PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic Coupe VI



gundik1
21-09-13, 21:26
Witam , jestem szczesliwym nabywca Hondy, jest to silnik 105 km z kolektorem ssacym od vteca , i wkladka simoty, kat wyciety wstawiona strumienica, pytanie moje brzymi czy aby odczuc moc musi byc strojenie na kapie ?? oraz jak pozbyc sie estetycznie tylnego spojlera bez szpachlowania dziur itp, Pozdrawiam Michal

Muzyk-Grzes
22-09-13, 01:02
jest to silnik 105 km
Jeśli dobrze rozumiem masz EJ6 z D16Y7 ? Do tego kolektor z Y8 lub Z6

kat wyciety wstawiona strumienica
Y7 ma katalizator w kolektorze dolotowym więc nie da się wyciąć kata bez zmiany kolektora wydechowego a tym bardziej wstawić strumienicy.
Jedyne co mi przychodzi na myśl to że jest to V gen a nie VI i masz D15B7 a nie D16Y7
Określ co i jak bo w D15B7 kompa po przeróbce można stroić w D16Y7 nie ma tej opcji.

ps: Co do spojlera w klapie to pewnie znajdą się chętni za zamianę tylnej klapy na taką ze spojlerem.

Starstruck
22-09-13, 11:58
EJ6 po liftingu miały kata "w podłodze" a kolektor był 4-1 jak z wiekszości D-serii, więc możliwe, że jest tam strumienica :).

Muzyk-Grzes
22-09-13, 15:15
Hymm a tego nie wiedziałem, choć pewnie to lepsze rozwiązanie bo te kolektory z katem nagminnie pękały.
A więc co do pytania o jakiej mocy mówisz? Bo żeby stroić kompa musisz przejść z OBD2 na OBD1 i przerobić kompa pod strojenie. Ale nadal nie da to żadnych dodatkowych koni bo wtryskiwacze masz 190 CC i nawet zwiększenie dawki paliwa niewiele zmieni.

gundik1
22-09-13, 17:16
Jest to silnik D16y7 , VI gen Coupe, jak dzisiaj popatrzylem to kolektor ssacy jest zmieniony prawdopodobnie od 125km , oraz jest inny kolektor wydechowy, dlatego tez jest wstawiona strumienica , nie jestem obcykany wiec pytam czy da sie te kompy w d16y7 stroic, i czy powinien byc wystrojony , zbiera sie dopiero od 5 tys, nawet pieknie .

Muzyk-Grzes
22-09-13, 18:48
Komp z D16Y7 nie nadaje się do strojenia. Generalnie bez modyfikacji typu zmiana głowicy, tłoków itd nie ma sensu zmieniać kompa i go stroić bo to nietanie i niełatwe
a przyrost mocy bez głębszych modyfikacji tez niewielki.

gundik1
22-09-13, 21:05
mam nast pytanie, dlaczego powyzej lekko 4 tys obr jest szarpniecie ? mozliwe ze sa to skutki wstawionego ssacego ?? wymienilem tez swiece , poprzednie byly ngk R , o wiekrzej przerwie i dlugosci swiecy, siegala blizej tloka