PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z odpaleniem na ciepłym silniku civic V 1.3 16v



Dominik719
20-09-13, 22:41
Witam
Mój problem polega na tym że jak rano idę do mojej hondy i chcę ją odpalić. Za pierwszym razem są kłopoty robię jeden obrót rozrusznikiem i cofam kluczyk( oczywiscie za kazdym razem ze wcisniętym pedałem gazu). Za 2 razem odpala bez problemu. Natomiast jak się rozgrzeje silnik do temp. normalnej 90st. i zgaszę to mam kłopot z odpaleniem. Silnik musi zrobić ok. 4 obrotów wałem zeby odpalil.
Czym to może być? Pomocy?

Dodam że wymieniłem:
- gaźnik z dobrego auta które odpalało
- filtr paliwa
- świece zapłonowe
- przewody paliwowe bo juz byly ugnite
- kable wysokiego napiecia (są dobre)

dexterzgr
21-09-13, 15:04
Ja również się podpinam pod to pytanie ponieważ mam podobny problem i oprócz tego co wymienił wyżej Dominik719 przychodzą mi do głowy jeszcze dwa pomysły tzn. pompa paliwa do wymiany oraz palec rozdzielacza wraz z kopułką zapłonową co wy na to? miał ktoś podobny problem??

Dominik719
21-09-13, 19:37
zapomniałem cały aparat zaplonowy przekladalem z odpalajacego auta i nic. a pompę paliwa spr. (zdjąłem wężyk i kręciłem rozrusznikiem i podaje paliwo). Ale podawajcie pomysły co można spr.

birchie
21-09-13, 20:06
Witam
Mój problem polega na tym że jak rano idę do mojej hondy i chcę ją odpalić. Za pierwszym razem są kłopoty robię jeden obrót rozrusznikiem i cofam kluczyk( oczywiscie za kazdym razem ze wcisniętym pedałem gazu). Za 2 razem odpala bez problemu.

http://imageshack.us/a/img823/9122/fastidled13.jpg

A propos odpalania :)

Dominik719
22-09-13, 12:42
Tylko że na ciepłym silniku to nie pomaga wtedy muszę długo kręcic rozrusznikiem.