PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana standardowych glosnikow '95



Homer
24-02-08, 22:26
Witam,
Mam Civic'a z 1995 1.6 V-TEC coupe.
Pytanie moje takie...z ktorej strony jest dojscie zeby zdjąc standardowe maskownice tzn. jak to zrobic zeby je zdjąc i niczego nie uszkodzic a takze czy w miejsce standardowych glosnikow mozna wstawic bez problemu nowe o wiekrzej mocy. Pytam o to czy beda pasowaly bo kolega w mazdzie xedos ma taki zonk ze ma jakies dziwne wycięcia i trzeba kombinowac u niego zeby dalo sie wstawic inne niz standard

zieloo007
24-02-08, 23:11
Poszukaj, wiele bylo na ten temat :szukaj:

wszystko sie da zrobic :zasady:

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=41384

LechuLK
25-02-08, 00:11
Maskownice zdejmujesz podważając czymś od dołu ja używałem trochę większego śrubokręta. Rękami też się da. Są tam zatrzaski.

zass
25-02-08, 19:49
Nowe większe można wstawić, ale oczywiście potrzebne są dystanse. Jeżeli nie chcesz się z nimi bawić to można je wziąć np. z tąd

http://www.allegro.pl/item313791665_dystanse_mdf_honda_civic_92r_99r_gw_ fv.html

Homer
25-02-08, 20:13
ooo :D Super ale jeszcze jedno pytanko...podwaza sie calą maskownice czy tylko siateczke ? Bo nie chce urwac czegos,lepiej zapytac niz poźniej zalowac ze sie nie zapytalo i sie cos ułamało no nie ? :)

kfas666
25-02-08, 21:52
Kolego otwórz drzwi na maksa, popatrz na maskownicę - jest to jeden element... łapiesz od dołu tam gdzie się kończy, czuć to pod palcami i energicznie szarpiesz. Jest to kawał twardego plastiku i nic nie uszkodzić.

A w miejsce oryginalnych zamontujesz tylko oryginalne. Tak jak pisał zieloo007, potrzebne są dystense. Albo allegro i nie musisz się martwić, albo kawałek cienkiego kartonika i przycinasz sobie. Mi zrobienie dwóch dystnasów razem z mierzeniem, wycinaniem i poprawkami i dwoma piwami zajęło 2 godzinki ;)

mellucci
25-02-08, 22:22
na dole wsadz palce pewnie bedzie taka lekka szpara no i pociagnij do siebie delikatnie a jezeli chcesz sciagnac cale boczki z drzwi to musisz odkrecic o ile sie nie myle 3 srubki jedna po prawej stronie <jest takie wciecie od tapicerki> no a reszta pzy klamce 2 sa chyba potem tak samo sciagnij jak maskownice ten boczek trzyma na zatrzaskach pzdr