PDA

Zobacz pełną wersję : Silnik sam zapalił



marekcrx
20-09-13, 15:41
Podzielę się z Wami sytuacją która miała wczoraj miejsce w garażu u kumpla z jego autem. Mianowicie auto ej6 z silnikiem d15z6 ssakiem d16z6, regulator ciśnienia paliwa uniwersalny. Po podmiance przepustnicy z d16y7 na d14 po przekręceniu na stacyjkę i 2 sek gdy pompa nabijała ciśnienie, silnik sam odpalił bez zakręcenia rozrusznikiem, początkowo na 400obr i po chwili na 800obr wskoczyło:rolleyes: drugi raz daliśmy na stacyjkę i tym razem nie odpalił, ale się zatrząsł jakby chciał i później już tego nie robił. Może ktoś wie jak to jest możliwe żeby silnik odpalił samoczynnie bez rozrusznika na samej stacyjce stojąc w miejscu w garażu?

birchie
20-09-13, 15:49
Może ktoś wie jak to jest możliwe żeby silnik odpalił samoczynnie bez rozrusznika na samej stacyjce stojąc w miejscu w garażu?

Nie jest możliwe :rolleyes: ale jakis czas temu, był chyba temat, że silnik działa bez akumulatora...

marekcrx
20-09-13, 16:49
bez aku to każdy wie;) a jest możliwe bo sam widziałem i kumpel też ;)

rooter666
20-09-13, 18:03
trudno w to uwierzyć ;) ale może akurat się zatrzymał na kompresji, dostał iskre i poszło ;]

redcode
20-09-13, 18:36
Mianowicie auto ej6 z silnikiem d15z6 ssakiem d16z6, regulator ciśnienia paliwa uniwersalny. Po podmiance przepustnicy z d16y7 na d14 po przekręceniu na stacyjkę i 2 sek gdy pompa nabijała ciśnienie, silnik sam odpalił bez zakręcenia rozrusznikiem, początkowo na 400obr i po chwili na 800obr wskoczyło:rolleyes

It's alive...
http://www.youtube.com/watch?v=8H3dFh6GA-A

(offtop, ale nie mogłem sobie darować)


edit: zapomniałem zapytać, a była wtedy burza? :rolleyes:

birchie
20-09-13, 20:48
Podczas prac przy aucie chyba jednak lepiej zachowywać trzeźwość xD

Ale serio, ja bym uciekał z garażu :D

http://thatwasabitmental.files.wordpress.com/2011/09/bloodcar_poster.jpg

Jacek1983
20-09-13, 21:17
A tak na całkiem serio to może jest jakieś przebicie na stacyjce ?

birchie
20-09-13, 21:39
A tak na całkiem serio to może jest jakieś przebicie na stacyjce ?

I auto zakręciło od 0 do 400 obr/min? :D Chyba pobierając energię z kosmosu...

Jacek1983
20-09-13, 21:55
I auto zakręciło od 0 do 400 obr/min? :D Chyba pobierając energię z kosmosu...

Czyli co sugerujesz? Że user był pijany i mu się wydawało tylko? Bo zaciekawiła mnie ta sytuacja :p Jak to silnik pali bez rozrusznika ....

birchie
20-09-13, 22:00
Czyli co sugerujesz? Że user był pijany i mu się wydawało tylko? Bo zaciekawiła mnie ta sytuacja Jak to silnik pali bez rozrusznika ....

Nie sugeruję, że był pijany... Jest cale mnóstwo innych używek xD

To nie jest po prostu kwestia odpalenia bez rozrusznika. Ten silnik odpalił bez iskry! Cud!

Michał102
20-09-13, 22:06
To się nadaje do "Nie do wiary", co to na TVNie kiedyś było xD

Jacek1983
20-09-13, 23:41
Nie sugeruję, że był pijany... Jest cale mnóstwo innych używek xD

To nie jest po prostu kwestia odpalenia bez rozrusznika. Ten silnik odpalił bez iskry! Cud!

Napisał przecież, że przekręcił na zapłon. Wtedy iskra może się pojawić, prawda?;)

birchie
20-09-13, 23:49
Napisał przecież, że przekręcił na zapłon. Wtedy iskra może się pojawić, prawda?

To statystycznie każdemu powinno się raz na jakiś czas zdarzać takie odpalenie :P Punkt drugi: co niby miało się zapalić w tym cylindrze? Jak niby miałby napełnić się mieszanką?

kamil90eg4
20-09-13, 23:54
Jak nic cod:)

FaziRBK
21-09-13, 00:02
Chyba musisz wpaść z kumplem do mnie bo chcę za 2 tygodnie odpalić moje h22, może zdarzy się drugi raz taki cud :D

marekcrx
21-09-13, 08:37
Myślcie co chcecie napisałem całą prawdę i obaj byliśmy jak najbardziej trzeźwi. Przypuszczam że przepustnica nie z tego silnika spowodowała że komp otworzył wtryski a w momencie stacyjki pojawiła się iskra i poszło. Jak odpalił kopcił okrutnie na szaro, po zmianie na starą przepustnicę się uspokoił. Wiem że ciężko w to uwierzyć, bo sam bym nie uwierzył jak ktoś by to napisał, ale tak było i nie podważać mi tu prawdy! dobrze że nie miał biegu bo kolega by dostał przodem w piszczele bo stał nachylony nad maską, dziwna sprawa ale prawdziwa.

Wlodek
21-09-13, 13:07
Mhm Cuda się zdarzają :D Może honda się wkurzyła że robicie jej downgrade :D