PDA

Zobacz pełną wersję : Coraz głośniej , szumi buczy huczy :/ pomocy



milewski16
23-02-08, 17:35
Witam!!
Mam taki problemw mojej Hani d13b2 , mianowicie gdy jade słysze straszny szum, gdy przyśpieszam szum sie zwiększa i przeistacza w buczenie czy cos takiego.
Co to może być?? Z tego co wysłuchałem to chyba lewe tylne koło tak hałasuje. Co jest do wymiany i ile to kosztuje może wiecie?? Cięzko się jeździ, bo jazda nie jest tak przyjemna jak powinna być.
A pozatym mam drugi problem także związany z szumem. Gdy mam luz na postoju słysze szum, ale gdy wcisnę sprzęgło szum ustaje. Co to może być?? W czasie jezdy szum ten tez występuje , ale jest zagłuszany przez prawdopodobnie to nieszczęsliwe koło??
Może ktoś wiece co trzeba naprawić i ile by to kosztowało??
Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich Civic'o maniaków :) :aloha:

wrapped
23-02-08, 17:40
Koło = łożysko :) Nie sądzę aby była to droga rzecz do wymiany !!

keri66
23-02-08, 18:22
Witam.Jesli chodzi o szum koła podnieś auto i zakręć kołem gdy szumi to łożysko, natomiast ten drugi który ustaje po wciśnięciu sprzęgła to skrzynia biegów radzę zacząć od sprawdzenia poziomu oleju .pozdrawiam i życzę powodzenia

milewski16
23-02-08, 18:44
a to jest szansa ze szum spowodowany jest małą ilością oleju w skrzyni, bądz tym że jest stary?? Zalanie nowym olejem może coś pomóc??

ceelx
23-02-08, 18:55
Koło = łożysko :hinczyk:

Nie sądzę aby była to droga rzecz do wymiany

:bicie: w tylnym kole jest wymienna tylko cala piasta bo zew. bierznia lozyska to piasta.
piasta do, hmmm no wlasnie moglbys uzupelnic opis bo nie wiem jaka masz bude :box: , kosztuje srednio 200-350 pln z zamiennikow. wiec nie wydaje mi sie zeby to byl maly wydatek.

a jezeli chodzi o to sprzeglo to prawdopodobnie masz lozysko oporowe ( dociskowe, roznie to nazywaja ;) ) do wymiany. olej swoja droga tez mozesz wymienic jak nie wiesz kiedy ta operacja byla przeprowadzana :)

keri66
23-02-08, 19:09
Jeśli dobrze przeczytałem szum ustaje po wciśnięciu sprzęgła czyli rozłancza się skrzynia biegów pracuje wtedy łożysko oporowe także łożysko bym wykluczył ponieważ ono wciska docisk sprzęgła. Jak mogę doradzić najtaniej będzie wymienić olej

ceelx
23-02-08, 19:17
nie jestem specem ale objawy szumu na luzie i z wcisnietym sprzeglem byly poruszane nie raz nie tylko tu na forum i nie jeden mech stwierdzal nieprawidlowa prace lozyska, wiec cos w tym jest ;)
ale magikiem od silnikow nie jestem

marcov
23-02-08, 21:40
W tym przypadku lozyska w szkrzyni do wymiany. Lozysko oporowe bedzie sie odzywac przy wcisnietym sprzegle

ceelx
24-02-08, 12:03
a to mozliwe :D

milewski16
24-02-08, 14:01
mam bude chyba eg2 sorki ale nie moge sie połapać w tych oznaczeniach, honde mam od 2 tyg, jest to d13b2 hat. rok 1993
Może ktoś mi powie jaki jest koszt tej piasty na tylne koło??
pozdrawiam

shantillas
24-02-08, 14:20
Jak już masz to EG3. Koszt piasty najtańszej z JC to 150-170zl, lepsza 250-290zl. Zależy gdzie kupisz i czy masz zniżki.

Następnym razem :szukaj: bo jest tego sporo na forum.

mellucci
25-02-08, 22:25
piasta a moze klocki starte :D