PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie wtrysku



stone
27-02-08, 09:49
Usłyszałem ostatnio tekst, że warto czasem wlać do baku jakiś preparat który zadba o układ wtryskowy, szczególnie w szmochodach z LPG. Obejrzałem w sklepie take coś (super - x jakiejś amerykańskiej firmy), koszt w sumie niewielki, bo ok 10 zł, zastanawiam sie tylko czy to coś da, czy może zaszkodzi ....
Używacie takich cudów w swoich autkach?

Rikoo
27-02-08, 09:52
nigdy nie uzywalem i nie mam zamiaru ja poporstu raz w miesiacu zalewam bak beny do pelna i jezdze :d

rafalb33
27-02-08, 10:20
Tak jak Rikoo pisze jak uzywasz czasem benzyny to nei ma sensu zabardzo. Jesli natomiast benzyna zalega ci w baku kilka miesciecy to jak najbardziej. Albo wlac troche denaturatu chocby po to by wciagnoł wilgoc.

stone
27-02-08, 11:09
Tak jak Rikoo pisze jak uzywasz czasem benzyny to nei ma sensu zabardzo. Jesli natomiast benzyna zalega ci w baku kilka miesciecy to jak najbardziej. Albo wlac troche denaturatu chocby po to by wciagnoł wilgoc.

Raczej staram się żeby benzyna w baku za długo nie przebywała. Zalewam zwykle pół baku i w ciagu miesiąca znika.
Mam tylko małe opory przed wlewaniem jakich wynalazków ... A denaturat to w zimie regulranie do cienkiego leję

rafalb33
27-02-08, 13:16
Spoko nie ma sie czym stresowac.
Ja znam takich oszczednisiow co raz do roku tankuja benzyne :d

stone
27-02-08, 13:30
Spoko nie ma sie czym stresowac.
Ja znam takich oszczednisiow co raz do roku tankuja benzyne :d

no to pięknie...
a ja mam wyrzuty sumienia że wogóle mam gaz :speszony:

Bassmaster
27-02-08, 21:51
Ja z kolei słyszałem, że paliwo Shell z serii V-Power ma w swoim składzie preparat do czyszczenia wtrysków (tankuję V-Power 95).
Bak benzyny mam zawsze pełen (tankuję w tym samym czasie co LPG, na szczęście jest to tylko 5-6L) głównie dlatego, żeby zbiornik nie korodował od środka (zwłaszcza w zimie zbiera się tam wilgoć).
Współczuję osobom, które przez oszczędność muszą spawać lub wymieniać bak, bo jest przeżarty na wylot.

stone
28-02-08, 14:13
[quote="Bassmaster"]Ja z kolei słyszałem, że paliwo Shell z serii V-Power ma w swoim składzie preparat do czyszczenia wtrysków (tankuję V-Power 95).
Też słyszałem .... ale nie mam shela w okolicy

rafalb33
28-02-08, 15:02
Na statoilu bezsiarkowa suprema ma tez ponoc jakies dodatki min. wchlaniajace wode, antykorozyjne itp.

Vesemir
28-02-08, 15:14
Ja zalałem takie coś. Uważam, że poprawa jest taka jak cena. Daje to taki sam efekt jak zmiana paliwa z 95 na 98 oktanów.

lyski1981
28-02-08, 15:31
a co byś chciał f 16 po tym zrobić z hanki?
Vesemir, jeśli tak to wlej paliwo rakietowe :d jołk zioom

Vesemir
28-02-08, 16:45
lyski1981, Nie to miałem na myśli :) To miało znaczyć że nic nie daje.

rafalb33
28-02-08, 19:09
Daje to taki sam efekt jak zmiana paliwa z 95 na 98 oktanów
Czyli tym miłym akcentem mozna skonczyc dyskusje. Skoro wszystko z ukladem benzynowym jest ok, to nie widze sensu stosowania jakis wynalazkow, ktore nigdy nie wiadomo jak sie zachowaja.
Najlepiej profilaktycznie zalac dobrej wachy i pojezdzic raz na jakis czas.

tfidos
28-02-08, 23:44
za 10 zł lepiej wlac 2l benzyny i sobie je spalic w czasie jazdy, wtryski sie uciesza

muzammil
29-02-08, 00:03
takie preparaty rzeczywiscie czyscza uklad paliwowy(lecz nie te za 10 zl tylko drozsze, polecam firme Lucas-amerykanska firma, butelka wyglada dosyc "wiesniacko" taka prosta bialomleczna bez zadnych szalow, nie wiem tylko czy dociera to na polski rynek...). zadna benzyna nie wyczysci wtryskow jak taki preparat(jest on duzo mocniejszy-prosze zwrocic uwage ze nie pisze o kazdym fuel injector cleanerze, szczegolnie te tanie to shit-ten Lucasa sprawdzilem kilkakrotnie na roznych autach i naprawde jest duuuza zmiana).
Co do Vpowera-mysle ze warto tankowac(pomimo ze jest drozsze to znacznie "ekonomiczniejsze"- spalanie jest duzo nizsze niz na zwyklej benzynie; w sumie wychodzi prawie na to samo a jezdizmy na lepszym paliwie)ale nie spodizewajmy sie wzrostu mocy-Honda jest zaprojektowana na 91 oktanow!!(tak, na 91!-przy czym jest to oktanowosc wg amerykanskiej normy-rozni sie ona nieco od tej europejskiej[dla ciekawostki w USA mamy benzyne 87,89 i 91 oktanow, przy czym tak jak mowie, nie jest tak ze jest to benzyna ubozsza od naszej europejskeij az o 9 oktanow[87 USA i 95 Europa]-amerykanskie 91 to mniej wiecej 93-94 europejskie oktany). Ogolnie polecam Vpowera(przez ponad rok jezdzilem TYLKO na takim i spalanie bylo bardzo niskie.

rafalb33
29-02-08, 10:24
Honda jest zaprojektowana na 91 oktanow!!(tak, na 91!-przy czym jest to oktanowosc wg amerykanskiej normy-rozni sie ona nieco od tej europejskiej[dla ciekawostki w USA mamy benzyne 87,89 i 91 oktanow, przy czym tak jak mowie, nie jest tak ze jest to benzyna ubozsza od naszej europejskeij az o 9 oktanow[87 USA i 95 Europa]-amerykanskie 91 to mniej wiecej 93-94 europejskie oktany). Ogolnie polecam Vpowera(przez ponad rok jezdzilem TYLKO na takim i spalanie bylo bardzo niskie.

Cos nie do konca masz racje ;)

W USA, Australi i kilku innych krajach norma okreslana jest wg (MON+RON)/2, natomiast w Eu zblizona do Ron. Paliwo 87 z usa jest odpowiednikiem naszego 91, a 91 usa to nasz 95 :d .
I to ze Honda jest zaprojektowana na jakies paliwo, tez grubo na wyrost bo to zalezy od silnika.
Np. d13b2, d15b2/b7 chyba z3 i kilka innych moga jezdzic na 91, a d16 i b16 min 95oktanow. W 6gen juz wszystkie na 95

muzammil
29-02-08, 21:14
a 91 usa to nasz 95
no to wlasnie o tym pisalem!!!czytaj dokladnie- 91 sa to w rzeczywistosci jakies 93-94 oktany i tyle samo(na naprawde dobrych stacjach) ma nasze 95.
A piszac ze Honda jest zaprojektowana na 91 oktanow mialem na mysli oktanowosc amerykanska(czyli teoretycznie nasze 95). co Ci sie tu nie zgadza??

rafalb33
01-03-08, 14:08
Troche to niejasno napisales.
A nie zgadza sie chocby to, ze twoj silniki ma zalecana min liczbe oktanowa RON 91, a nie 95 jak pisales :)