PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 problem z obrotami po regulacji gaznika

Paso
27-02-08, 19:28
Siemka

Bylem u mechaniora regulować ssanie bo było trochę za duże oraz mieszankę bo była troche za uboga. Po regulacji mam teraz około 2500-2700 obr/min po czym po około 2 minutach schodzi na 1200 obr/min. Silnik nagrzewa się normalnie ale gdy wskazówka temperatury jest już prawie w prawidłowym położeniu i ssanie się wyłącza a obroty spadają do około 600 obr/min ( po włączeniu dmuchawy na 4 i wszystkiego co się da obroty spadają na około 500 obr/min ale silnik nie gaśnie ). Dziwny objaw jest taki że po kilkunastu minutach obroty wracają na prawidłowe około 850 obr/min.
Co może być przyczyną tego??. Dodam że gdy regulowałem samo ssanie bez mieszanki było ok dopiero po 2 wizycie i regulacji mieszanki wystąpił ten problem. Jednocześnie pojawił sie także problem z odpalaniem fury z rana. Po wciśnięciu kilkukrotnie gazu i odpaleniu obroty wbijają na 1500 po czy spadają i silnik gaśnie. Za drugim razem jest już ok obroty normalnie rosną.
Może ktoś miał podobne objawy??
Dzięki za pomoc

macieks
01-04-08, 22:42
Mam dokładnie ten sam problem, mam nadzieje że ktoś coś zdiagnozuje...

Skoti
02-04-08, 09:13
jak dla mnie żle wyregulował ci gażnik i odwiedził bym go raz jeszcze. Co do obrotów że spadaja to normalne gdy włączysz jakiekolwiek obciazenie.

Egon
01-07-08, 20:07
dolacze sie do pytanie u mnie z rana gdy silnik jest calkowicie zimny obroty wskakuja na 4 tys i trzymaja sie tak jakos przez 2 minuty co moze byc przyczyna ?? jak wogole regulowac ssanie ??

Włóczykij
01-07-08, 20:16
nie jedź na regulację SSANIA tylko na czyszczenie i regulację GAŹNIKA. miałem takie same lub podobne do waszych objawy, po regulacji gaźnika właśnie wszystko wróciło do normy.
pod filtrem powietrza (po zdjęciu obudowy widać) jest też śruba, dzięki której reguluje się obroty na jałowym biegu.

mellucci
03-07-08, 15:57
mam rowniez ten sam problem ... ;/

gorek
20-07-08, 12:06
powiem tak : samemu ogarnąłem ten gaźnik .. od strony ściany(grodzi) masz za gaźnikiem plastikowe pokrętło , tym podkręcasz obroty na biegu jałowym ale dopiero się tym baw wtedy jak autko juz ma normalną tem peraturę pracy... a i tak w d13 nie dda się tego ustawic bo jak ma temp ok to masz wyższe obroty. a co do regulacji ssania to robi się w ten sposób ze patrząc na wprost pod obudowa filtra powietrza jest taka mała srubka ze spreżynka .. to jest redulacja ssania .. zapalasz ZIMNE autko najlepiej po nocy i czekasz jakies 40 sekund .powinny juz byc dosyc wysokie obroty ssania wiec możesz je skręcić trochę ale pamietaj że jak skręcisz za bardzo to zimą będziesz miał problem z zapalaniem :) wiec na zimę odkręcisz sobie o jeden obrót i temat z głowy ..ps zeby to srobic musisz miec długiego krzyżaka :D powodzienia . jak cos to GG 1221265

Skoti
21-07-08, 09:58
Co do regulaji ssania kolega dobrze mówi.
Co do regulacji obrotów to nie wiem czy czyszczenie pomoze.
Ja miałem czyszczony juz pare razy i zawsze obroty nie mam idealnie 800. często spadaj do 400 ale silnik nie gaśnie.