PDA

Zobacz pełną wersję : zdjęcie kół w Hani d13b2



milewski16
25-02-08, 11:31
Witam!!
Szukałem ,ale nie znalazłem takiego tematu więc pytam.
Mam felgi stalowe, odkręcam wszystkie śruby od koła i chce zdjąc koła a ono ani drgnie, czego to może być przyczyna, juz z kumplem się siłowalismy i nie moźemy zdjąc żadnego koła. Jest na to jakiś sposób??
A pozatym huczy mi w tylnym kole (chyba) i podnosiłem samochód na lewarku i kręciłem kołem ale nie zabardzo słysze żeby piasta huczała. Czy może ona huczeć tylko pod obciązeniem, czy jak??
Pozdro :)

TOMEK840123
25-02-08, 12:19
Zapewne rdza spowodowała że zapiekły ci się felgi na piaście koła. Poluzuj lekko nakretki, zaciągnij ręczny i poruszaj autem naprzemian przód - tył, auto odpalone i ty w środku raz jedynka raz wsteczny i powinno puścić.

milewski16
25-02-08, 12:33
OK. sprobuje rady. Może jakies inne pomysły??
a pozatym chce kupić sobie aluski, i proszę o podanie wszystkich parametrów potrzebnych do zakupu, rozstaw śrub itd ( przepraszam z\jesli cos powaliłem, ale jestem kompletnym laikiem w tym temacie)?? Jaki rozmiar polecacie?? ja myśle o 14 cali:)

Motyl
25-02-08, 12:43
po odkręceniu nakrętek zamach i kop w opone :), jak po dobroci nie da rady trza użyć siły :aloha:

milewski16
25-02-08, 13:20
kurcze już kopałem w opone i żadna ani drgnie, może za lekko musze uzyc innego podnośnika bo boje sie z e z tego mi spadnie. i właśnie chyba w tylnym kole strasznie mi szumi, jak jade koło 100 km to tak jakby leciał gdzie helikopter tylko nie tak głośno oczywiście. Musze sprobowac tej metody zdjęcia koła tylko musze postawic Hanie na lepszym podnośniku:)

marcov
25-02-08, 13:38
Zaniedbanie sprawy spowodowalo wlasnie taki efekt, przy zakladaniu uczysc piaste i posmaruj lekko smarem, nastepnym razem zejdzie bez problemow

sniper86
25-02-08, 19:16
jak jade koło 100 km to tak jakby leciał gdzie helikopter tylko nie tak głośno oczywiście

Skoro podnosiłeś i kręciłeś i nie huczało to może to opony? Mogą mieć dobry bieżnik ale być stare albo chińszczyzna jakaś bądź tez "nalewki". Piasta też może huczeć pod obciążeniem albo tylko przy jakiejś prędkości. Mi huczała tylko na łukach a była tak "naturalnie zużyta" ze prawie kulek nie było :D

Co do kół spróbuj jakimś odrdzewiaczem/penetrantem/coca-cola ;) to potraktować i potem kopać ;)


przy zakladaniu uczysc piaste i posmaruj lekko smarem, nastepnym razem zejdzie bez problemow

ale nie zwykłym smarem, smar miedziowy w sprayu powinien tu najlepiej sie spisać, jest tani i wypełni profesjonalny ;)

Trek
25-02-08, 22:41
na moje oko łożysko siadło z tyłu a nie słyszysz tego ponieważ może za wolno kręciłeś kołem,przyczyną może też być poząbkowana opona a dźwięk dokładnie jak helikopter :)

piero
27-02-08, 11:21
Piasta też może huczeć pod obciążeniem albo tylko przy jakiejś prędkości. Mi huczała tylko na łukach a była tak "naturalnie zużyta" ze prawie kulek nie było :D



ja zauważyłem ze mi cos huczy (narazie delikatnie) tylko na zakrętach w lewo i przy przędkości 80-100. to bedzie piasta? wiela łożystko inne bajery zeby to zrobic?

maciekr
27-02-08, 12:32
jak koło nie chce zejść to....najlepiej podjechać do wulkanizacji tam pukną młotkiem gumowym w felge i po kłopocie:) Chyba że masz taki młotek i dobry i pewny lewarek

sniper86
27-02-08, 14:35
wiela łożystko inne bajery zeby to zrobic?

Za piasty jakiejś średniej jakości trzeba dać 140zł/szt wzwyż.
jeśli to tylko piasty nic więcej raczej nie jest potrzebne.

tomek
27-02-08, 21:06
troszkę WD40 na piastę i jak już wcześniej pisali walić w oponę na zmianę - góra /dół/ lewo prawo - i musi pójść. (oczywiście na odkręconych śrubach).
Jak już puści to nie zapomnij przeczyścić piastę i delikatnie nasmarować.