PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylator chłodnicy

piero
20-02-08, 23:40
Witam. posiadam D15B2 i mam pewne podejrzenia co do instalacji elektrycznej. wygląda to tak. jak rozgrzeje sie hania do odpowiedniej temp. włączy sie wentylator chłodnicy i gdy wyłącze zapłon wentylator też sie wyłącza, po paru sekundach właczam zapłon i wentylator dalej sie kręci, aż do zchłodzenia chłodnicy do odpowiedniej temp, lub wyłączenia zapłonu. i tu moje pytanie.

Czy po wyłaczeniu zapłonu (wyjęciu kluczyka, zamknieciu drzwi, wyjścia z auta etc.) niepowinien chodzić wentylator dopuki niespadnie temperatura? np w TICO wychodze a wentylator chodzi dalej.

i jeszcze jedno pytanie związane z elektryka.

po przekreceniu 1 raz kluczykiem (1 pozycja) włącza mi sie radio (OK) a szyby, szyberdach, gniazdko zapalniczki dopiero po włączeniu zapłonu (2 pozycja).

Czy wszystko mam ok?

skolopendra
20-02-08, 23:51
niepowinien chodzić wentylator dopuki niespadnie temperatura? np w TICO wychodze a wentylator chodzi dalej.

nie powinien

Lcfr
21-02-08, 00:10
niepowinien chodzić wentylator dopuki niespadnie temperatura? np w TICO wychodze a wentylator chodzi dalej.

nie powinien

nie powinien.. honda to nie TICO...

po przekreceniu 1 raz kluczykiem (1 pozycja) włącza mi sie radio (OK) a szyby, szyberdach, gniazdko zapalniczki dopiero po włączeniu zapłonu (2 pozycja).

Czy wszystko mam ok?
ok

autsajder
21-02-08, 10:18
Wszystko masz dobrze bo nie powinien ! W nowszych modelach zauważyłęm ,że pracuje po wyjęciu kluczyka ale nie u nas!

piero
22-02-08, 08:42
ok dzieki, bede spokojniejszy:) bo widzialem 3 kolory różnych izolacji, i myślałem ze ktos mi grzebał w kablach.

dzieki:)

capote
13-05-08, 20:35
Panowie, napisze w tym temacie, nie będę tworzył nowego. Poszukałem informacji na temat wentylatora, ale nie znalazłem takiej samej sytuacji... (może nie udało mi się znaleźć). Civic 5gen D15B2, stoję na światłach, włącza się wentylator przy chłodnicy. Czyli ok, a np podjeżdżam pod dom, zatrzymuję się i prawie natychmiast włącza się wentylator... Wskaźnik temperatury stabilny, jest prawie na połowie, nie skacze, nie świruje i nigdy nie idzie wyżej niż ten punkt minimalnie poniżej środka skali. Nie wiem, czy wentylator powinien się tak często włączać? Nawet jak staje dosłownie na sekundę i po chwili się włącza... Płyn chłodniczy jest dobry (sprawdzany niedawno), dolałem ostatnio wody. Napiszcie mi tylko czy przejmować się tym, że tak często, jak stoję się włącza wentylator, czy powoli rozglądać się za chłodnicą.

mozes
13-05-08, 21:47
jeżeli nie grzeje ci się auto przy wyższych prędkościach np 140km/h itp to znaczy, że chłodnica raczej ok i ciesz się, że się tobie ten wentylatorek włącza.
pozdr

Lcfr
13-05-08, 22:16
Panowie, napisze w tym temacie, nie będę tworzył nowego. Poszukałem informacji na temat wentylatora, ale nie znalazłem takiej samej sytuacji... (może nie udało mi się znaleźć). Civic 5gen D15B2, stoję na światłach, włącza się wentylator przy chłodnicy. Czyli ok, a np podjeżdżam pod dom, zatrzymuję się i prawie natychmiast włącza się wentylator... Wskaźnik temperatury stabilny, jest prawie na połowie, nie skacze, nie świruje i nigdy nie idzie wyżej niż ten punkt minimalnie poniżej środka skali. Nie wiem, czy wentylator powinien się tak często włączać? Nawet jak staje dosłownie na sekundę i po chwili się włącza... Płyn chłodniczy jest dobry (sprawdzany niedawno), dolałem ostatnio wody. Napiszcie mi tylko czy przejmować się tym, że tak często, jak stoję się włącza wentylator, czy powoli rozglądać się za chłodnicą.
Raczej wszystko OK-hondy tak maja :) .. Jeździć i obserwować wskaźnik na razie...
Dla bezpieczeństwa sumienia wymień termostat jak nie był(lub nie wiesz czy był) wymieniany...

capote
13-05-08, 22:23
Dzięki za odpowiedzi :) Nie mam pojęcia, kiedy był wymieniany termostat, najpierw na niego zwróce uwagę. Jeszcze raz dzięki :)

skolopendra
14-05-08, 00:32
będzie gorzej jak któregoś dnia się nie włączy

a tak

i ciesz się, że się tobie ten wentylatorek włącza.