PDA

Zobacz pełną wersję : zapaliła mi sie pomaranczowa kontrolka w del solu ??



Matys222
29-09-13, 00:00
witam
jak ujade chwile Crx-em Del Sol jakies 5 minut zapala mi sie pomaranczowa kontrolka (sprawnośc silnika) czy mieliscie tak moze?? co to moze byc??

Seba27
29-09-13, 01:10
Moze to byc wszystko tak naprawde ale po opisie wroze z fusow i wychodzi mi blad 22 :)
Zrob diagnostyke najpierw a potem mozna gdybac - w koncu ta kontrolka po cos jest ;)
Tez tak czasem mam jak auto dluzej stoi (check engine)
Wtedy wystarczy dac mu po dupieee dluzej i uzywac codzien i problem znika :)

Matys222
29-09-13, 08:15
dzięki,bo słyszałem że jakoś samemu mozna odczytać te błędy tylko nie bardzo wiem czy to prawda a jesli tak to jak to zrobić :)

reaktor
29-09-13, 08:39
miałem takw zimie
mozliwie ze jakis styk przez chwile stracił kontakt

dopoki sie nie siwieci sie na stałe to sie nie przejmuj

piotreek23
29-09-13, 10:34
Zrób samodiagnostykę http://forum.samnaprawiam.com/elektryka-jak-odczytac-blady-z-komputera-civic-v-gen-vt641.htm dużo o tym masz też na forum. Trzeba używać przycisku SZUKAJ!!

probestic
29-09-13, 10:37
Trzeba używać przycisku SZUKAJ!!

Nie wszyscy mają taki na klawiaturze ;) :p

piotreek23
29-09-13, 10:43
Nie wszyscy mają taki na klawiaturze ;) :p
A powinni montować seryjnie taki większy od spacji :D W temacie bez samodiagnostyki nic nie można powiedzieć. Nie przejmować też nie można się bo może sonda lambda siada i otrzyma się wtedy nie przejmowanie się przy dystrybutorze :) ale to takie wróżenie z fusów.

reaktor
29-09-13, 13:10
A powinni montować seryjnie taki większy od spacji :D W temacie bez samodiagnostyki nic nie można powiedzieć. Nie przejmować też nie można się bo może sonda lambda siada i otrzyma się wtedy nie przejmowanie się przy dystrybutorze :) ale to takie wróżenie z fusów.

i co mu da samodiagnostyka jak bład sie sam kasuje po 5 min...

Seba27
29-09-13, 13:51
koledze po 5 minutach sie zapala a nie gasnie... :)

piotreek23
29-09-13, 14:08
i co mu da samodiagnostyka jak bład sie sam kasuje po 5 min...

Błąd się nie kasuje zostaje w pamięci komputera do resetu. Możesz spokojnie podpiąć kompa i będziesz miał liste błędów. Dlatego po naprawie np. sondy lambda zaleca się reset komputera.

reaktor
29-09-13, 14:40
w takim razie faktycznie z dupy pytanie

Seba27
29-09-13, 15:11
w takim razie faktycznie z dupy pytanie

hehehehehe

w sumie powiem tak - mi podczas pycenia nie raz zapali sie check ale po zgaszeniu i zapaleniu auta nic nie wyskakuje...
I to wlasnie jak kolega pisze, dopiero po paru minutach - ale ostrej jazdy bo przy spokojnej nic sie nie dzieje - raz udalo mi sie "przylapac" tego checka i wyszedl mi blad 22
- sa 3 drogi pozbycia sie go:
1 - Wymiana zaworu Vtec
2 - Zrobienie "obejscia" - wtedy sprawdzanie cisnienia na zaworze nie bedzie dzialac i check nie wyskoczy ale trzeba byc pewnym ze jest olej by nie zajechac sobie silnika
3 - Przytrzymanie na wyzszych obrotach auta przez jakis czas np. 3ka-4ka na autostradzie przez pare minut i powinno ustapic
(mi sie to sypie od nieuzywania auta codzien - wczesniej jezdzac codzien klopotu nie bylo - jezeli kolegi Sol to "kolejne auto w rodzinie" to strzelam wlasnie w Vtec-a)