PDA

Zobacz pełną wersję : Za głośny wydech.



CieCHu_VI
30-09-13, 11:49
Przy wymianie seryjnego końcowego na proex'a odkryłem, że ktoś w moim aucie zrobił przelot 2 cale. Mam założonego 4-2-1, strumienicę i końcowy właśnie Proex. Teraz pytanie, czy wrzucenie jakiegoś środkowego tłumika wyciszy układ, czy należy od razu szukać innego końcowego (trochę szkoda mi się go pozbywać bo dźwięk bajka, ale baaardzo głośno)? Ewentualnie, czy jest ktoś, kto zrobiłby silencer pod dany tłumik?

birchie
30-09-13, 13:05
Teraz pytanie, czy wrzucenie jakiegoś środkowego tłumika wyciszy układ

A jak, kurde, myslisz? :D

CieCHu_VI
30-09-13, 13:34
Myślę, że zaszkodzić nie zaszkodzi ale czy efekt będzie taki, że nie będę musiał jeździć w trasy w stoperach to mam wątpliwości :D

birchie
30-09-13, 14:02
Myślę, że zaszkodzić nie zaszkodzi ale czy efekt będzie taki, że nie będę musiał jeździć w trasy w stoperach to mam wątpliwości

Wóz albo przewóz :) albo przelot, albo cicho :) jakby co- ja mam u siebie 2 tłumiki Proexa na pelnym przelocie i jazda nie męczy zanadto :)

Michał102
30-09-13, 14:35
albo przelot, albo cicho

Da się mieć cichy przelot. Mój złom jest na to najlepszym przykładem:)
Każdy kto ze mną jedzie myśli, że mam komorowy:p

birchie
30-09-13, 14:54
Da się mieć cichy przelot. Mój złom jest na to najlepszym przykładem
Każdy kto ze mną jedzie myśli, że mam komorowy

"Cichy" jest pojęciem względnym :) Przy 2k na obrotku to może i jest cicho, ale czy przy 6k też? :)

Michał102
30-09-13, 15:00
ale czy przy 6k też?

Zapewniam Cię, że też:)
Kilku forumowiczów już ze mną jechało i mogą potwierdzić, np. Vipek, Siwy93 i Jogal.
Mam też filmik jak to brzmi w środku przy pałowaniu. Przewiń sobie do 1:30, bo wcześniej jechałem przy w pełni otwartej szybie i nieźle "furcało" :p


http://www.youtube.com/watch?v=40im326_-vA

markotny
30-09-13, 15:48
Po swoich doświadczeniach z wydechem powiem tak:
Żaden tłumik środkowy nawet jakbyś ich nakładł 10 nie wyciszy ci w znacznym stopniu układu. Zmieni się dźwięk wydechu. Jak chcesz mieć cicho to wymiana końcowego jest kluczowym elementem, mało tego końcówka samego tłumika też nie może być za duża. Może nie słomka ale w okolicach 2 do max 2,5 cala.

Miałem kiedyś z ziomkiem dwa identyczne tłumiki repliki Apexi N1, różnica była właśnie w końcówce. Ja miałem 10cm, kolega 12. O ile stojąc za moim autem można było jakoś znieść hałas o tyle ryk jego wydechu miażdżył bębenki i urywał głowe. Środkowy i kolektor mieliśmy te same bo kolega w zasadzie jechał po mnie z rozwiązaniami.

Michał102
30-09-13, 15:53
Co do końcówki, to racja. Ja mam dość słomkowatą (2 cale), bo tak mi radził Hammer. Jak ma być cicho, to nie ma co dawać końcówki o średnicy obrzyna z gaśnicy, a większość niestety takie kominy sobie zapodaje.

markotny
30-09-13, 16:07
Ja również za radą Hammera mam 2 cale i tyle mi wystarczy. Jak cisne to bardziej słychać parówę pod maską niż wydech i abstrachując - tak właśnie powinno brzmieć dobrze zrobione auto. Jak dojeżdża do obserwatora słychać silnik jak odjeżdża wydech i troszke silnika.

Michał102
30-09-13, 16:14
Jak cisne to bardziej słychać parówę pod maską niż wydech i tak właśnie powinno brzmieć dobrze zrobione auto. Jak dojeżdża do obserwatora słychać silnik jak odjeżdża wydech i troszke silnika.

No dokładnie.
Jak byłem stroić u Jogala, to w pewnym momencie wysiadł on z auta i potem pałowałem sam. Mówił mi potem, że jak cisnąłem w jego stronę na pełnym ogniu, to auta nie było w ogóle słychać. Dolot mam seryjny przez co to auto jest praktycznie bezgłośne :p

Natomiast kumpel całkiem niedawno założył do Focusa jakiś końcowy z allegro... końcówka przypomina tam właśnie wspomnianego wcześniej obrzyna - jak do mnie jedzie, to słychać go z drugiego końca miasta xD

birchie
30-09-13, 17:03
Jak byłem stroić u Jogala, to w pewnym momencie wysiadł on z auta i potem pałowałem sam. Mówił mi potem, że jak cisnąłem w jego stronę na pełnym ogniu, to auta nie było w ogóle słychać. Dolot mam seryjny przez co to auto jest praktycznie bezgłośne

Stealth mode? :P To nawet seryjne auto słychać :P

Bencao
30-09-13, 17:15
A ja mialem srodkowy jakis i koncowy proex i darlo jape jak wrc,dorzucilem drugi srodkowy proexa i jest znosnie dla rodziny czyli dla nas cicho. Wiec srodkowy ma mega wplyw na dzwiek

Michał102
30-09-13, 17:49
Stealth mode? :P To nawet seryjne auto słychać :P

Oj, łapiesz mnie za słówka i czepiasz się na siłę:)


A ja mialem srodkowy jakis i koncowy proex i darlo jape jak wrc,dorzucilem drugi srodkowy proexa i jest znosnie dla rodziny czyli dla nas cicho. Wiec srodkowy ma mega wplyw na dzwiek

Podstawowa sprawa, to odpowiednio przemyślany układ do danego silnika.
U mnie jest chiński kolektor 4-2-1, złącze elastyczne o śred. zew. 55mm., tłumik przelotowy AWG w kształcie kata 55mm. (ponoć gówno, a nie tłumik - jest to najsłabsza część układanki i może kiedyś zastąpi go coś markowego), dalej rurka 51mm., powiększony środkowy od Hammera 51mm., znów rury 51mm. i na końcu OEM Look od Hammera również 51mm.

Wielu mi mówiło, że taka średnica do D16Y8 będzie zbyt mała, ale ja to mam gdzieś i wole ciszę niż darcie japy.

lozek
30-09-13, 18:07
A ja mialem srodkowy jakis i koncowy proex i darlo jape jak wrc,dorzucilem drugi srodkowy proexa i jest znosnie dla rodziny czyli dla nas cicho. Wiec srodkowy ma mega wplyw na dzwiek

Zdecydowanie TRUE! Zmienilem wydech 55mm, + 2 slabe srodkowe awg (1 normalny i jeden powiekszony) na 60mm + 1 mtech powiekszony (10cm srednicy i chyba 60cm dlugosci) i jest duuuuuuzo ciszej mimo ze zmniejszyla sie ilosc srodkowych a zwiekszyla srednica wydechu ;)

Sent from my ST25i using Tapatalk

CieCHu_VI
30-09-13, 23:47
A czy wykonanie silencera jest sporym problemem? Na wyjściu mam 8cm i drze się wniebogłosy :D

hellfire
01-10-13, 00:23
Jak masz 8cm, to tam możesz cały, gotowy tłumik wetknąć do środka ;)

kruczekvu
01-10-13, 02:40
Jak chcesz mieć cicho to wymiana końcowego jest kluczowym elementem,
Z czystym sumieniem teraz mogę powtórzyć że najwięcej miesza końcowy o czym się znajoma przekonała w swojej EJ2

Genax
05-10-13, 17:32
Zapewniam Cię, że też:)
Kilku forumowiczów już ze mną jechało i mogą potwierdzić, np. Vipek, Siwy93 i Jogal.
Mam też filmik jak to brzmi w środku przy pałowaniu. Przewiń sobie do 1:30, bo wcześniej jechałem przy w pełni otwartej szybie i nieźle "furcało" :p


http://www.youtube.com/watch?v=40im326_-vA

Co masz za wydech założony?

Michał102
05-10-13, 22:09
Kolektor "ebay" 4-2-1, w miejsce kata tłumik przelotowy AWG, środkowy powiększony by DjHammer, końcowy przelotowy OEM Look by DjHammer.
Całość na 2 calach.

Atardin
06-10-13, 00:39
Filmik ode mnie - https://www.youtube.com/watch?v=TIbmB2QMeCA Jak wrzuciłem środkowy powiększony, to różnica w ciszy była bardzo duża.