PDA

Zobacz pełną wersję : Lakier pod kolor auta w spray'u ?



LechuLK
20-02-08, 22:54
Witam

Czy można gdzieś kupić lakier pod kolor auta w spray'u ?
Konkretnie chodzi mi do mojego Tahitian Green Pearl Clearcoat BG-28P

Lcfr
20-02-08, 22:56
można w każdym lepszym sklepie/mieszalni...

zumek
20-02-08, 23:19
oj bylem w paru sklepach i nie bylo mojego (ten sam zielony co Wasz)...;/

LechuLK
20-02-08, 23:25
Ja byłem w jednym wziąłem sobie dwie palety z kolorami i porównywałem do auta i żaden nie pasował. :/

A w mieszalni jak nabiją to jakoś? Czy po prostu będą mieli takie odrazu w spray'u

Max Marcin
20-02-08, 23:30
Powinni dobrac ci kolor tak samo jak do normalnego malowania i nabic w szprej ale nie zbyt ladnie wychodzi malowaniw szprejem i troche drogo.

Randall
21-02-08, 00:33
Zdejmij klapkę wlewu paliwa, zanieś do lakierni, dobiorą ci lakier i nabiją w spray. Numer/nazwa lakieru nie wystarczy, prawie zawsze trzeba go korygować.

e1b3k
22-02-08, 22:52
Malował ktoś sprayem lusterka pod kolor nadwozia?
Warto sie paprać, czy lepiej zapłacić pare złotych i niech to zrobią profesjonaliści?

kpopis1
23-02-08, 00:31
Paprac sie nie warto zupelnie. Moge wam podpowiedziec pewien patent co do sprayow. Domyslam sie ze kupujecie spraya zeby przykryc jakies odpryski itd. Otoz zeszlifujcie na gladko drobnym papierkiem na wode owe miejsca i potem przykryjcie je odopowiednio podrasowanym sprayem - musicie poprosic w mieszalni zeby wlali do niego pol na pol baze z utwardzaczem np. 256s z DuPonta. Wyjdzie z polyskiem jakby byla przykryta bezbarwnym. Oczywiscie spray i pistolet lakierniczy to jak noc i dzien wiec zbyt ciekawie to i tak nie bedzie wygladac. Minusem tej opcji jest fakt ze po nabiciu takiej mieszanki w spray, bedzie ona gotowa do uzytku przez 2 moze 3 godziny.

LechuLK
23-02-08, 01:50
Minusem tej opcji jest fakt ze po nabiciu takiej mieszanki w spray, bedzie ona gotowa do uzytku przez 2 moze 3 godziny.

Chodzi Ci o to, że ten podrasowany spray tyle wytrzyma?
Czy normalny jak nabiją to też?

Ja muszę przeszlifować papierem trochę przy nadkolach i innych miejscach gdzie zaczęło coś wychodzić. Potem podkład i myślałem właśnie o spray'u w kolorze nadwozia.

kpopis1
23-02-08, 17:31
W ten spray nabijają "baze". Jesli nie przykryjesz jej lakierem bezbarwnym do bedzie matowa i kilka tonow jasniejsza niz kolor nadwozia. Baza zmieszana 1/1 z utwardzaczem nie matowieje i pozostaje blyszczaca.

W normalnej konfiguracji, tj bez utwardzacza mozesz sobie trzymac ten spray nawet 2 lata.

Augusto
26-02-08, 14:17
Ja też mam problem z takimi drobnymi odpryskami. i mam taki sam kolor Hani. Zawitałem do sklepu moto... i tam podałem numery lakieru z nadwozia. reszte już zostawiłem sprzedawcy. i lakier załatwiony.