Pawle a co widziales..? bo zaczynam sie lekko niepokoic...

Michał102
02-10-13, 23:01
O Castrolu krąży opinia, że zostawia syf w silniku i lubi znikać.

Co do "nowoczesnych" olejów, to przy okazji zapytam - jakie negatywne skutki może nieść ze sobą jazda na Motulu 5W40 x-clean w D16Y8?

Jaro1607
02-10-13, 23:25
Słyszałem rownież że Castrol jest podrabiany bardzo często ale ile w tym prawdy co do tego to nikt nie wie...

kruczekvu
03-10-13, 00:24
odnosnie Castrola sie nie wypowiadam bo dla mnie jest to syf po tym co widzialem
Możesz powiedzieć co bo osobiście nigdy się nie spotkałem z jakimś że tak to nazwę bałaganem po Castrolu
Co innego z Elfem gdzie widziałem taką masakrę że aż usiadłem

Seba27
03-10-13, 10:19
Spoko, na bazarze takich rzeczy nie kupuje a w hurtowniach raczej podrobek nie maja ;)
To co?
Przechodzic na Valvo najlepiej?
Tak psioczycie na Castrola a i tak wolalem wlac jego niz Orlen, Lotos, Mobil czy cos takiego

aroVTec
03-10-13, 18:16
Wynika z tego, że Motul jest dobry i warto go wlać - pojeżdżę na nim i napiszę co się działo :)

spychu
04-10-13, 15:15
Spoko, na bazarze takich rzeczy nie kupuje a w hurtowniach raczej podrobek nie maja ;)
To co?
Przechodzic na Valvo najlepiej?
Tak psioczycie na Castrola a i tak wolalem wlac jego niz Orlen, Lotos, Mobil czy cos takiego
Milion razy wg mnie lepiej wlac Mobila niz Castrola.

kruczekvu
05-10-13, 01:03
Milion razy wg mnie lepiej wlac Mobila niz Castrola.
Podobne zdanie mam imienniku jednak nie uważam że Castrol jest złym olejem.Jakby tak było przykładowo VW by Castrola nie stosował a taki u mnie w robocie jest zalewany od nowości do aut
Z najgorszym olejem jakim się spotkałem to Lotos i ELF przez którego sam zajechałem sobie kiedyś Corsę jak miałem
Obecnie śmigam na Mobilu i w ASO znajomy sam w większości taki stosuje więc chyba źle nie jest