PDA

Zobacz pełną wersję : Za dlugo trzyma na ssaniu.. i za duzo pali..



marcii1
20-02-08, 16:36
Witam.. mam jeszcze jeden problem.. jak odpalam to mi ssanie sie zalacza.. i mam 2 tys obrotow tyle ze troche za dlugo mi to ssanie trzyma.. bo jak przyjade dobre 2,3 km to dopiero mi obroty maleja do 1000-900.. czy mozna to jakos wyregulowac?? i ile taka regulacja kosztuje ??

Lcfr
20-02-08, 16:57
jaki silnik?

marcii1
20-02-08, 18:25
1,5 90 KM

rafnexster
20-02-08, 19:24
1,5 90 KM a może troche dokładniej bo opcji 1.5 90km jest kilka :)

plakon83
20-02-08, 19:50
Duży mróz i na ssaniu nawet 4km, hamując silnikiem jeszcze dalej, podaj szczegóły.

civicmag2
20-02-08, 21:25
sprawdz tak ; rano odpal 30 sec niech pochodzi , ogrzewanie na min. i przejedz sie te 2-3 km . przy okazji zobacz czy niemasz plastikowej oslony i termostat otwiera sie szybciej. u mnie max 1,5 i jade bez ssania

wastag
20-02-08, 22:00
jaka plastikowa osłona?

Lcfr
20-02-08, 22:57
1,5 90 KM

silników 90KM z 1,5 w Vgenie jest 3szt conajmniej
i jest istotne jaki masz bo ich budowa może wpływac na działanie tego ssania...
więc jaki masz ??

plakon83
13-03-08, 17:31
Kolega spasował, ale ja się podepne :D
Otóż Hania coś za dużo smali, filtry wymienione, sonda nówka NTK.
Przy temp ok 5C wskazówka temperatury wskakuje na właściwe miejsce dopiero po ok 4km(ok. 10 minut jazdy), wydaje mi się, że przy takiej temperaturze otoczenia powinno to się dziać szybciej.
No więc pytanko, czy w przypadku gdy termostat się nie zamyka nie ma żadnych objawów dziwnej pracy zimnego silnika, czy powoduje to tylko dłuższe rozgrzewanie silnika?
Niestety nie mam teraz warunków do sprawdzenia termostatu, dopiero za tydzień będę mógł go wymontować i sprawdzić rozszerzalność.

mizer
13-03-08, 17:37
No dobra, wedlug mnie to jak termostat jest walniety to zaczyna sie grzac bo nie zalacza sie tzw "drugi obieg" czyli chlodzenie wiatrakiem.
jak ja mialme 1.3 to wkladalem po prostu na zime karton ( moze niezbyt ogniotrwale, ale po chipsach dawal rade :D ) miedzy zderzak a chlodnice i nagrzewal sie lepiej, ale z tego co pamietam, nagrzewal tez sie wolno, wydaje mi sie ze to bolaczka wieksza lub mniejsza kazdego 1.3 ( mialem dwa rozne, kazdy mial tak samo, jakby mial za duza chlodnice w stosunku do pojemnosci i ilosci ciepla ktore wytwarza )

plakon83
13-03-08, 18:06
Termostat może być walnięty w 2 strony, albo tak jak piszesz, gdy się nie otwiera, lub to co ja mam na myśli, czyli wogóle się nie zamyka i ciecz chłodząca krąży w silniku gdy jest zimny przez co jest dłużej zimny i więcej pali.

Przypominam moje pytanie ;) , czy cały czas otwarty termostat na zimnym powoduje jakieś typowe objawy, dziwna praca silnika etc, na zdrowy rozum nie powinien, ale....

mizer
13-03-08, 18:17
no gdyby sie nie zamykal to caly czas chodzilby ci wiatrak

plakon83
13-03-08, 18:31
no gdyby sie nie zamykal to caly czas chodzilby ci wiatrak
A to dlaczego?
Gaszę wieczorem silnik na parkingu, jeśli termostat jest walnięty tak jak napisałem, nie zamyka dopływu cieczy chłodzącej, rano odpalam zimny silnik, ciecz zaczyna krążyć przez co silnik wolniej się rozgrzewa, co za tym idzie potrzebuje więcej paliwa na osiągnięcie odp temperatury.
Nie widzę tu związku z wiatrakiem

mizer
13-03-08, 21:23
No wedlug mnie ciecz krazy caly czas, najlepszy przyklad - odpal auto i odkrec kurek od chlodnicy to zobaczysz. No i pompa chodzi "razem z silnikiem" wiec to logiczne.
No a termostat jest odpowiedzialny za zalaczenie drugiego obiegu wiec jezeli sie nie wylacza to miedzy innymi bedziesz mial wiatrak wlaczony 24h, a jesli sie nie wlacza to bedziesz mial za wysoka temperature.
Poza tym opieram swoje zdanie rowniez na praktyce - mialem dwa jajka 1.3 i oba mialy tak samo ciezko z nagrzeniem zima, wg mnie to szukanie dziury w calym - uwierz mi, gdybys mial walniety termostat na pewno bys o tym wiedzial - nie musialbys raczej podejrzewac bo symptomy sa dosc dobitne :d

Lcfr
13-03-08, 21:43
No wedlug mnie ciecz krazy caly czas, najlepszy przyklad - odpal auto i odkrec kurek od chlodnicy to zobaczysz. No i pompa chodzi "razem z silnikiem" wiec to logiczne.
No a termostat jest odpowiedzialny za zalaczenie drugiego obiegu wiec jezeli sie nie wylacza to miedzy innymi bedziesz mial wiatrak wlaczony 24h, a jesli sie nie wlacza to bedziesz mial za wysoka temperature.
Poza tym opieram swoje zdanie rowniez na praktyce - mialem dwa jajka 1.3 i oba mialy tak samo ciezko z nagrzeniem zima, wg mnie to szukanie dziury w calym - uwierz mi, gdybys mial walniety termostat na pewno bys o tym wiedzial - nie musialbys raczej podejrzewac bo symptomy sa dosc dobitne :d

zupełnie się nie zgodzę....

cały czas otwarty termostat=dłuższe nagrzewanie, czesem zimo w kabinie, itd
zamkniety cąły czas=wiatrak (ale też nie 24h) a w konsekwencji pewnie uszczelka do wymiany....
I walniety termostat niekoniecznie ma tak "wyraźne" objawy jak piszesz...



Przy temp ok 5C wskazówka temperatury wskakuje na właściwe miejsce dopiero po ok 4km(ok. 10 minut jazdy), wydaje mi się, że przy takiej temperaturze otoczenia powinno to się dziać szybciej.
No więc pytanko, czy w przypadku gdy termostat się nie zamyka nie ma żadnych objawów dziwnej pracy zimnego silnika, czy powoduje to tylko dłuższe rozgrzewanie silnika?
Niestety nie mam teraz warunków do sprawdzenia termostatu, dopiero za tydzień będę mógł go wymontować i sprawdzić rozszerzalność.

Jezeli jeszcze gdy jest zimniej (około zera) jedziesz na 5tce i ze stałą prędkoscią (np tak do 120km/h) i auto jest zimne (a temperatura niżej połowy bądz czasem nawet spada-choc niekoniecznie) to bardzo prawdopodobne, że termostat do wymniany(sam tak miałem i temat niejednokrotnie opisany na forum). Co wiecej-termostat przechodził "próbę garnka" opisaną w manualu a nie działał nadal jak trzeba do końca-w aucie było poprostu zimno... Po wymianie na nowy wsztsko ustało.

mizer
13-03-08, 22:15
Ok, przynajmniej sie czegos nauczylem po raz kolejny na forum :speszony:
LCFR - to jak to jest w koncu - plyn chlodzacy przeplywa caly czas miedzy blokiem a radiatorem czy nie ?

Lcfr
13-03-08, 22:38
LCFR - to jak to jest w koncu - plyn chlodzacy przeplywa caly czas miedzy blokiem a radiatorem czy nie ?

wg mnie:
mały obieg=blok silnika (ew. ogrzewanie) - (otwierajac ogrzewanie zwiekszasz obieg i tym smym czas nagrzewania)
duży obieg=blok silnika + chłodnica (ew. ogrzewanie)
jak sie nagrzeje mały obieg do odpowiedniej temperatury termostat powoli otwiera na duzy obieg...

mizer
14-03-08, 01:01
Ok, dzieki za wyjasnienie, myslalem ze duzy obieg od malego roznie sie tylko tym iz jest dodatkowy przedmuch przez radiator wiatrakiem :/