PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie korka od chłodnicy



areq
27-02-08, 19:28
Zauważyłem że w zbiorniczku wyrównawczym mam pusto, zalałem odpowiednio, przejechałem ok. 20km i znów sucho. Płyn ze zbiornika ucieka do chłodnicy. Dziwne jest to że gdy silnik jest rozgrzany to twarde sa przewody od chłodnicy, czyli jest wysokie ciśnienie, zbiornik wyrównawczy pusty czyli woda sie nie przelewa, w chłodnicy woda pod korek na zimnym.
Czy to własnie korek jest uszkodzony? Nie puszcza wody do zbiornika, a ze zbiornika do chłodnicy działa.

gregor
27-02-08, 21:56
a nie zastanawiales sie gdzie ucieka plyn ?? jak nie ma kaluzy pod autem to sprawdz jaki masz poziom oleju (jezeli poszla uszczelka pod glowica plyn dostaje sie do silnika), ale o tym juz bylo !!

karpik85
27-02-08, 22:15
ja mam od niedawna podobne jazdy, znika mi płyn. Na 99 % podejrzewam, ze to uszczelka pod głowicą, więc już powoli fundusze próbuje na jej robote wygospodarować.

areq
28-02-08, 00:41
Oleju nie bierze, nie dymi na biało, nie muli. Zauważyłem wyciek płynu pod autem, ostatnio wymieniłem chłodnice, na nowej przez kilka dni było ok ale teraz zaczyna wyciekać, mokra była w okolicach tego kraniku na dole, może takie cisnienie jest ze tamtędy wypycha. Skąd takie ciśnienie w układzie? Czy to może być wina tego korka? Jak można go sprawdzić?

czarnamamba190
28-02-08, 09:09
Witam wszystkich jestem na tym forum pierwszy raz,mam problem z moja honda(1,4 75KM,'97 z instalacja gazową zdaje się że podstawową)auto zawsze opdpalam na benzynie dopiero potem przełączam na gaz,problem jest nastepujacy nie mogę odpalić auta w normalny sposób przekrecenie kluczyka nic nie daje(rozrusznik chodzi ale nie załapuje,lampki sie świeca)aby zapalić musze dodawać gazu zwiekszenia obrotów powoduje zapłon jak już zapali wszystko chodzi prawidłowo jak było zimno wyraznie dało sie zauwarzyć gdy zrobi sie cieplej lub silnik jest nagrzany auto zapala normalnie bez dodawania gazu gdy było zimniej problem sie pogłębiał,jednakże ostatnio nawet jak zrobiło sie ciepło zdarza sie to coraz częściej-narazie byłem w jednym zakładzie diagnostyki ale gość powiedział żę sia tego nie ruszy bo auto jest na gazie-wyraznie widać że aby auto zapaliło w należy dodać mu obrotów to jest jakaś wskazówka niestety ja nie wiem jak sie za to zabrać. ??

plakon83
28-02-08, 10:52
A jak przed odpaleniem wciśniesz kilka razy gaz to nie pomaga?, może coś z pompą paliwa

Spider22
28-02-08, 13:20
Wymiana korka w chłodnicy to koszt rzędu 15-20zł on jest odpowiedzialny za upuszczanie ciśninenia z chłodnicy do zbiornika wyrównawczego. jeśli to nie pomoże to na bank uszczelka pod głowicą.

areq
28-02-08, 13:38
czarnamamba190, prosba do Ciebie, załuż nowy temat, ten jest całkiem o czyms innym.

Odnośnie mojego problemu zauważyłem ze woda ucieka wtedy jak wody jest pod korek na zimno, zagrzeje sie i wtedy ucieka do momentu az wody bedzie pod korek na ciepłym, nie oddaje do zbiornika.
Sprawdziłem ten korek. Wystaje z niego taka czesc plastikowa, okrągła i lata we wszystkich kierunkach, wisi sobie tak. Czy to jest usterka?

skolopendra
28-02-08, 14:06
Czy to może być wina tego korka? Jak można go sprawdzić?

może być ,nikt nie jest wróżką i tego wycieku poza Tobą nie widzi


Wymiana korka w chłodnicy to koszt rzędu 15-20zł

co by nie było zepsute ,skoro

mokra była w okolicach tego kraniku na dole,

to trzeba naprawić

areq
29-02-08, 10:56
Założyłem dziś nowy korek. Teraz po nagrzaniu silnika przewody nie są takie twarde, jak je ściskam słychać teraz powietrze w zbiorniku wyrównawczym czego wcześniej nie było. Pojeżdze i zobacze czy bedą braki wody :agent:

elmos
01-03-08, 10:30
Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Miałem podobny problem ze swoją hondą-silnik d15b7. Ubywało płynu w zbiornik. Okazało się że pompa wodna się rozszczelniła i tędy sporo uciekało. Proponuje również sprawdzić czy nie ma osadu pod pompą-u mnie wyglądał podobnie jak kamień w czajniku :)

areq
04-03-08, 18:04
Po kilku dniach testowania nowego korka moge powiedzieć ze już wszystko jest OK :aloha: woda nie ucieka :d węże są miękkie ;)

gregor
04-03-08, 18:11
gdzie i za ile kupiles korek, jakiego typu jest ten twoj?ten z dziubkiem krotki? w tym tez lata ten cycek ??

areq
04-03-08, 18:18
W tym tez cycek lata. To jest taki niski korek, bez spręzyny, bo tez takie widziałem. Gość mówił ze to jest do V-tec ale ja mam tylko D15B2. Cena to 47zł. Kupiłem go w serwisie w okolicy. To jest na cisnienie 0.9, wczesniej miałem 1.1 ale gosc mówił ze ich juz w sprzedazy nie ma, tylko 0.9.