PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1,5 16v Problem z wentylatorem



remi1985
27-02-08, 23:55
Witam... Mam problem z wentylatorem nie załacza sie... stałem w korku kreska temperatury maksymalnie na czerwone pole a wentylator nic... Chłodnica goraca ze jej dotknac nie szło... Co zauważyłem to ze temperatura w zbiorniczku wyrównawczym była normalna... czy to moze miec wine korek wlewu w chłodnicy??? czy czujnik w bloku? A nawet nie wiem gdzie ten czujnik jest...Jak wiecie to prosze napiszcie.... silnik wentylatora działa bo sprawdzałem...Z góry dzieki... Pozdro

skolopendra
28-02-08, 14:13
czy to moze miec wine korek wlewu w chłodnicy?

może być, i zapewne termostat do wymiany

remi1985
06-03-08, 20:51
Czy jest ktos w stanie napisac mi gdzie znajduje sie czujnik temperatury silnika?

skolopendra
07-03-08, 00:22
u mnie on jest pod aparatem zapłonowym
nie wykluczone że masz go tak samo :)

remi1985
14-03-08, 23:16
znalazłem problem!!!!Poprostu był bezpiecznik spalony w tej skrzynce pod maska...a wymieniłem termostat i ten czujnik temperatury nie potrzebnie...no ale teraz jest ok...dzieki :) za pomoc

piecia919
15-03-08, 15:13
a który to bezpiecznik?? bo ja mam ten sam problem, masz moze zdjęcie skrzynki z tym bezpiecznikiem??

remi1985
16-03-08, 21:01
Zdjecia nie mam...niestety! to jest skrzynka pod maska! Jak podnosisz maske to po lewej stronie koło akumulatora...to sa takie zwykłe bezpieczniki. Sprawdz wszystkie najlepiej i wtedy bedziesz wiedział który jest spalony... O ile to taki sam problem jak u mnie... Bo mozesz miec problem z wentylatorem. kolo chłodnicy jest złaczka ktora laczy przewod z silnikiem wentylatora!!! wyciagnij ja i podłacz wentylator bezposrednio do akumulatora za pomoca np. kabli.. ja tak zrobiłem i byłem pewien , ze wentylator jest ok....bo odrazu sie właczył...kombinuj troche i dojdziesz do usterki...pozdro