PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie w sprawie Wału D16Z6



Loqer
26-09-13, 23:36
Witam
Panowie orientuje się ktoś jakie wały podchodzą do d16z6? Czytałem dużo i każdemu się tylko "wydaje", mało kto zmieniał z innego:)
Tak więc liczę ze tu dostanę odpowiedź:)

Loqer
02-10-13, 19:10
albo inaczej :D

szlifowanie wału się opłaca? Czy wał później będzie dużo słabszy i podatny na tarcia? Czekam na odpowiedzi :) :D

Seba27
02-10-13, 19:21
Jak wyszlifujesz i zlozysz na nowych panewkach to tyle lat by sie przekonac nie przejezdzisz.
Kwestia jeszcze jakie ma bicia i czy to ma sens.
Jak wali mocno to cza inny wal w lepszym stanie i i tak do polerowania etc. zeby byl sens zakladania nowych panewek.

reaktor
02-10-13, 19:28
wałów hondy sie nie szlifuje bo są azotowane

piroman
02-10-13, 19:30
nic nie stoi na przeszkodzie żeby po szlifie oddać do ponownego azotowania

reaktor
02-10-13, 19:30
nic nie stoi na przeszkodzie żeby po szlifie oddać do ponownego azotowania

koszty:D

gdzies juz to przerabiali chyba na hondatechu nie ma to większego sensu generalnie

piroman
02-10-13, 21:42
piszesz jakby to były jakies kosmiczne koszty
koszt azotowania wału to ok. 200zł, w zależności od regionu cena może oczywiście oscylować w górę jak i w dół

nie zmienia to jednak faktu, że czasem można w tej kasie znaleźć wał w dobrym stanie w nominale...

Seba27
02-10-13, 22:53
Kolejna sprawa sa bicia jakie ma ow wal.
Polerowac przeciez mozna przy niewielkich luzach nie trzeba odrazu szlifowac.
No chyba ze koledze tak wali ze panewki nadwymiar sa potrzebne a to juz inna sprawa.
Niemniej, jak dobry specjalista to zobaczy i zrobi to bedzie latac dlugo i dobrze.
Obrobka 100, azotowanie 200, panewki glowne + korbowodowe +/- 400 ale pewnosc wtedy jest a jakiejs tragedii cenowej wcale nie ma. W sumie tak krzywego walu z Hanki jeszcze w rekach nie mialem ale 2 juz do polerki oddawalem.

reaktor
02-10-13, 23:15
del.

Loqer
02-10-13, 23:40
Dziś dostałem wał inny, miał być lepszy i nie porysowany;/ okazało się, że panewka w nim stanęła i jest zrysowany z jednej strony a na dodatek jak sprawdzałem z gościem na maszynie to jest krzywy;/ prostowanie nie jest drogie ale jednak to już będzie prostowanie głównego elementu:)
Piroman chciałem właśnie dać do azotowania ale nie wiem czy znajdę kogoś w Rzeszowie żeby ogarnął to za taką cenę jaką podałeś:(

reaktor
02-10-13, 23:45
masz zapchana skrzynke

wez tam posprzataj

Loqer
02-10-13, 23:56
No ja już:D ale Ty też posprzątaj bo nie mogę:D