PDA

Zobacz pełną wersję : ,,Skrzypienie,, podczas skręcania



Nizki
18-09-13, 23:27
Witam, podczas skręcania, jak auto stoi, lub jedzie powoli slychać takie jakby skrzypienie. Nie wiem jak ten dźwięk opisać. Tak jakby guma ocierała o coś. Dzieje się to tylko podczas skrętu w prawo. Max skręt w lewo i jak skręcę w prawo leciutko to od razu to słychać, tak samo jak koła są proste i skręcę kierownicą w prawo. Wiecie może co to?? z góry dzięki za odpowiedź

redcode
19-09-13, 00:15
Przeszukaj forum i sieć pod kątem skrzypienia sworznia łączącego dolny wahacz ze zwrotnicą. Jeśli to on to może grozić Ci niebezpieczny wypadek - odpadnięcie koła.
Innymi przyczynami mogą być np. łożysko amortyzatora, pęknięta sprężyna etc.

Ktoś kompetentny powinien obejrzeć zawieszenie, nie ignoruj tego.

Nizki
19-09-13, 00:20
Przeszukaj forum i sieć pod kątem skrzypienia sworznia łączącego dolny wahacz ze zwrotnicą. Jeśli to on to może grozić Ci niebezpieczny wypadek - odpadnięcie koła.
Innymi przyczynami mogą być np. łożysko amortyzatora, pęknięta sprężyna etc.

Ktoś kompetentny powinien obejrzeć zawieszenie, nie ignoruj tego.

Jutro zajade do mechanika w takim razie. Pewnie na miejscu mi tego nie zrobi, bo nie bedzie mial czesci :((

zenekqa89
19-09-13, 00:23
Witam, podczas skręcania, jak auto stoi, lub jedzie powoli slychać takie jakby skrzypienie. Nie wiem jak ten dźwięk opisać. Tak jakby guma ocierała o coś. Dzieje się to tylko podczas skrętu w prawo. Max skręt w lewo i jak skręcę w prawo leciutko to od razu to słychać, tak samo jak koła są proste i skręcę kierownicą w prawo. Wiecie może co to?? z góry dzięki za odpowiedź

U mnie bylo to samo, czyli sworzen dolny i oczywiscie pomogla wymiana go na nowy. Polecam sworzen 555

redcode
19-09-13, 00:39
Jutro zajade do mechanika w takim razie. Pewnie na miejscu mi tego nie zrobi, bo nie bedzie mial czesci :((

Generalnie na próbę może wstrzyknąć do sworznia oleju i sprawdzić czy dalej skrzypi, ale najpierw niech obada zawieszenie, żeby niepotrzebnie nie uszkodzić osłon gumowych.

PiotrekNh
19-09-13, 02:17
Lepiej zrób to jak najszybciej. Miałem tak samo i podczas jazdy odpadło mi koło! Sworznie do wymiany

kubson012
19-09-13, 12:16
np. łożysko amortyzatora

A gdzie takie cudo sie znajduje?

chudypiter
19-09-13, 12:19
W civicu nie ma Mcphersona, wiec nie ma łożyska na amortyzatorze. Kolumna amorka nie skręca wraz z kolem.

Wysyłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 2

kruczekvu
19-09-13, 17:58
najpierw niech obada zawieszenie, żeby niepotrzebnie nie uszkodzić osłon gumowych.
Można strzykawkę z igłą wprowadzić pomiędzy gumę i wszystko wiemy
Nie trzeba do mechanika jechać na diagnozę

Nizki
19-09-13, 21:12
Jak to jest z wymiana sworzni, trzeba caly wahacz odkrecac? sprężyn amortyzatorów nie trzeba ruszac? w niczym nie przeszkadzaja? Jest jakis inny sposob, aby zdiagnozowac, ze to na 100% sworzen, anizeli wstrzykiwanie do neigo opleju? Jesli skrzypi mi tylko w jedna strone, to oznacza ze jeden sworzen jest do wymiany, czy od razu wymieniac dwa? z gory dziekuje za odpowiedz
Mam dokładnie tak samo jak na tym filmiku, tylko mniej i w jedna strone http://www.youtube.com/watch?v=td0HqwWQQqs

redcode
19-09-13, 23:06
Można strzykawkę z igłą wprowadzić pomiędzy gumę i wszystko wiemy
Nie trzeba do mechanika jechać na diagnozę

a napisałem:

Generalnie na próbę może wstrzyknąć do sworznia oleju i sprawdzić czy dalej skrzypi, ale najpierw niech obada zawieszenie, żeby niepotrzebnie nie uszkodzić osłon gumowych.

pierwsza część zdania umknęła ? ;-)


skrzypienia nie można ignorować, niech pojedzie do kogoś kto to obejrzy, niektórym tu na forum odpadały już koła.

Nizki
19-09-13, 23:15
a napisałem:


pierwsza część zdania umknęła ? ;-)


skrzypienia nie można ignorować, niech pojedzie do kogoś kto to obejrzy, niektórym tu na forum odpadały już koła.

W poniedziałek auto idzie na wymiane rozrządu, to powiem żeby zobaczył te sworznie

redcode
20-09-13, 15:11
W poniedziałek auto idzie na wymiane rozrządu, to powiem żeby zobaczył te sworznie

Jeśli skrzypi cały czas, to niech osłuchają i pobawią się z olejem.

U mnie na przykład z kołami w powietrzu na podnośniku było cicho, tak samo jak kręciło się kierownicą czy bujało autem jeśli w środku nie było nikogo (samochód nie był obciążony).

No i powodzenia ;-)

kamil39
20-09-13, 15:40
Czy sworzen 30 zl; sztuka to duzy wydatek ? nie zycze Ci zle ale pozniej jak kolo odpadnie to i tak go wymienisz i zaplacisz za lawete bo nie pojedziesz(nie wspominajac ze mozesz pools rozjebac, olej ze skrzyni moze pociec, rozciac opone etc)
Co do wymiany, to musisz wyciagnac zwrotnice- czyli odpiac gorny wahacz, koncowke drazka kierowniczego, dolny sworzen i zrzucic zacisk hamulcowy z jarzmem.
A i niedoradzajcie koledze wstrzykiwac olej- przestanie skrzypiec i bedzie myslal ze naprawil sobie sworzen i zniwelowal luz;)

Nizki
20-09-13, 15:51
Czy sworzen 30 zl; sztuka to duzy wydatek ? nie zycze Ci zle ale pozniej jak kolo odpadnie to i tak go wymienisz i zaplacisz za lawete bo nie pojedziesz(nie wspominajac ze mozesz pools rozjebac, olej ze skrzyni moze pociec, rozciac opone etc)
Co do wymiany, to musisz wyciagnac zwrotnice- czyli odpiac gorny wahacz, koncowke drazka kierowniczego, dolny sworzen i zrzucic zacisk hamulcowy z jarzmem.
A i niedoradzajcie koledze wstrzykiwac olej- przestanie skrzypiec i bedzie myslal ze naprawil sobie sworzen i zniwelowal luz;)

Widze, ze wiesz lepiej ode mnie co sobie bede myslal :P dzisiaj jeszcze tak posluchalem na parkingu to dzwiek dochodzi z centralnego punktu auta, tak jakby cos z drazkiem kierowniczym bylo. Przystawilem glowe do kola i jakby sworzen skrzypial to dzwiek bylby wyrazniejszy

redcode
20-09-13, 17:57
Czy sworzen 30 zl; sztuka to duzy wydatek ? nie zycze Ci zle ale pozniej jak kolo odpadnie to i tak go wymienisz i zaplacisz za lawete bo nie pojedziesz(nie wspominajac ze mozesz pools rozjebac, olej ze skrzyni moze pociec, rozciac opone etc)
Co do wymiany, to musisz wyciagnac zwrotnice- czyli odpiac gorny wahacz, koncowke drazka kierowniczego, dolny sworzen i zrzucic zacisk hamulcowy z jarzmem.
A i niedoradzajcie koledze wstrzykiwac olej- przestanie skrzypiec i bedzie myslal ze naprawil sobie sworzen i zniwelowal luz;)

Nie chodzi o to by lał olej i jeździł. Tylko żeby niepotrzebnie nie wymieniał elementów zawieszenia które są sprawne. Olej do diagnozy: skrzypi -> wstrzykujesz olej -> przestaje = sworzeń do wymiany.
edit: a jeśli do wymiany to najlepiej wymienić parami, bo i tak zbieżność powinno się ustawić, a poza tym jak jeden się rozlatuje to drugi też wkrótce podzieli ten los.

kamil39
20-09-13, 19:46
Nie chodzi o to by lał olej i jeździł. Tylko żeby niepotrzebnie nie wymieniał elementów zawieszenia które są sprawne. Olej do diagnozy: skrzypi -> wstrzykujesz olej -> przestaje = sworzeń do wymiany.
edit: a jeśli do wymiany to najlepiej wymienić parami, bo i tak zbieżność powinno się ustawić, a poza tym jak jeden się rozlatuje to drugi też wkrótce podzieli ten los.
Mysle ze lepiej odpiac zwrotnice i zoabczyc czy lata sworzen... rozwali oslone ,wejdzie wilgosc i po sworzniu, czemu po wymianie sworzni chcesz robic zbieznosc?? Sworzen nie ma wplywu na zbieznosc.. ani dolny, ani gorny..

redcode
20-09-13, 19:55
Mysle ze lepiej odpiac zwrotnice i zoabczyc czy lata sworzen... rozwali oslone ,wejdzie wilgosc i po sworzniu, czemu po wymianie sworzni chcesz robic zbieznosc?? Sworzen nie ma wplywu na zbieznosc.. ani dolny, ani gorny..

napisz jeszcze że cały wahacz nie ma wpływu i można wymieniać jak leci...

zbieżność wypadałoby przynajmniej sprawdzić po każdej ingerencji w zawieszenie.

co do osłony to przeczytaj co napisałem kilka postów wcześniej

edit: autor tematu chyba sam niczego nie odepnie bo jak 98% osób na tym forum nie jest chyba mechanikiem ani inżynierem, ale niech mnie poprawi jeśli się mylę

kamil39
20-09-13, 20:20
Ciekawa teoria... jak sworzen ze swojej budowy moze wplynac na zbieznosc? skoro nie zmieniasz jego polozenia , a zakres pracy jest caly czas TAKI SAM? i po wymanie sworzni w jaki sposob chcesz ta zbierznosc ustawiac?!;D

Jacek1983
20-09-13, 21:22
Potwierdzam słowa Kamila, w Civicu VI po wymianie sworzni wahaczy nie ma potrzeby robić zbieżności.Po wymianie samych wahaczy czy też tulei, cukierków dużych z tyłu, poprzecznych, nie wspominając o końcówkach drążków - róbmy zbieżność, pamiętając o zarówno o przodzie, jak i tyle.

York22
20-09-13, 23:32
Ciekawa teoria... jak sworzen ze swojej budowy moze wplynac na zbieznosc? skoro nie zmieniasz jego polozenia , a zakres pracy jest caly czas TAKI SAM? i po wymanie sworzni w jaki sposob chcesz ta zbierznosc ustawiac?!;D

Jak dla mnie bzdura. Skąd masz pewność, że dwa różne sworznie, różnych firm nie będą miały inaczej wytoczonego stożka, że jeden nie wejdzie w wahacz głębiej w stosunku do drugiego ? Tak samo z samym wprasowaniem sworznia, skąd wiesz, że nowy siądzie Ci idealnie tak samo jak stary ?

redcode
21-09-13, 02:30
Jak dla mnie bzdura. Skąd masz pewność, że dwa różne sworznie, różnych firm nie będą miały inaczej wytoczonego stożka, że jeden nie wejdzie w wahacz głębiej w stosunku do drugiego ? Tak samo z samym wprasowaniem sworznia, skąd wiesz, że nowy siądzie Ci idealnie tak samo jak stary ?

Podpisuje się pod tymi słowami.

kruczekvu
22-09-13, 13:43
Mysle ze lepiej odpiac zwrotnice i zoabczyc czy lata sworzen...
Zawsze tak robię bo to trwa krócej niż inne zabawy a pewność najlepsza że jest luz

Co do zbieżności sprawdzić i po zawodach
Kto chce niech robi kto nie chce niech jeździ tylko żeby później nie było zdziwienia że furka zaczyna coś ściągać na lewo czy prawo bo opona się podjechała a przecież zawiecha sprawna

Nizki
25-09-13, 16:15
Witam, dzisiaj posprawdzalem sworznie i to nie z nich wydobywa sie ten dzwiek. Jakies pomysly? aha i mam nadzieje, ze ta dziurka po strzykawce nie uszkodzila sworznia :P