PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki poliuretan wybrać ? strogflex czy olkusz?



rosro
27-09-13, 20:45
Witam. Mam w planach wymienić wszystkie tuleje zawieszenia i wybór padł na zestaw poliuretanowy. Odnalazłem dwie firmy specjalizujące się w produkcji tulejek z tego tworzywa. Moje pytanie brzmi która z nich wybrać ,ponieważ cenowo różnica jest spora (strongflex ok.1200zł bez cukierków, olkusz 825zł z cukierkami). Różnica jest spora i moje pytanie czy warto dorzucić te pare stów do stronflexa czy wybrać poliuretany Olkusz?
Honda Civic Coupe VI D16Y8

Maskunt
27-09-13, 21:26
Rozmawiałem dzisiaj na temat poliuretanów przy okazji wizyty w PS-Garage, montowali kilku osobom zestawy ze strongflexa już ze 3 lata temu i dalej wszystko w najlepszym porządku.

ma1ster
27-09-13, 22:13
te z Olkusza są takiej samej jakości, więc nie ma co przepłacać... no chyba, że Cię stać

Maskunt
27-09-13, 22:38
te z Olkusza są takiej samej jakości, więc nie ma co przepłacać... no chyba, że Cię stać

Skąd taka wiedza? Pytam serio, absolutnie nie złośliwie, sam planuję część zawieszenia wymienić na poli i szukam informacji :)

BrodaMGS
28-09-13, 09:14
Zapoznaj się z zestawem Energy Suspension. Cena za zestaw, po przeliczeniu z dolarów ok. 450 zł + wysyłka. Na ebay, amazon, albo strona producenta. Będziesz bardziej zadowolony ;)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 4

marcus209
28-09-13, 09:23
No tak, tylko jeszcze 100 $ za wysyłkę...

BrodaMGS
28-09-13, 09:51
To i tak wyjdzie konkurencyjne ;) a czarne,z grafitem są jeszcze elastyczniejsze, i bardziej podatne na smarowanie ;)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 4

reaktor
28-09-13, 10:00
Zapoznaj się z zestawem Energy Suspension. Cena za zestaw, po przeliczeniu z dolarów ok. 450 zł + wysyłka. Na ebay, amazon, albo strona producenta. Będziesz bardziej zadowolony ;)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 4

raczej nie będiesz ch*j jest w tym zestawie

BrodaMGS
28-09-13, 10:17
Sądzę, że wszystko, co niezbędne, tam się znajduje ;)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 4

rosro
28-09-13, 11:43
a ktoś ma zamontowane w samochdzie z wyżej wymienionych i może się wypowiedzieć? z mojego doświadczenia wiem że mam poliuretanowe tulejki z Olkusza pod lewarkiem zmiany biegów i zimą dochodził stamtąd dziwny dźwięk skrzypienia mimo że były nasmarowane smarem dołączonym do zestawu... latem jest ok.

Gorliś
28-09-13, 12:28
Tuleje ze stronglflexa mialem kupione dosc dawno (chyba ze 2 lata). Jakosc poliuretanu moim zdaniem wysoka, metalowych tulejek juz srednio.
Teraz mam komplet z olkusza na cale auto, moim zdaniem jakosc wykonania troche nizsza (bable powietrza w tulejach). Jakos wykonania niektorych metalowych tulejek wola o pomste do nieba (mam tu glownie na mysli tylna tuleje przedniego dolnego wahacza (ta duza)). Pozostale metalowe tulejki wyglada ok, ale ich prawdziwa wartosc bedzie mozna ocenic np po zimie. Plusem olkusza jest mozliwosc dobrania roznych twardosci poszczegolnych elementow(4 do wyboru), nie wiem czy strongflex tez oferuje rozne twardosci w obrebie jednego kompletu(a do wyboru sa dwie).
Nie wiem jak strongflex stoi obecnie z jakoscia, ale w porownaniu do olkusza byli moim zdaniem lepsi. Czy o tyle lepsi zeby az tyle doplacac - moim zdaniem nie.

BrodaMGS
29-09-13, 20:58
Kompletu jeszcze nie założyłem, w chwili obecnej siedzą w wahaczach, nad sprężynami i w stabie.
Zawieszenie mam serię. Jest sztywniej i pewniej, komfortu praktycznie nic nie urwało (koła 14" 175/65)
Jeszcze mi trochę, z tego kompletu zostało do założenia. Może przed zimą się wyrobię ;)
(Energy Suspension)

rosro
10-10-13, 13:11
Czy ktoś wie jaką średnicę mają tuleje stabilizatorów w D16Y8 Coupe 97r ? Czy ktoś zakładał te tuleje? http://www.modified.pl/zawieszenie/energy-suspension-master-kit-civic6-vti.html i może się wypowiedzieć na temat ich jakości? Cenowo bardzo atrakcyjnie :)

chaves
11-10-13, 12:21
Czy ktoś wie jaką średnicę mają tuleje stabilizatorów w D16Y8 Coupe 97r ? Czy ktoś zakładał te tuleje? http://www.modified.pl/zawieszenie/energy-suspension-master-kit-civic6-vti.html i może się wypowiedzieć na temat ich jakości? Cenowo bardzo atrakcyjnie :)

to oferta mojego sklepu :)
ten zestaw ma tuleje 26 i 13 mm, jako że jest dedykowany do VTi (EK4, EM1), w razie czego mam też tuleje staba z Energy Suspension w praktycznie wszystkich dostępnych średnicach

Gumka23
12-10-13, 19:32
Wymienialem u siebie cale zawieszenie na czarne Energy Suspension. Jesli sie ktos decyduje na ten zestaw to musi pamietac o duzych cukierkach i tulejach malych poprzecznych wahaczy z tylu (3 tulejki i jeden maly cukierek na strone), no i jeszcze u mnie w EG5 jedna gumka nie pasowala w wahacz (duzy poprzeczny z tylu), bo miala za mala srednice, ale wprasowanie metalowej tulejki w gniazdo w wahaczu zalatwia sprawe (jak ktos potrzebuje wymiarow to pisac, znajde i pomierze).

Przejezdzilem caly jeden sezon i wszystko jest w jak najlepszym porzadku, nigdy nic nie skrzypnelo (za rada Sarena skladalem na Towot, bo smaru w zestawie jest smiesznie malo), jest sprezyscie i nie betonowo (gwint AP, cukierki OEM, grube staby). Wizualnie Energy deklasuje Strongflexa i to poteznie. Z dwoch gumek strongflexa, ktore kupilem do tylnego staba, jedna i druga miala po malym pecherzyku, sypaly sie z niej jakies wiory i scinki.. w calym zestawie Enegry nie znalazlem nic podobnego.

W jednym jak i w drugim do jakosci metalowych tulejek nie mozna sie przyczepic.