PDA

Zobacz pełną wersję : D13B2 silnik przerywa



Thomasek
22-02-08, 19:51
Od jakiegoś czasu w mojej Hani pojawił sie problem, który polega na tym że autko dusi się i przerywa. Szczególnie jest to odczówalne podczas gwałtownego przyspieszania np. przy wyprzedzaniu. Dzieje się tak głównie na zimnym silniku. Na ciepłym też się zdarza ale wtedy problem jest już znacznie mniejszy. Dodam jeszcze że z odpalaniem nie ma najmniejszych problemów nawet w mrozy :D Miesiąc temu wymieniłem filtr paliwa, powietrza, świece i zresetowałem kompa ale problem nadal pozostał :/ Na kablach WN po dość dokładnym sprawdzeniu też nie widać żeby były jakieś przebicia. Na co jeszcze głównie zwrócić uwagę?? Układ paliwowy, dolotowy czy może elektryka?? Pomocy...

Skoti
22-02-08, 23:30
Jakie świece włożyłes? Możliwe że gażnik trzeba wyregulować, Jeżeli problem bedzie się pojawiał coraz cześciej możliwe że katalizator. Możliwe że coś z aparatem zapłonowym

Thomasek
23-02-08, 10:37
Do grudnia zeszłego roku jeździłem na świecach NGK a ostatnio zakupiłem podobno bardzo dobre świece wieloiskrowe Brisk Premium ZC. Dodam tylko że problem pojawił się jeszcze przed wymianą świec czyli przy świecach NGK. Sprawdze jeszcze aparat zapłonowy bo regulacji gaźnika sam sie nie podejme :)

skolopendra
23-02-08, 10:46
bardzo dobre świece wieloiskrowe Brisk

te świece są doble ale do forda :bicie: wymień je

NFS
23-02-08, 10:54
jak zresetowałes kompa? wyjałes bezpieczniki? z mojego doswiadczenia i tego co czytałem na innych forach adaptacyjne ustawienia kompa w d13 resetuja sie dopiero po zdjeciu klemy z aku. wyjecie bezpiecznikow powoduje jedynie znikniecie błedów ecu.

dudek83
23-02-08, 10:55
Krokowy chyba pada-ale moze to tez byc wina pompy paliwowej.
Co do krokowego-to silnik ma taka jakby "dziure"przy przyspieszaniu,a na wysokich obrotach około 6-7 tys idzie jak nalezy

evil_kid
23-02-08, 16:17
Krokowy chyba pada-ale moze to tez byc wina pompy paliwowej.
Co do krokowego-to silnik ma taka jakby "dziure"przy przyspieszaniu,a na wysokich obrotach około 6-7 tys idzie jak nalezy
Myślę, że jakby miała być to pompa paliwowa to działo by to się cały czas i w takim samym stopniu a nie bardziej na zimnym silniku,a trochę na ciepłym...

j5
26-02-08, 23:22
Miałem podobny problem jakiś czas temu. U mnie "padła" cewka zapłonowa choć objawy według kilku "speców" nic na to nie wskazywały. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

cbool67
13-03-08, 07:22
panowie a ile kosztuje cewka do tego modelu i silnika