PDA

Zobacz pełną wersję : Obsmolona rurka



Simonides
07-11-04, 01:31
Temat troche laicki ale ja sie dobrze nie znam wiec zapodam
Mam 1.4iS to chyba precyzyjnien d14a4, koncowka wydechu, ta rurka jest taka czarna, taka obsmolona. Porownujac do xsary w rodzinie to tam czysta i lsniaca koncowka jest a w cifie tak jakby obsmolona jest. W ASO mowia ze ok ze tak powinna byc, ale na logike niepelne spalanie=czad=obsmolenie(taka czarna koncowka wydechu?). Mam pytanko ja u was to jest? Czy moze przejolem sie bez powodu?

badyl
07-11-04, 01:44
A czy xsara jezdzi w tym samym tempie co civ.Ja jak wyczyszcze koncówke i jezdze normalnie to jest czysta,a jak zamykam obrotomierz to czarna-zjawisko normalne. :wink:

Simonides
07-11-04, 11:25
nom to chyba mam odpowiedz :D
xsara moja mama i civic pod moja ciezka nozka czesto zawita na 6tys. :D

LIO
07-11-04, 11:43
pod warunkiem ze ci nie spala oleju i nie chlapie nim poprzez wydech, w normalnym przypadku, zjawisko normalne, trzeba czyscic i tyle

Jurek TCS
07-11-04, 14:49
Przy ostrej jeździe to norma że każdy samochód weźmie trochę oleju.
Nie ma co się martwić. Jeśli stan od kreski do kreski na bagnecie starcza oleju od wymiany do wymiany to jest OK.
Śmigaj dalej i nie ma co szukać dziury w całym :D

LIO
07-11-04, 16:19
Przy ostrej jeździe to norma że każdy samochód weźmie trochę oleju.
Nie ma co się martwić. Jeśli stan od kreski do kreski na bagnecie starcza oleju od wymiany do wymiany to jest OK.
Śmigaj dalej i nie ma co szukać dziury w całym :D
nie kazde autko musi wziac olej, jedne biora inne nie.
Czarny osad o którym tutaj mówimy , to osad powstaly w wyniku czadu ze spalin.

eVok
07-11-04, 16:57
Czarny osad o którym tutaj mówimy , to osad powstaly w wyniku czadu ze spalin.


zgadza się,bo honda nie jedzie jak się nie da jej czadu :D

boomer
07-11-04, 17:55
pod warunkiem ze ci nie spala oleju i nie chlapie nim poprzez wydech, w normalnym przypadku, zjawisko normalne, trzeba czyscic i tyle
W przypadku przelotowych ukladow wydechowych moza chlapnac olejem

Simonides
07-11-04, 19:34
nom u mnie seria :D
jesli mowicie ze czad tak czy siak musi powstac i ze to jest ok to nie mam sie czym martwic :)

zyga
07-11-04, 22:14
Zgaduje ze masz ciezka noge I widac to na rurce tlumnika poprostu silnik nie ma czasu spalic paliwa ale to czesto jest tez oznaka poczatku klopotow z O2 czujnikiem (lambda) ale nie koniecznie. Jezeli zas chodzi o branie oleju
to kazdy silnik bieze olej kwestja jest ilosc tego oleju jezeli nie musisz dolewac od wymiany do wymiany to znaczy ze silnik jest zdrowy.Przy posiadaniu silnika pobierajacego olej tez nie jest koncem swiata nalezy znalezc zrodlo ubytko co jest tez bardzo proste i nie potrzebujesz zadnych nazedzi jezeli dym z rurkii tlumnika jest siwy to znaczy ze olej idzie do komory spalanie. Jezeli siwy dym idzie w momencie przyspieszania ( gaz do podlogi) to znaczy ze masz problem z pierscieniami, jezeli dym idzie w momencie hamowania silnikiem ( noga z gazu zwalniasz na biegu) to masz klopoty z uszczelkami na zawaorach co jest proste do naprawy i niewymaga
rozbierania silnika jesli chcesz wiedziec co wiecej daj mi znac
:D

boomer
08-11-04, 09:57
to kazdy silnik bieze olej kwestja jest ilosc tego oleju jezeli nie musisz dolewac od wymiany do wymiany to znaczy ze silnik jest zdrowy
Nie do konca, wplyw ma np. styl jazdy. Ja jezdze raczej dynamicznie czesto na wyzszych obrotach i dolewam 0,5-1l oleju od przegladu do przegladu a ostatnio na regulacji zaworow mechanicy powiedzieli ze sinik jest w 100% zdrowy co potwierdzila zreszta hamownia. Lukiasz tez dolewa oleju a jego silnik tez jest ok

GTBart
08-11-04, 11:05
No i bardzo wazny jest tez stan katalizatora, lub jego brak :D
Jak nie bedzie dobrego kata bedzie zakopcać końcówke!!!

boomer
08-11-04, 11:06
A po co ci w ogole kat :D

GTBart
08-11-04, 11:17
Hehe no to tez jest argument, ale z doswiadczenia wiem ze niektore silniki czy modele Hondy gorzej chodza bez kata :)
No ja u siebie nie mam i mam cala zakopcona rure :P

boomer
08-11-04, 11:28
Ja nie mam kata, przelotowy uklad wydechowy i nic nie mam okopcone. A to dlatego ze koncowka jest scieta pod katem i naukowo i w praktyce udowodnione ze ani koncowka ani zderzak nie okopcony :)

zyga
08-11-04, 12:36
Brak kataliizatora nie ma niz do zeczy predzej jakosc paliwa i szybkosc jego spalania , wiekszosc nowych samochodow ma czarne moge podac za pzryklad samochod mojego starego 04 accord v6 agresywna jazda i paliwo bezolowiowe

boomer
08-11-04, 12:38
Wg mnie ma

Jurek TCS
08-11-04, 16:28
Ja nie mam kata, przelotowy uklad wydechowy i nic nie mam okopcone. A to dlatego ze koncowka jest scieta pod katem i naukowo i w praktyce udowodnione ze ani koncowka ani zderzak nie okopcony :)

Mam w związku z tym pytanko. Czy po usunięciu katalizatora nie świeci Ci się check.
Zawładam że posiadasz dwie sondy lambda

GTBart
08-11-04, 16:55
Brak kataliizatora nie ma niz do zeczy predzej jakosc paliwa i szybkosc jego spalania , wiekszosc nowych samochodow ma czarne moge podac za pzryklad samochod mojego starego 04 accord v6 agresywna jazda i paliwo bezolowiowe

Niestety nie moge sie z Toba zgodzić! W katalizatorze dopalane są wszystkie substancje ktore nie spalili sie w komorze, i do tych wlasnie substancji nalezy takze ta sadza ktora osada sie na tlumiku!
Autko z katalizatorem nie bedzie tak bardzo okopcac rury jak bez kata!
Jasne ze jakosć paliwa tez jest wazna, ale kat też!!!

boomer
08-11-04, 16:56
Ja nie mam kata, przelotowy uklad wydechowy i nic nie mam okopcone. A to dlatego ze koncowka jest scieta pod katem i naukowo i w praktyce udowodnione ze ani koncowka ani zderzak nie okopcony :)

Mam w związku z tym pytanko. Czy po usunięciu katalizatora nie świeci Ci się check.
Zawładam że posiadasz dwie sondy lambda

Nie, nie pali sie. W B18C4 jest bez problemu. Sonda jest chyba jedna, czujnik jest w portkach za kolektorem. Zobaczymy jak to bedzie wygladac jak zmienie na kolektor 4-1 bo on jest jednoczesciowy (tzn. bedzie biegl az do flanszy) Jurek mielismy okazje chwile pogadac na zlocie w Minsku Maz. http://tcs.null.pl/Forum/viewtopic.php?t=971&postdays=0&postorder=asc&start=45 :) Nawet moja hondzia na zdjeciu jest tylko ktos jej dodal 6KM :D