PDA

Zobacz pełną wersję : Grzechotka a wręcz gruchotanie!



sniper86
26-02-08, 21:05
Mam problem ze swoim Civiciem nie mam zielonego pojęcia co jest przyczyną słyszałem opinię że sprzęgło ale nie jestem tego pewien.
Wygląda to tak że jadąc sobie spokojnie na pierwszym biegu ze stałą prędkością jest OK ale jak tylko puszcze gaz i przycisnę z powrotem zaczyna się gruchotanie! Taka jak by grzechotka i to bardzo głośna i denerwująca! Na wyższych biegach jest to samo tylko już nie tak intensywnie. Gdy tylko za działa „hamulec silnikowy” się to dzieje na jedynce i dwójce (może i na trójce) a im niższy bieg tym jest to głośniejsze. Objawia się także przy lekko agresywnym przyspieszaniu na jedynce wtedy wręcz zaczyna ryczeć (bardzo szybko grzechotać), na dwójce też się zdarza.

Ktoś się spotkał z czymś takim? Gdzie tkwi problem? Nie są to na pewno przeguby, chyba że wewnętrzne mogą coś takiego robić, ale dlaczego po zadziałaniu „hamulca silnikowego”?

Jeśli coś z moich wypocin jest nie jasne pytajcie to postaram się wyjaśnić jakoś jaśniej aczkolwiek starałem sie jak najbardziej łopatologicznie :D

qba1983
26-02-08, 22:40
Nie są to na pewno przeguby, chyba że wewnętrzne mogą coś takiego robić
mi odrazu przyszly na mysl wlasnie przeguby wewnetrzne. a moga tak robic, i robia jak przenosza moment obrotowy przy przyspieszaniu i jak zwalniasz to tez przenasza one moment tylko w druga strone(hamuja)

sniper86
26-02-08, 22:47
a nie czuł bym drgan na kierownicy albo przy przyspieszaniu czy coś przy wytrzaskanych przegubach wewnętrznych?

qba1983
26-02-08, 22:49
hmm. malo to prawdopodobne bo one nie wplywaja na uklad kierowniczy.
podnies autko i poruszaj poskrecaj pulosia. luz powinien byc tylko po dlugosci osi(w poprzeg auta) jesli masz luzy to juz wiesz co jest nie tak

sniper86
26-02-08, 22:51
ok, dzięki za odpowiedz.

jeśli by sie okazało ze to "to" czy są takie przeguby dostępne z zamienników czy tylko z oryginału?

Jaki mniej więcej koszt?

qba1983
26-02-08, 22:53
nie chce cie straszyc ale, z tego co wiem to przeguby wew sa sprzedawane z polosiam w kompecie i kosztuja nie malo
cos mi sie kojaz ze 800zl, ale moge sie mylic

sniper86
26-02-08, 22:55
znalazłem takie cos:
http://www.allegro.pl/item316269135_przegub_wewnetrzny_honda_nissan_opel _ford_mazda.html

może wystarczy wymienić sam krzyżak?

qba1983
26-02-08, 23:00
hmm. no pewnie ze wystarczy, dopytaj tylko czy przypasuje do twojego modelu i bedzie git. dobrze wiedziec ze sa dostepne bez pol osi :aloha: , tylko pytanie cz sie nie posypia za szybko :/

sniper86
26-02-08, 23:03
teraz jeszcze wymiary krzyżaka by mi sie przydały to pewnie coś bym dobrał bo mam dostęp... znajdę gdzieś? średnicę, szerokość i ilość zębów?

qba1983
26-02-08, 23:07
oj sory zle cie zrozumialem, mysalem ze mowisz o samym przegubie :speszony:
powiem tak,wymiana krzyrzaka moze wystarczyc, ale wiem tez ze bierznia w obudowie przegubu sie wyrabia i to tez nie jest bez wplwu na dzialanie przegubu

sniper86
26-02-08, 23:15
podniosę poruszam może sie czegoś dowiem a może z moimi zdolnościami nie :D
po zaglądam chociaż to pewnie jest w osłonie?

ps. samodzielny demontaż to jest trudna sprawa?

qba1983
26-02-08, 23:22
ps. samodzielny demontaż to jest trudna sprawa?
wew jeszcze nie robilem ale na bank jest to trudniejsza sprawa niz zewnetrzne.
poszukaj w manualu lub ksiazce "sam naprawiam" tam jest opis jak to robic, z tego co pamietam, wazne jest odpowiednie ustawienie tych pierscieni na krzyzaku. ale sama wymiana bez demontazu przegubu jest raczej nie skomplikowana, ale to zelerzy od twoich zdolnosci.... :)