PDA

Zobacz pełną wersję : Urwany korek spustowy chłodnicy w sedanie EK3 99 sedan



djjm
29-09-13, 15:13
Witam, jak w temacie, chciałem sobie wymienić płyn chłodzący (bo nie wiem co wcześniej tam było teraz chcę zalać Dynagel 2000).

Próbowałem odkręcić korek spustowy plastikowy na samym dole chłodnicy. Niestety nie udało się i w rękach został mi ukręcony motylek, bo jakiś czubek zakręcił go chyba jakimiś szczypcami. Śruba plastikowa została w środku i ani drgnie, nic nie ruszyło się. Jak go teraz wyciągnać, aby nie uszkodzić gwintu w środku spustu ?

Model Ek3 sedan 99, 1.5 vtec.

Seba27
29-09-13, 15:24
zostaw to w pip jak jest szczelne i spusc plyn dolnym wezem - problem z glowy

lukasrz
29-09-13, 16:01
A ja bym nic nie robil, pojechal do jakiegos warsztatu i poprosil o sprawdzenie plynu specialnym przyrzadem ( nie wiem jak sie nazywa) sprawdzaja przy ilu stopniach zamarznie. Dasz dyszke i bedziesz mial problem z glowy.

Seba27
29-09-13, 21:28
ja bym nigdzie nie jechal tylko zrzucil ta jedna opaske z dolnego weza, spucil caly plyn, zalozyl waz spowrotem i zalal nowy Dynagel - ten dolny korek to zaden problem - osobiscie zadko go uzywam - poprawka - uzylem go przed ostatnim razem we wlasnym aucie ale np. przy remoncie silnika klienta wolalem nie ruszac zeby nie upier**** tego motylka jak kolega wyzej - pozniej byloby na mnie - a tak - klopot z glowy.

djjm
29-09-13, 22:56
Dzięki za rady, chyba go nie ruszę, bo nie cieknie. Spuszczę z dolnego węża, to samo miałem z fitrem paliwa zakręcony na chama, jakiś osiłek zakręcał wszystko w tym aucie.

Seba27
29-09-13, 22:59
Z filtrem paliwa mniejszy klopot bo jak upierniczysz gwint to w filrze :)
Ale akurat jego trzeba mocno dociagnac klinujac plaskim kluczem na filtrze bo inaczej franca cieknie.