PDA

Zobacz pełną wersję : D16z5 a zapłon



empty212
13-09-13, 01:15
Witam, mam problem z moim motorkiem gdyż pali znacznie za dużo. Spalanie około 13 litrów kręcąc do 3-3.5 tyś max... Pewnie wina zapłonu którego nie mogę ustawić, gdyż mam wiązkę obd1 i aparat z b7 w d16z5 bo aparatu do tego silnika nie mogę w kraju dorwać. Aparat jest przyczepiony na sztywno, tzn nie rusza się ale nie da się ustawić precyzyjnie póki co zapłonu. I tutaj prośba do posiadaczy z5 w rexach oraz d16a9 w civic o zdjęcie w jakiej pozycji powinna być górna łapa od aparatu. Teraz mam aparat na maksa przekręcony w wydech i pewnie tutaj jest problem ze spalaniem. Silnik żwawo wkręca się na obroty, ciągnie jak oszalały ale pali za dużo. Przy przeciągnięciu 1 i 2 biegu wskazówka paliwa opada gdyż paliwo się w baku cofa lecz już nie wraca na swoją pozycję i wtedy nawet nie chce myśleć ile paliwa poszło...

Bardzo proszę o poważne podejście do sprawy i posty typu kup sobie aparat proszę sobie zachować dla siebie gdyż aparatu na obd1 do tego silnika na sprzedaż w Polsce nie ma a jak jest to za kosmiczne kwoty, mowa tu o aparacie TD-43U

Z góry dzięki za pomoc ;)

mirasek
13-09-13, 07:33
Zdjęcie pozycji aparatu? Ustaw zapłon na lampie a nie ze zdjęcia.

Civic91
13-09-13, 08:45
mirasek, możesz tak w 2-3 zdaniach napisac, jak go ustawic na lampe ?

mirasek
13-09-13, 11:54
Na kole pasowym są znaki, pojedyncza kreska (GMP 1 cyl.) i niedaleko 3 kreski obok siebie czyli kąt statycznego wyprzedzenia zapłonu z tolerancją +/- 2 stopnie na skrajnych kreskach. Na obudowie rozrządu tuż nad kołem pasowym jest "celownik". Podpinasz lampę pod przewód zapłonowy pierwszego cylindra i strzelasz lampą na celownik, regulując aparatem tak aby trafiać na znaki, najlepiej na środkową kreskę z tych trzech i wtedy dokręcasz aparat w odpowiedniej pozycji.

Do regulacji odpalasz auto na wpiętej zworce do samodiagnostyki, po regulacji gasisz i wyjmujesz. Ważne aby auto nie było na ssaniu, tylko rozgrzane i miało te 700-800 rpm bez obciążenia typu zapalone światła/grzanie tylnej szyby/itp.

Mocowania aparatu z b7 i tak będą do przeróbki, przynajmniej tak aby dwa uszka go trzymały. Na jednym może się luzować :)

Civic91
13-09-13, 13:06
Dzięki za konkretną odpowiedź. Czyli tej osłony rozrządu nie trzeba zdejmować ?

mirasek
13-09-13, 14:05
Nie trzeba, wszystko co potrzebujesz masz na wierzchu. Zerknij jeszcze do manuala, trzecia strona:
http://www.uees.edu.sv/sae_foro/manual/pdf/23-a85.pdf

empty212
13-09-13, 15:38
****A MAĆ.... Napisałem, że nie mam możliwości ustawienia tego aparatu za pomocą lampy gdyż jest przymocowany prowizorycznie i nie ma sensu go dokładnie ustawiać bo i tak nie uda mi się go przymocować w takiej pozycji... A potrzebuje ogarnąć zapłon na tyle by móc wyeliminować ten czynnik z problemu dużego spalania ale jak zwykle trafił się ktoś kto nie rozumie...

Brylant1
13-09-13, 15:43
****a mac to jak sobie wyobrazasz nasza pomoc? Dobrze ci podpowiadaja a ty nie robisz nic zeby byla regulacja na aparacie.

empty212
13-09-13, 15:49
Wyreguluj aparat przypięty na zipy. Mi chodzi tylko o mniej wiecej pozycje apartu w której powinien się znajdować ... Czy po środku czy na wydechu czy na ssącym ... Mam teraz na maksa opóźniony ale ciężko zrozumieć, że aparat przypięty prowizorycznie aby móc dojechać do pracy i z powrotem też wymaga mniej więcej ustawienia w prawidłowej pozycji... Ale lepiej zadawać zbędne pytania gadać, że lepiej jest tak. Ja wiem, że lepiej lampą ale nie mam po co lampą go ustawiać. Po za tym znaki na kole pasowym mam w innych miejscach bo mam kolo pasowe nie od z5 tylko od d13.... Zaraz będziecie gadać, że druciarz ale wpierw proszę spróbować zrobić swap z5 na obd1 i potem gadać i zobaczyć jakie są problemy...

mirasek
13-09-13, 16:47
****a mać, a czy Ty jesteś tak 'pusty' że nie potrafisz zrozumieć, że aby określić pozycję aparatu w której nawet mniej/więcej powinien się znajdować potrzebna jest lampa, bo jest mały margines błędu i nie ma innych skutecznych sposobów? Zbieżność kół też ustawiasz po zdjęciach? :rolleyes:
Dobrze wiem jakie są problemy bo robiłem taki swap z kumplem, więc Ci napisałem grzecznie żebyś ustawił zapłon na lampę i aparat nawet przydrutował jak tak lubisz. Masz inne koło pasowe, okej, to coś jeszcze podpowiem...

3 kreski w d13b2 to 22 / 20 / 18 stopni
3 kreski w d16z5 to 18 / 16 / 14 stopni

Więc żaden problem ustawić zapłon na 18 czy nawet troche mniej na kole z d13b2, po za tym są też lampy z regulacją.

empty212
13-09-13, 17:07
ehhh.... MNIEJ WIĘCEJ. ABY NIE PALIŁA 20 LITRÓW TYLKO 10 ....

ehhh.... MNIEJ WIĘCEJ. ABY NIE PALIŁA 20 LITRÓW TYLKO 10 .... Po za tym zbieżność ustawiłem bez jazdy do mechanika po obrotach i jakoś po sprawdzeniu był ideał...

Nowotny90
13-09-13, 17:15
Mirasek widze że ty też nie kumasz co jest grane . . .Chłopak ma przypięty aparat zapłonowo prowizorycznie tak jak ci napisał do silnika obd0 z CRXa ma podpięty aparat od OBD1 z D15b7 . Jeżeli się troche znasz to wiesz że mocowania w bloku i na aparacie nie zgrywają się ni c**** więc aparat jest podpięty na Trytytki byle by chodziło . I teraz pytanie albo proźba czy ma ktoś foto ustawionego aparatu jak ma to wygladać MNIEJ WIĘCEJ !! by zmniejszyć spalanie kosmiczne . Czy to takie trudne ?? . Bo chłopak wie że powinno być na lampe ustawione ale jak sie nie da to po co wpajać coś ??

mirasek
13-09-13, 19:27
Nowotny90, widzę że Ty nie czytasz co napisałem...

Mocowania aparatu z b7 i tak będą do przeróbki

Jeszcze raz - mocowania aparatu z d15b7 są do przeróbki, nie znam się ale zgadnij skąd to wiem?

Dobrze wiem jakie są problemy bo robiłem taki swap z kumplem

Aparat może mieć przypięty na gumce od majtek, ustawienie mniej / więcej na oko nic mu nie da, albo zabije motor stukowym albo będzie mu dużo paliła, itp.
Może nawet gdzieś mam fotę takiego aparatu (przerobionego, nie na trytytkach) na d16z5, jak znajdę to wrzucę ale nic mu to nie da.

empty212
13-09-13, 22:01
Dobra weź idź już składać auta i przerabiać aparaty w których są za krótkie łapy. Aparat z h22 pasuje i jedna łapa do przerobienia ale mniejsza z tym. Nie pomożesz więc nie pisz...

Brylant1
13-09-13, 23:48
Tobie nie da sie pomoc dopoki nie zaczniesz czytac ze zrozumieniem tego co Ci ludzie bez "pojecia" radza, a nie radza zle.

probestic
13-09-13, 23:55
Dobra weź idź już składać auta i przerabiać aparaty w których są za krótkie łapy. Aparat z h22 pasuje i jedna łapa do przerobienia ale mniejsza z tym. Nie pomożesz więc nie pisz...

To po jaki **** zakładasz temat i "czekasz" na pomoc, skoro wszystko wiesz lepiej ? Kompleks jakiś, czy sufit na łeb spadł ?

empty212
14-09-13, 00:58
Już się doczekałem zwykłej odpowiedzi, że aparat jest mniej więcej górną łapą po środku... Takie trudne to było....

Nowotny90
15-09-13, 23:16
Już się doczekałem zwykłej odpowiedzi, że aparat jest mniej więcej górną łapą po środku... Takie trudne to było....

Tak zwany punkt zaczepienia :D