PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe opony letnie



Czarodziejek
27-09-13, 12:51
Jako że w moich oponach bieżnika juz trzeba z lupą szukać (a do tego robi sie powoli jajko) to niestety jestem zmuszony na koniec sezonu zakupić nowe opony letnie. Tylko jakie? Na oponach sie totalnie nie znam.

W tej chwili mam:
Tył: Michelin Pilot Exalto 195/50 R15 82V
Przód: Toyo Proxes T1-R 195/50 R15 82V

Chce kupić teraz ze względu na to że teraz pogoda coraz gorsza i czesto pada, a na mokrej drodze po prostu na tych oponach pływam. Na suchej nawierzchni nie moge o nich złego słowa powiedzieć, trzymają sie jak na kleju.

Interesują mnie opony do ok 200zl za sztuke.
Lubie szybko pokonywać zakręty.
Co możecie od siebie polecic? Na jakie marki warto zwrócić uwage? No i jakie najlepsze opony będą w tej cenie?

hacker120
27-09-13, 14:57
Miałem te Toyo u siebie i złego słowa powiedzieć nie mogę, auto trzymało się dosyć fajnie nawet po mokrym, komplet można dorwać za ok 800 zł więc w sam raz dla ciebie ;)

kaczka208D
27-09-13, 15:09
A głośne są te Toyo ?

DIAMENT
27-09-13, 15:27
A ja jestem nie zadowolony z tych Toyo :( mam 4 sztuki Toyo Proxes T1-R 195/50 R15 82V i dupa ucieka jak głupia nie wiem czy to wina tego ze mam usztywnione zawieszenie czy po prostu oponki są cienkie, wcześniej miałem jakieś tam made in germany i lepiej trzymały w zakrętach na suchym, Toyo jedynie na mokrej nawierzchni daje rade a tak to moim zdaniem są nieco przereklamowane :D

birchie
27-09-13, 15:39
Temat o oponach już jest:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?18044-Jakie-opony

Czarodziejek
27-09-13, 18:07
a to sorki nie znalazłem tamtego tematu. Widać że nie umiem szukać ;)
DIAMENT ja bym powiedział że Toyo to są właśnie opony na suchy asfalt bo kleją wyśmienicie. Na mokrym zachowują sie dość nieprzewidywalnie.

hacker120
27-09-13, 19:55
jak masz łysawe to każde są nieprzewidywalne xd

birchie
27-09-13, 20:17
Akurat opinie o kiepskim zachowaniu Toyo na mokrej nawierzchni są dość powszechne

DIAMENT
27-09-13, 20:24
jak masz łysawe to każde są nieprzewidywalne xd
Opony prawie nowe :)


DIAMENT ja bym powiedział że Toyo to są właśnie opony na suchy asfalt bo kleją wyśmienicie. Na mokrym zachowują sie dość nieprzewidywalnie.
Tylko dlaczego ułożenie bierznika w tej oponie jest charakterystyczne dla opon deszczowych :D?

Seba27
27-09-13, 23:26
Mialem komplet PROXESow na aucie - a teraz sostaly mi tylko 2szt na tylnej osi bo z przednich druty wyszly po 5miesiacach - ale nie wada zadna tylko ostro jezdze i opony zuzywam czesto. Teraz na przodzie mam jakies KUMHO i jest lepiej z trakcja i na suchym i na mokrym. Na tyle mam te TOYO i driftuje przy skrecaniu z mocnym hamowaniem wiec fakt, dupa lata jak szmata. A co do glosnosci... Nie wiem... Mam 215/40 16 i powyzej 170 i tak idzie opipiec bo chucza bardziej niz wydech. Ale rondle 9cali to nie 6cali...
Do 140 jest spoko optymalnie - jednak - i tak lepsze to niz Michelin - michelin na suchym dosc sie trzyma ale na mokrym... No comment ;) sa chyba jednak z twardszej mieszanki jakiejs i starczaja na dluzej nawet przy mojej jezdzie

woPo
27-09-13, 23:33
Temat o oponach już jest:

http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?18044-Jakie-opony

j.w.