PDA

Zobacz pełną wersję : Ssak Z6 w D15Z1



Darióż
20-09-13, 09:33
Zastanawiam się nad kupnem kolektora z Z6 do mojego Z1, czy to w ogóle coś da? Co potrzebuje kupić, bo sam goły kolektor i przepustnica to chyba będzie mało? Ktoś już to robił?

Seba27
20-09-13, 09:48
Ja miałem cała góre z6 włącznie z glowica...
Elektronika d16z6 na obd1 i komp p28
I tak nie jedzie i tak... Sam kolekror dolotowy tutaj to bescens.
Lepiej kup wydechowy 421 i jakas parowke na seryjny dolot.
Wiecej w z1 nie opłaca sie tykac

zakit
20-09-13, 10:04
tak, najlepiej pakowac parówe, albo jakikolwiek dolot do kolektora od z1, ktory ma przepustnice 40mm, i kanały wielkosci dziurek od nosa...
swoją drogą miales pelnoprawne minime w Z1 i nie jechało? to albo cos miales nie tak poskladane, albo z toba cos jest nie tak skoro nie jechalo. fakt ze d seria nie powala osiagami ale bez przesady ze nie jedzie odrazu. co prawda polaczenie dolu z1, bez wymiany tlokow, wraz z glowica z6 nie jest dosyc udane ale jednak powinno to jechac calkiem sprawnie.

odpowiadając, tak kolektor od z6 albo od b7 da cos w z1, aczkolwiek efekt z glowica od z6 dopiero jakiś bedzie.
dodajac hybrydową skrzynie mozna zrobic calkiem spoko furke, ktora bedzie stusunkowo mało palić.

Darióż
20-09-13, 10:22
więc teraz czy jeśli kupię goły kolektor i przepustnice to wystarczy? (nie licząc rury od dolotu ale z tym już sobie poradze jakoś)

Seba27
20-09-13, 10:38
2,5sekundy do 100 gorzej niz d16z6 jakie teraz mam po remoncie.
Tak - było to minime na z1 i kupa wielka a nie szybkie auto i sprawnie jadące jak 1.9 i 2.0 Tdi jechały równo ze mna.
Rób rób - cuda zrobisz z tego 90konnego potwora. Nieważne co zrobisz z góra i tak da to niewiele a koszta idą. Nie wiem ile by trzeba w to kasy wrzucić zeby dobrze jechało. No chyba ze w 100 pare koni celujesz to spoko.
Skrzynia zarobisz wiecej niz ta zezba

kamil39
20-09-13, 10:53
więc teraz czy jeśli kupię goły kolektor i przepustnice to wystarczy? (nie licząc rury od dolotu ale z tym już sobie poradze jakoś)Kolego ja wymienialem w d15z3(d15z1 jest to chyba to samo w budowie), to goly kolektor ssacy kupilem(do tego uszczelka oem przepustnicy 15 zl, kolektora ssacego 35 zl corteco ), swoja listwe wtryskowa przekladasz oraz przepustnice, musisz tylko rozlaczyc EGR, i zaslepic podcisnienie do niego, reszta jest plug & play.
Co do kanalow.. d15z1/3 kolektor dolotowy ma 36 mm kanaly, a d16z6 ponad 46 mm wiec roznica naprawde jest duza! , do tego ladnie go w srodku przy okazji wyczyscisz od syfu z odmy i bedzie ok! :D Przepustnica ponoc w kazdej d serii jest taka sama...

Sheiva
20-09-13, 11:05
Przepustnica ponoc w kazdej d serii jest taka sama...

Bzdura. Są wyjątki, jak chociażby opisywana tutaj drobna przepustniczka z D15Z1, czy przepustnice poziome z D14 z krokowcem.

Wymiana kolektora z przepustnicą na pewno usprawni nieco tego muła, przy czym spalanie nie powinno jeszcze kolosalnie wzrosnąć. Największym zamulatorem tutaj jest bez wątpienia skrzynia, która jest zbudowana nie dla osiągów, a właśnie dla ekonomii.

Darióż
20-09-13, 11:33
foty z1 vs. z6 ->

http://imageshack.us/photo/my-images/98/zdjcie010u.jpg/


ogólnie mam plan w przyszłości jak będzie więcej hajsu wrzucić tutaj Z6, a teraz chciałem powoli zrobić dolot, wydech i ewentualnie skrzynie żeby potem szukać już samego słupka Z6...

kamil39
20-09-13, 13:10
napisalem ponoc... w d15z3 juz jest ta wieksza przepustnica wiec ja problemu nie mialem, wiec kolego wrzucaj ssacy razem z przepustnica, tak czy siak listwa wtryskowa zostaje stara, spalanie napewno nie wzrosnie, ja wsadzalem razem z kolektorem 4-2-1 to od dolu kolektor sporo dal a ssacy polepszyl gore, ale niestety dluga i zle zeztopniowana skrzynia zabija wszystko...na drodze przy 100km/h wrzucaj n 2 to za wysoko( lapiesz koncowke obrotow)a trojka to za nisko(nie wpadas w vteca 16v...)